Krve by se nedořezal�

25. 1. 2002
Krve by se nedořezal�
Znám jednu dívku, ta má - ne dukáty, ale dobré srdce. Rozhodla se nemyslet jen na sebe, ale hleděla, kde by mohla alespoň trochu pomoci. A došla k tomu, že daruje jedno z nejcennějšího, co má. Krev.

Krve by se nedořezal�

Znám jednu dívku, ta má � ne dukáty, ale dobré srdce. Rozhodla se nemyslet jen na sebe, ale hleděla, kde by mohla alespoň trochu pomoci. A došla k tomu, že daruje jedno z nejcennějšího, co má. Krev. Od svých dvaceti let pravidelně dochází k "upírům", jak s úsměvem říká, a na mnohdy udivené pohledy, proč TO vlastně dělá, se vždycky roztomile zamyslí a vyjmenuje, komu třeba může pomoci. Lidem v úzkých, starým lidem, malým dětem�Že dárcovství má jistý vliv na daně dlouho ani nevěděla. Čili její důvody rozhodně nebyly zištné.
Po škole nastoupila do soukromé firmy. Přivítal ji pan majitel ve skvěle padnoucím značkovém obleku, na stole nejlepší techniku, před firmou super vůz.
Po půlroce práce od rána do večera, bez absencí, pozdních příchodů, nemocí a prohřešků přišel "upíří den".
"Volno? Na co? Cože - kvůli darování krve? A nezbláznila jste se? Asi si pletete soukromou firmu se státní ulejvárnou, ne? Kdyby jste byla starší, řekl bych, že nám tu chcete zavádět socialistický manýry."
Zmohla se, překvapená, udivená a zaskočená, jen na pár slov. Slov o lidské solidaritě, o potřebnosti.
"Já to tedy nepotřebuju," zněla rázná odpověď.
Děvče si tedy požádalo na uvedený den o dovolenou. Šéf mu při podpisu patřičného formuláře věnoval úšklebek: "Samaritánko."
Zřejmě se cítí všemocný, opilý úspěchem, nezranitelný. Nepřipouští si, že jednou se on či jeho blízcí mohou ocitnout v situaci, kdy krev sami budou potřebovat. Asi by se hodně divil, kdyby mu lékař řekl, že krev prostě není.
A nebo si myslí, že si může koupit všechno, včetně zdraví?

Autor: ebra

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Před koncem pracovní doby se dostanete do stresu. Už si přejete odejít domů, ale ani tam vás nečeká nic dobrého. Vztahy váznou. Není to sice velká bouřka, ale nesmíte tak na své blízké…

Nejčtenější články

Doporučujeme