Srdce - Nekonečná láska, šperk s rubínem z autorské kolekce Lilie Khousnoutdinové www.ecstatictravel.com 1590 Kč Archiv firem

Srdce - Nekonečná láska, šperk s rubínem z autorské kolekce Lilie Khousnoutdinové www.ecstatictravel.com 1590 Kč Archiv firem

Halada 15855 Kč Archiv firem
Perlový náramek, Halada 40 905 Kč Archiv firem
Prsten Gellner, Halada 76 550 Kč Archiv firem
Kruhové náušnice Sweetie Grandi z bílého zlata s diamanty, www.tiami.cz 24900 Kč Archiv firem
30
Fotogalerie

Které šperky budou velet tomuto roku? V módě budou lab-grown diamanty i perly

Jste milovnicí krásných šperků, a jakmile se vám něco zablyští před očima, máte pudy straky? Pak tento článek cílí přímo na vás. I šperkům totiž velí každoroční trendy! Jaké jsou ty letošní? Vyberete si mezi nimi dárek třeba k Valentýnu?

Nadčasové perly

Dost lidí si myslí, že perlové šperky jsou nudné a usedlé, ale rozhodně to tak není. Jasně, jednoduchý perlový náhrdelník není žádný výstřel poslední módy, ale zase s ním nikdy nic nezkazíte. V nových kolekcích ovšem najdete důmyslné perlové šperky, kombinované nejčastěji se zlatem, které mají atypické tvary a hodí se jak pro denní nošení, tak pro speciální příležitosti.

Pocta tělu

V letošním roce budou hrát prim dva motivy, tedy alespoň, co se šperků týče. Jedním z nich je motiv těla. Nejvíce pofrčí náhrdelníky s přívěsky ve tvaru ženských ňader, rukou a očí. Oslavuje se také ženskost a plodnost, jak je vidět například v kolekci šperků Lilie Khousnoutdinové.

(Ne)Pravé diamanty

Žití s ohledem na přírodu a udržitelnost je čím dál víc populární a promítá se nejen v oblečení, ale i ve špercích. Příkladem toho jsou například lab-grown neboli laboratorní diamanty. Mají třpyt a brilanci stejnou jako přírodní kameny. Jsou identické nejen po optické stránce, ale i po stránce chemické a strukturální a mohou se pyšnit nejvyšší kvalitou 2a, kterou má pouze jedno procento přírodních diamantů. Díky těmto aspektům se stávají velice populární i mezi slavnými lidmi. Oblíbila si je například Meghan Markle, Lady Gaga nebo Beyoncé a do jejich výzkumu investuje peníze i Leonardo DiCaprio.

Na délce záleží

Toužíte po dlouhé labutí šíji? Tak to budou pro vás dlouhé náhrdelníky s přívěskem trefou do černého. Takové dominanty vlnící se s každým krokem modelek byly osvěžujícím zpestřením módních kolekcí pro nadcházející jarní a letní sezonu na týdnech módy.

Jak se starat o šperky? Podívejte se na video:

Doporučujeme

Články odjinud