Která kosmetika vám jen tahá peníze z kapes? Tady je názor dermatologů

Která kosmetika vám jen tahá peníze z kapes? Tady je názor dermatologů

Reklama je mocná a dokáže nás přesvědčit k nákupu produktů, které ve skutečnosti nemají takový účinek, jaký slibují. To se často týká i kosmetických přípravků. Fungují opravdu krémy proti celulitidě, tonery či odstraňovače pórů?

Masky s aktivním uhlím

Aktivní uhlí se dnes nachází prakticky ve všech kosmetických produktech, na které si vzpomenete. Stalo se oblíbenou složkou a popisky na přípravcích tvrdí, že vaši pleť vyčistí opravdu dokonale. Někteří dermatologové se ale shodují, že to není tak úplně pravda. Aktivní uhlí sice může odstraňovat nečistoty z povrchu kůže, ale pouze v přímém kontaktu. Jakmile je smícháno s dalšími složkami obsaženými v masce, jeho účinnost klesá.

Pokračování 2 / 5

Obličejový toner

Ačkoliv tonery obsahují velké množství antioxidantů a často jsou doporučovány pro čištění pleti víc než micelární voda, nemusí být vhodné pro každý typ pokožky. Pokud trpíte na akné, nejsou pro vás tonery zrovna ideální, jelikož dehydratují pokožku a mohou způsobit zánět. Zaměřte se raději na přípravky, které obsahují kyselinu glykolovou a salicylovou, jež podporují léčbu akné.

Pokračování 3 / 5

Proužky na odstranění pórů

Pro lidi, kteří bojují s ucpanými a černými póry na nose, se proužky na jejich odstranění staly oblíbeným kosmetickým produktem. Může za to také jejich nízká cena a snadná dostupnost, protože je seženete v každé drogérii. Pravdou ale je, že proužky nemají schopnost odstranit všechny nečistoty usazené hluboko uvnitř pórů. Naprosto zbytečné jsou hlavně v případě, že bojujete s černými tečkami v těžko dostupných oblastech, jako je kořen nosu. Proužky v těchto místech prostě nejsou schopné dostatečně přilnout k pleti a vykonat svoji práci.

Pokračování 4 / 5

Krémy proti celulitidě

Drogérie a parfumerie jsou jich plné. Krémy, které slibují, že vás zaručeně zbaví nevzhledné pomerančové kůže nebo ji alespoň zmírní, bývají většinou hříšně drahé. Podle dermatologů ale mají asi tak stejný efekt, jako kdybyste si stehna a pozadí namazala krémem na obličej. Daleko lépe fungují ruční masáže, ať už domácí nebo u dermatologa či plastického chirurga. Masáže zlepší stav vaší celulitidy mnohem účinněji než předražené krémy.

Pokračování 5 / 5

Čisticí přípravky proti stárnutí

Nemělo by pro vás být překvapením, že speciální čisticí přípravky proti stárnutí nemají ve skutečnosti na tvorbu vrásek žádný vliv. A to zejména proto, že se na vaší tváři ocitnou pouze na pár vteřin, než je opláchnete nebo utřete do ručníku. Co proti vráskám funguje, je samozřejmě samotné odlíčení, proto se vyplatí do takových přípravků zainvestovat, je-li ale jejich cena vyšší proto, že vám slibují omezit projevy stárnutí, nevěřte tomu.

Doporučujeme

Články odjinud