Křtiny britského prince Louise: Proč nepřišla královna Alžběta II.?

10. 7. 2018
Téměř tři měsíce po narození se malý britský princ Louis dočkal svých křtin. Princ William a vévodkyně Kate nechali své třetí dítě pokřtít v kapli Svatojakubského paláce v Londýně. Nechyběli ani princovi sourozenci George a Charlotte a řada dalších příbuzných.

Zvláštní byla absence královny Alžběty II. a jejího manžela Philipa. Podle zdrojů z paláce však bylo dohodnuto předem, že se královna křtu nezúčastní. Důvodem údajně nejsou žádné zdravotní problémy, ale vytíženost královny, o které William a Kate věděli dlouho dopředu.

Na křest ale přišel otec Williama princ Charles s manželkou Camillou v doprovodu Williamova bratra prince Harryho s novomanželkou Meghan. Událost si nenechali ujít ani rodiče a sestra Kate.

Během obřadu mladá rodina také vzdala hold princezně Dianě, která tragicky zahynula v roce 1997, a nedočkala se tak žádného ze svých vnuků. Během křtin tak na její počest zazněla skladba Rhosymedre, která hrála i během jejího pohřbu.

Jak probíhají královské křtiny ve Velké Británii? Podívejte se ZDE.

Po obřadu se konalo posezení v Clarence House, kde se servíroval ovocný dort pocházející ze svatebního dortu prince Williama a vévodkyně Kate z roku 2011.

Jak vypadal příjezd královské rodiny na křtiny? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Šéf hltá vaše nápady a kolegové vám jen závidějí. Přesto si je nechcete rozházet a podáváte jim pomocnou ruku. To však mohou vnímat negativně. Pro všechny případy buďte v pozoru, ať se…

Nejčtenější články

Doporučujeme