Která planeta vládne vašemu znamení? Zjistěte to, ať víte, co je pro vás důležité | Foto: iStock

Foto: iStock

Která planeta vládne vašemu znamení? Zjistěte to, ať víte, co je pro vás důležité

Každé znamení zvěrokruhu spadá pod jednu z deseti základních planet. Je dobré vědět tedy, nejen v jakém znamení jste se narodili, ale také, jaká planeta vás ovlivňuje. Nejsilnější vliv na nás mají planety v době úplňku či planetárních změn. Jakým způsobem ovlivňují naši osobnost a jaký vliv mají na náš život?

Slunce: Lev

Slunce ovládá znamení Lva a je spojeno s 5. domem. V astrologii představuje Slunce ego, motivaci, zájmy, nelibosti a vitalitu a také to, jak se veřejně vyjadřujete a identifikujete. Vaše sluneční znamení proto určuje osobnostní rysy, které prezentujete světu. Slunce dává svým nositelům sílu, vitalitu, odvahu a důstojnost. Ovládá také mozek, srdce, nervy a zrak. Pozor tedy na tyto orgány.

Jak mít skvělý sex v menopauze? Podívejte se na video: 

Pokračování 2 / 10

Měsíc: Rak

Měsíc vládne znamení Raka a je spojován se 4. domem. V astrologii Měsíc symbolizuje emoce a pod jeho vlivem dochází k řadě emocionálních akcí. Ne nadarmo jsou Raci citliví. Měsíc představuje vaši intuici, instinkty, vaši vědomou mysl a to, co vás přivádí do pohodového duševního stavu. Předpokládá se, že Měsíc pomáhá projevit city, a napomáhat jejich vzestupu na povrch. Měsíc taky ovlivňuje způsob, jakým se vyjadřujete. Vzhledem k tomu, že Měsíc ovládá emoce, můžou se dostat na povrch taky hněv, žárlivost a strach, stejně jako smyslnější stránky vaší povahy.

Pokračování 3 / 10

Merkur: Blíženci a Panna

Merkur vládne znamení Blíženců a Panny a je spojován s 3. domem v astrologii. Merkur je planeta komunikace, písemné i verbální. Merkur je také velmi rtuťovitý a činorodý, a právě takoví jsou i Blíženci. Podporuje jejich důvtip a duševní rozvoj. Obě znamení jsou díky Merkuru tedy komunikativní a přemýšlivá. Pokud jste se narodili, když byl Merkur v retrográdní fázi, tedy ve fázi zpětného pohybu, účinek planety není tak zřejmý a jednoznačný, spíše je skrytý, pak jste silně intuitivní a introspektivní. Touto fází prochází Merkur třikrát ročně, když nastane, vázne komunikace, pak i tato dvě znamení mohou pociťovat úzkost a nervozitu, hodně se v téhle době ztrácejí věci, dochází k nedorozuměním. 

Pokračování 4 / 10

Venuše: Býk a Váhy

Venuše ovládá dvě znamení zvěrokruhu – Býka a Váhy – a je spojena s 2. a 7. domem v astrologii. Venuše byla bohyně lásky, krásy a plodnosti. Jedná se tedy o ženský symbol a planeta řídí váš milostný život včetně toho, koho přitahujete, jakým způsobem je přitahujete, řídí vaše sociální dovednosti, to, jak definujete krásu a co hledáte u ostatních. Venuše je také planeta štěstí. Pokud jste se narodili, když byla Venuše v retrográdní fázi, cítíte se nejlépe s těmi, kteří jsou vám nejblíže. V opačném případě žijete velmi aktivním společenským životem a je pro vás důležité hledání lásky.

Pokračování 5 / 10

Mars: Beran

Mars vládne znamení Berana a je spojován s 1. domem v astrologii. Mars řídí vaši motivaci, vaši iniciativu, váš pohon, to, čeho chcete dosáhnout a kam směrujete svoji energii. Mars také určuje, jak moc riskujete. Mars dodává svým zrozencům mužskou energii a ukazuje jim, jak bojovat a pracovat. Díky Marsu taky udržujete směr, kterým jste se vydali. Máte-li nad sebou Mars, budete výkonní, sebevědomí, vášniví a taky velmi odvážní. A nebudete se bát jít hlavou proti zdi.

