Křtiny britského prince Louise: Proč nepřišla královna Alžběta II.?

10. 7. 2018
Téměř tři měsíce po narození se malý britský princ Louis dočkal svých křtin. Princ William a vévodkyně Kate nechali své třetí dítě pokřtít v kapli Svatojakubského paláce v Londýně. Nechyběli ani princovi sourozenci George a Charlotte a řada dalších příbuzných.

Zvláštní byla absence královny Alžběty II. a jejího manžela Philipa. Podle zdrojů z paláce však bylo dohodnuto předem, že se královna křtu nezúčastní. Důvodem údajně nejsou žádné zdravotní problémy, ale vytíženost královny, o které William a Kate věděli dlouho dopředu.

Na křest ale přišel otec Williama princ Charles s manželkou Camillou v doprovodu Williamova bratra prince Harryho s novomanželkou Meghan. Událost si nenechali ujít ani rodiče a sestra Kate.

Během obřadu mladá rodina také vzdala hold princezně Dianě, která tragicky zahynula v roce 1997, a nedočkala se tak žádného ze svých vnuků. Během křtin tak na její počest zazněla skladba Rhosymedre, která hrála i během jejího pohřbu.

Jak probíhají královské křtiny ve Velké Británii? Podívejte se ZDE.

Po obřadu se konalo posezení v Clarence House, kde se servíroval ovocný dort pocházející ze svatebního dortu prince Williama a vévodkyně Kate z roku 2011.

Jak vypadal příjezd královské rodiny na křtiny? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Den po novoluní jste ve zvláštní náladě. Ne vše dopadne podle vašich představ. To jen proto, že jste unavení a potřebujete nabrat nový dech. Nadřízený za vámi přijde s prosíkem anebo…

Nejčtenější články

Doporučujeme