Která část dne je pro sex nejlepší? Muži a ženy se v načasování liší

8. 10. 2013
Která část dne je pro sex nejlepší? Muži a ženy se v načasování liší | Zdroj: Shutterstock
Fyziologie mužů a žen se liší a kvůli tomu mají obě pohlaví rozdílnou dynamiku sexuálního vzrušení během dne. Když jsou muži na maximu výkonnosti, ženy většinou ještě spí. A jindy to platí zase naopak. Naštěstí muži jsou pohlavím tak sexuálním, že mohou souložit i v době, kdy nejsou na svém denním vrcholu, ale kdy to vyhovuje jejich partnerkám.

V období rané zamilovanosti tohle většinou neplatí, silná přitažlivost na počátku vztahu většinou oklame celý systém a čerstvě vytvořený pár to může dělat kdykoli (a téměř kdekoli) během dne. Později však partneři upadnou opět do vlivu biorytmů svého těla a fyziologie začne ovlivňovat jejich pohlavní život. A na otázku kdy je nejlepší čas na sex, se pak hůř odpovídá.

Kupříkladu muži jsou na sexuálním vrcholu mezi šestou a osmou hodinou ranní. Hladina testosteronu v jejich organismu je v tuto část dne na maximu. Muži mají tvrdou erekci, snadno se vzruší také psychicky a jejich milování i prožitky jsou intenzivní. Jenže! To neplatí vůbec o ženách. Ženy mají totiž stále vysokou hladinu melatoninu (hormonu spánku) v krvi a teplota jejich těla je nízká. Sex si moc tudíž neužijí. Pokud mají pánové štěstí a partnerka jim sex neodmítne, pak je většinou velmi energický a rychlý.

Mezi osmou a desátou hodinou většina dvojic míří do práce nebo v ní dokonce již je. Přitom v tuto dobu je žena probuzená a připravená na sex také kvůli tomu, že má vysokou hladinu endorfinů v krvi a snadno se vzruší. Mužská hladina testosteronu poklesla, ale je dost vysoká na to, aby ho žena přemluvila.

Kolem poledne až do druhé hodiny odpolední jsou ženy velmi čilé. Ale spíš mentálně. Snadno se nechají čímkoli vyrušit, což neprospívá jejich sexuálnímu vzrušení. Na sex se tak nedokážou moc soustředit. Mužům představa sexu brzy odpoledne vůbec není cizí. Ovšem stejně dobře je uspokojí vydatný oběd.

Mezi druhou a čtvrtou hodinou odpolední by si měli sex dopřávat všichni ti, kdo chtějí počít dítě. Ženský rozmnožovací systém je totiž na vrcholu a funguje perfektně. Muži kolem čtvrté odpolední produkují nejkvalitnější spermie. Pokud si to rozdají na pracovišti s milenkou bez ochrany, riskují nechtěné početí.

Mezi čtvrtou a osmou odpolední/večerní jsou obě pohlaví v útlumu. Tento čas víc než sexu nahrává relaxaci po náročném pracovním dni a doplnění energie chutnou večeří.

Po dobré večeři, která přišla na řadu mezi šestou a osmou večerní, jsou ženy brzy plné energie. Takže mezi osmou a desátou nejsou ještě příliš ospalé a unavené a mají největší chuť na sex. Muži také v tuto část dne většinou ještě neusínají. Jejich hladina testosteronu není sice nejvyšší, ale i tak se vzruší snadno. Tato část dne je pro obě pohlaví nejlepším časem pro kvalitní partnerský sex.

Po desáté hodině začíná tělo relaxovat. Zvláště silně fyzicky utahaní muži už na sex chuť nemívají a i oni raději volí mazlení a tulení. Ženám pomalu roste hladina melatoninu v krvi, ale jsou v tuto část dne rovněž velmi citlivé vůči romantickým gestům a snadno se nechají přemluvit něžným a pozorným milencem. Jestli jsou muži mezi šestou a osmou ranní nejvášnivějšími a nejdivočejšími milenci, pak kolem půlnoci si dopřávají sex spíš pomalejší a klidnější. Orgasmus v tuto část dne ale urychlí usínání, spánek je po něm hlubší a kvalitnější. A orgasmus před usnutím je také výborným lékem na syndrom neklidných nohou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Procházíte náročným obdobím a víkend vám k oddechu nestačil. Neustálé rozbroje v práci i s partnerem vás dohánějí k šílenství, ale nechce se vám je řešit. Nejlepší bude, když se hádkám…

Nejčtenější články

Doporučujeme