Patrick Duffy jako Frank Profimedia

Patrick Duffy jako Frank | Profimedia

Patrick Duffy Profimedia
Suzanne Somers jako Carol Profimedia
Suzanne Somers Profimedia
Staci Keanan jako Dana Profimedia
18
Fotogalerie

Zemřela Suzanne Somers, hvězda seriálu Krok za krokem. Jak žijí další představitelé tohoto sitcomu?

Na rodinný sitcom Krok za krokem, který běžel v 90. letech na obrazovkách v téměř každé domácnosti, si jistě vzpomínáte. Představitelka sympatické maminky Carol, Suzanne Somers, by dnes oslavila 77. narozeniny. Bohužel se jich nedožila: zemřela včera, obklopena svou rodinou. O dalších hercích, kteří ztvárnili hlavní hrdiny, není mnoho slyšet. Kam se poděli?

Patrick Duffy

Pro Patricka Duffyho nebyla role hlavy rodiny Franka Lamberta první výraznou. Ještě před natáčením sitcomu totiž roky účinkoval coby Bobby v seriálu Dallas. Hraní se věnuje dodnes, a tak jste ho před pár lety mohla vidět v pokračování Dallasu i v několika dalších, méně známých projektech. I když letos v březnu oslavil již čtyřiasedmdesáté narozeniny, je zamilovaný jako mladý kluk. Lásku našel u herečky Lindy Purl, s níž ho mimo jiné pojí láska k vaření a pečení. S Lindou spolu začali randit v době covidu prostřednictvím videohovorů a herec jejich seznámení dodnes nazývá „covidovou romancí“.

Znáte život Patricka Duffyho? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 9

Suzanne Somers

I když ji role Carol Foster Lambert proslavila, po roce 1998, kdy Krok za krokem skončil, se už téměř v ničem neobjevila. O tři roky později jí totiž lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Suzanne se po nějaké době rozhodla ukončit chemoterapii a léčila se alternativní cestou. Letos v srpnu herečka oznámila, že se jí nemoc opět vrátila. „Od svých dvaceti let žiju s rakovinou. A pokaždé, když se ten malý hajzl objeví, pokračuji v jeho odpalování. Udělám vše pro to, aby mě tato zákeřná nemoc neovládla,“ nechala se slyšet Suzanne. Bohužel tentokrát už svou nemoc neporazila.

Pokračování 3 / 9

Staci Keanan

Šprtku Danu Foster s ostrým jazykem, která si nenechala nic líbit, nelze zapomenout. S herectvím měla zkušenosti už od útlého dětství, protože její matka s ní odmala běhala po konkurzech. Když skončilo natáčení Kroku za krokem, objevila se ještě v několika filmech a hrála také divadlo. Stejně jako Dana byla i Staci v reálném životě velmi ambiciózní a milovala školu. Studovala nejprve dějiny umění, v současnosti se ale živí jako právnička a za manžela má herce Guye Birtwhistla. S herectvím však nechce mít nic společného, své soukromí si pečlivě střeží, a dokonce nemá ani žádné sociální sítě.

Pokračování 4 / 9

Angela Watson

Brunetku Angelu Watson proslavila role hloupé, ale krásné Karen Foster, která toužila být modelkou. Angela se modelingu věnovala i v reálném životě, kdy stihla posbírat šedesát korunek královny krásy a další trofeje. Bohužel veškeré peníze, které si účinkováním v sitcomu zvládla vydělat, její rodiče utratili. Angela proto pověsila hraní na hřebík a založila organizaci CAST, která pomáhá dětským hercům a atletům starat se o finance.

Pokračování 5 / 9

Christopher Castile

I herec Christopher Castile žil v reálu život, který jako by byl inspirovaný postavou brýlatého mudrce Marka Fostera, kterou ztvárnil. Christopher Castile byl sice za roli Marka třikrát nominovaný na cenu pro mladé herce, po skončení natáčení ale zmizel z obrazovek. Věnoval se studiu a nyní sám vyučuje politologii a historii, aniž většina jeho žáků tuší, s kým má tu čest.  A to přesto, že Christopher napsal autobiografickou knihu o životě dětského herce a o tom, jaký to má dopad na dětskou psychiku. Kromě toho má licenci na létání a miluje golf.

Pokračování 6 / 9

Brandon Call

Ani Brandon Call, kterého proslavila už před sitcomem Pobřežní hlídka, po roce 1989 s hraním nepokračoval. Během natáčení Kroku za krokem, kde hrál puberťáka JTho, totiž došlo k ošklivé nehodě. Když se Brandon vracel z jednoho natáčení, byl neznámým pachatelem postřelen do obou rukou. Dodnes se neví, zda šlo o úmysl, nebo náhodu, Brandona tato skutečnost ale poznamenala natolik, že dál už hrát nechtěl. V současnosti vlastní benzínovou pumpu s automyčkou a sám vychovává dceru.

Pokračování 7 / 9

Christine Lakin

Jako jedna z mála zůstala představitelka Al Lambertové u herectví, ačkoliv od Kroku za krokem o žádnou větší roli nezavadila. Mohla jste ji vidět v komedii Tráva nebo v romantickém filmu Na sv. Valentýna, možná jste ji ale už nepoznala. Z malé puberťačky totiž vyrostla krásná žena! V současnosti se věnuje především dabingu a s manželem vychovává dvě děti. 

Pokračování 8 / 9

Josh Byrne

Nejméně výraznou postavou seriálu byl asi malý Brandon Lambert, kterého hrál Josh Byrne. Možná právě proto zrovna on ze seriálu beze stopy zmizel, aniž jeho odchod byl jakkoliv vysvětlen. Teprve později jeho kolega Patrick Duffy v jednom z rozhovorů uvedl, že si scenáristé s postavou Brandona už dále nevěděli rady a nedokázali ji rozvíjet. Josh hraní v televizi pověsil na hřebík a o Kroku za krokem mluví jen nerad. Věnuje se pouze divadelní improvizaci, kde herci hrají sami pro sebe a ne pro publikum a nejsou omezeni scénářem ani režisérem.

Pokračování 9 / 9

Sasha Mitchell

Stejně jako Patrick Duffy se i Sasha Mitchell nejdříve objevil v seriálu Dallas. Do Kroku za krokem se dostal díky roli bláznivého bratrance Codyho a vzhledem k pohledné tváři i sexy postavě si ho okamžitě zamilovaly dívky po celém světě. Není divu, léta kickboxu a černý pás v taekwondu byly na jeho těle znát. I proto získal roli ve třech dílech filmu Kickboxer, a dokonce byl modelem pro značku Calvin Klein. Dnes už si není příliš podobný, ale zářivý úsměv a sympatická vizáž mu zůstaly. Na triku má také skandál, kdy fyzicky napadl svoji první manželku, rozchodem skončilo i jeho druhé manželství. V současnosti se věnuje cvičení a je samý sval. Netají se také tím, že pracuje jako dělník na stavbě.

Doporučujeme

Články odjinud