Srdce - Nekonečná láska, šperk s rubínem z autorské kolekce Lilie Khousnoutdinové www.ecstatictravel.com 1590 Kč Archiv firem

Srdce - Nekonečná láska, šperk s rubínem z autorské kolekce Lilie Khousnoutdinové www.ecstatictravel.com 1590 Kč | Archiv firem

Halada 15855 Kč Archiv firem
Perlový náramek, Halada 40 905 Kč Archiv firem
Prsten Gellner, Halada 76 550 Kč Archiv firem
Kruhové náušnice Sweetie Grandi z bílého zlata s diamanty, www.tiami.cz 24900 Kč Archiv firem
30
Fotogalerie

Které šperky budou velet tomuto roku? V módě budou lab-grown diamanty i perly

Jste milovnicí krásných šperků, a jakmile se vám něco zablyští před očima, máte pudy straky? Pak tento článek cílí přímo na vás. I šperkům totiž velí každoroční trendy! Jaké jsou ty letošní? Vyberete si mezi nimi dárek třeba k Valentýnu?

Nadčasové perly

Dost lidí si myslí, že perlové šperky jsou nudné a usedlé, ale rozhodně to tak není. Jasně, jednoduchý perlový náhrdelník není žádný výstřel poslední módy, ale zase s ním nikdy nic nezkazíte. V nových kolekcích ovšem najdete důmyslné perlové šperky, kombinované nejčastěji se zlatem, které mají atypické tvary a hodí se jak pro denní nošení, tak pro speciální příležitosti.

Pocta tělu

V letošním roce budou hrát prim dva motivy, tedy alespoň, co se šperků týče. Jedním z nich je motiv těla. Nejvíce pofrčí náhrdelníky s přívěsky ve tvaru ženských ňader, rukou a očí. Oslavuje se také ženskost a plodnost, jak je vidět například v kolekci šperků Lilie Khousnoutdinové.

(Ne)Pravé diamanty

Žití s ohledem na přírodu a udržitelnost je čím dál víc populární a promítá se nejen v oblečení, ale i ve špercích. Příkladem toho jsou například lab-grown neboli laboratorní diamanty. Mají třpyt a brilanci stejnou jako přírodní kameny. Jsou identické nejen po optické stránce, ale i po stránce chemické a strukturální a mohou se pyšnit nejvyšší kvalitou 2a, kterou má pouze jedno procento přírodních diamantů. Díky těmto aspektům se stávají velice populární i mezi slavnými lidmi. Oblíbila si je například Meghan Markle, Lady Gaga nebo Beyoncé a do jejich výzkumu investuje peníze i Leonardo DiCaprio.

Na délce záleží

Toužíte po dlouhé labutí šíji? Tak to budou pro vás dlouhé náhrdelníky s přívěskem trefou do černého. Takové dominanty vlnící se s každým krokem modelek byly osvěžujícím zpestřením módních kolekcí pro nadcházející jarní a letní sezonu na týdnech módy.

Jak se starat o šperky? Podívejte se na video:

Doporučujeme

Články odjinud