Krutý osud pyšné princezny Aleny Vránové: Zlomené srdce i smrt dcery

27. 12. 2022
Přestože ji známe především jako princeznu v jedné z nejslavnějších českých pohádek, svůj herecký talent prokázala i ve spoustě divadelních rolí. Alena Vránová patřila mezi nejkrásnější herečky své doby, ale štěstí jí to nepřineslo. Čím vším si musela projít a kdo jí ublížil nejvíc?

Rozjela to Krasomila

Původně se chtěla stát učitelkou, ale k herectví byla předurčena už jako malá holka. Působila v Dismanově rozhlasovém souboru a v dětských rolích dokonce vystupovala i na divadelních prknech. Absolvovala DAMU a brzy nato byla členkou divadla ABC. Ještě než se stala slavnou pyšnou princeznou, objevila se v nepříliš známých snímcích O ševci Matoušovi, Pan Novák a V trestném území. Od padesátých let ale rozjela slibnou kariéru, kterou odstartovala právě jedna z nejoblíbenějších českých pohádek. Panovačnou princeznu Krasomilu milovaly děti, mámy i tátové, byla totiž jiná – stejně jako vdavekchtivá princezna Dišperanda, kterou si zahrála v další pohádce Hrátky s čertem.

Co se kritikům nelíbilo na Pyšné princezně? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Hvězdy vás varují před nemilými náhodami a naschvály. Sice se snažíte ze všech sil a jste profesně pečliví, nicméně se dějí věci, které nemůžete z padesáti procent ovlivnit. K tomu vám…