Pokračování 6 / 10

Jupiter: Střelec

Jupiter je vládcem znamení Střelce a je astrologicky spojován s 9. a 12. domem. Jupiter řídí vaši etiku, vaši filozofii života, to, kdy máte být opatrní a kdy naopak nemusíte. Je to planeta optimismu, růstu a nadšení. Také dává svým zrozencům velkorysost a touhu hledat pravdu. Proto je Jupiter spojován s právem, náboženstvím, filozofií a vzděláváním. Pokud byl Jupiter v době, kdy jste se narodili, v retrográdní fázi, máte sklon filozofovat, ale svou víru si necháváte pro sebe. V opačném případě máte pevné zásady, z nichž neuhnete. Jupiter ve vás ale může probouzet negativní vlastnosti, jako je namyšlenost či zákeřnost.

Pokračování 7 / 10

Saturn: Kozoroh

Saturn je vládcem znamení Kozoroha a je spojován s 10. domem v astrologii. Saturn je planeta, která popisuje vaši karmickou energii, ambice, životní lekce a váš pocit nedostatečnosti. Saturn rozhoduje o omezeních, hranicích, bezpečnosti a praktičnosti. Vždy jde o tvrdou práci a získání toho, co si zasloužíte. Saturn můžete považovat za planetu, která dohlíží na vaši kariéru, podnikání a bohatství. Ukazuje, čím chcete být známí a čeho chcete dosáhnout. Pokud byl Saturn v době, kdy jste se narodili, retrográdní, jste zodpovědní za svůj vlastní úspěch a neúspěch. V opačném případě jste více zaměřeni na cíl, disciplínu a máte odhodlání uspět. Saturn je taky planeta překážek a utrpení, mnozí astrologové ji považují za duchovní planetu, protože přináší smutek.

Pokračování 8 / 10

Uran: Vodnář

Uran vládne znamení Vodnáře a je spojován s 11. domem v astrologii. Je považován za nepředvídatelnou energii, vládnoucí tam, kde hledáte svobodu, kde vynikáte, kde jste nekonvenční, když máte potřebu rebelovat, když děláte nečekané věci a nacházíte změnu. Je zodpovědný také za nehody nebo lásku na první pohled. Uran boří pravidla a řád, uvolňuje a přináší čerstvý vzduch do všeho. Ovlivňuje taky intuici a Vodnářům dává originalitu. Díky Uranu mohou být jeho zrozenci přizpůsobiví, ale jindy neklidní a nevyrovnaní.

Pokračování 9 / 10

Neptun: Ryby

Neptun vládne znamení Ryb a je spojován s 12. domem v astrologii. Neptun řídí to, co vás inspiruje, je to planeta touhy a vypovídá hodně o ideálech a snech. Díky ní mají Ryby silnou představivost, jsou emotivní a otevřené. Lidé narození pod nadvládou téhle planety jsou umělecky nadaní a také málo realističtí. Mohou mít tendenci unikat realitě a hledat odpovědi na palčivé otázky. Neptun dává Rybám vnímavost a vizionářské schopnosti. Bohužel je Neptun také spojován se závislostmi, k nimž mohou Ryby kvůli své přehnané citlivosti sklouznout.

Pokračování 10 / 10

Pluto: Štír

Pluto vládne znamení Štíra a je spojován s 8. domem v astrologii. Díky Plutu hledají lidé narození pod touto planetou odpovědi ve své duši, mají sklony k duchovnu a nikdy se nespokojí s tím, že by zůstali jen na povrchu. Vždy se chtějí dostat všemu na kloub a do hloubky. Energie Pluta je spojená s velkými událostmi ve vašem životě a zbavuje vás starého, aby se vytvořila cesta pro nové. Může vám dávat velkou sílu, kterou můžete v životě využít buď pozitivně, nebo negativně.

Doporučujeme

Články odjinud