Krystaly mohou pomoci na zvířecí trápení i nemoci. Jaké použít?

Krystaly mohou pomoci na zvířecí trápení i nemoci. Jaké použít?

Minerály a drahé kameny už po mnoho století pomáhají lidem řešit jejich psychické bloky i fyzické potíže. Stejně prospěšné mohou být také pro zvířata. Časté štěkání, škrábání, ničení nábytku, špatný spánek a mnoho dalších nepříjemných zvířecích projevů napovídá, že něco není v pořádku. Vyzkoušejte mocnou sílu krystalů i vy.

Podle průzkumů trpí až 70 % psů pravidelnými stavy úzkosti. Příčiny mohou být různé, stejně jako možnosti řešení. Jednou z variant pomoci jsou vzácné krystaly. Každý krystal pošle vašemu mazlíčkovi určitou vlnu energie, a ovlivní tak jinou část jeho těla či charakteru. Při výběru toho správného kamene se ale vyhněte azuritu a malachitu. Tyto minerály mohou být toxické, a vašemu miláčkovi by mohly jen ublížit.

Jakmile krystal vyberete, vložte jej vašemu mazlíčkovi do pelíšku, klece nebo do míst, kde často pobývá. Psi a kočky mohou mít krystal zasazený do obojku nebo identifikační známky. S většími kusy si některá zvířátka pohrají. Menší kameny vám poslouží k úpravě pitné vody.

Kameny vložte do čisté vody na osm hodin a následně tuto energií nabitou vodu podávejte vašemu zvířátku k pití.

Ametyst

Ametyst je krystal, který dodá mazlíčkovi pocit klidu a ochrany. Díky jeho blízkosti zmírníte jakoukoliv bolest, úzkost a dezorientaci. Zároveň posílíte přátelské a láskyplné pouto mezi vámi a zvířátkem. Ametyst také příznivě působí na metabolismus, imunitní a nervový systém.

Krystal vám pomůže v situacích, kdy je vaše zvířátko hodně nervózní, v noci štěká, nespí, trhá si peří a ubližuje si jiným způsobem. Vhodný je také pro starší zvířata, která trpí nejrůznějšími nemocemi. Zmírňuje jejich trápení a zklidňuje je. Nápomocný je také v boji proti blechám a jiným parazitům.

Využijte jej v případech, kdy máte v plánu dlouhou cestu, návštěvu veterináře či zvířecího salonu.

Pokračování 2 / 5

Křišťál

Jde o velice silný krystal, který odhání negativní energii z okolí a posiluje působení všech pozitivních vlivů. Navozuje pocit klidu a harmonie, zvyšuje vitalitu vašeho zvířete. Díky křišťálu bude váš miláček aktivnější, hravější a celkově zdravější.

Nenahraditelným pomocníkem je také při hojení nemocí a ran. Jestliže je vaše zvířátko často unavené, špatně tráví, zvrací nebo má problémy se srdíčkem, pak byste mu křišťálový krystal měli pořídit.

Křišťál ovlivňuje také koncentraci zvířete a kvalitu komunikace mezi ním a jeho majitelem. Přínosný tedy bude, pokud svého miláčka trénujete nebo ho chcete naučit nové dovednosti. Váš trénink bude efektivnější a lépe zvládnutelný.

Pokračování 3 / 5

Růženín

Tento krystal využijete zejména v situacích, kdy si pořizujete zvířecího mazlíčka z útulku nebo pokud musel prožít nějakou traumatizující událost a často se cítil sám a v ohrožení. Díky růženínu bude schopen lépe přijímat vaši lásku a náklonnost. Brzy pochopí, že s vámi je v bezpečí a už se ničeho nemusí bát.

Zvíře bude rychleji srdečnější a přátelštější, i když bude mezi novými lidmi a v novém prostředí. Celková adaptace na lepší podmínky pro něj bude jednodušší.

Růženín pomáhá také v boji s rakovinou. Zejména během terapie se díky němu tělo rychleji regeneruje.

Pokračování 4 / 5

Aventurín

Kámen s růstovými schopnostmi dokáže ve zvířátku vypěstovat hlubokou lásku k jeho majiteli. Zklidňuje, působí antistresově a posiluje vitalitu, energii a sebevědomí. Příznivě působí na činnost srdce a mysli, posiluje zvířecí sebevědomí a radost ze života.

Dejte si však pozor na to, pokud má váš domácí mazlíček rakovinu. V tomto případě od něj dejte aventurín hodně daleko. Jeho blízkost by mohla růst rakoviny jen podpořit.

Sílu aventurínu jistě využijete v případech, kdy plánujete velkou návštěvu, bujarou oslavu nebo se stěhujete do nového domu a města. Adaptace na všechny tyto změny a události bude s krystalem jednodušší.

Pokračování 5 / 5

Achát

Dodání energie a rychlejší přizpůsobení se změnám – to jsou hlavní účinky achátu. Vaše zvířátko bude vnitřně vyrovnanější, více soustředěnější a po celý den bude mít dostatek elánu na skákání, běhání, plazení či poletování. Zároveň u vás vždy s velkou jistotou najde bezpečné místo pro svou relaxaci a regeneraci, což přesně ví.  

Stěhování, miminko nebo nový zvířecí člen rodiny – to vše může ve vašem miláčkovi vzbudit negativní pocity a stres. Achát mu s adaptací na všechny tyto změny velice pomůže. Pozitivně také působí na kvalitu tréninků a učení se nových dovedností. Komunikace mezi vámi a zvířátkem bude mnohem pochopitelnější.

Doporučujeme

Články odjinud