Které ženy jsou v dlouhodobých vztazích nejvíc nevěrné? Muži, víte to?

25. 6. 2022
Foto: iStock
Které ženy jsou v dlouhodobých vztazích nejvíc nevěrné? Muži, víte to? | Foto: iStock
Rády si odskočí takzvané zelené vdovy, ale i ženy, kterým se dlouhodobě nedostává obyčejného pohlazení. Nevěra už dávno není doménou mužů, v ženském světě se vyskytuje čím dál častěji. Jaké ženy k ní mají blízko?

Dobře zaopatřené, avšak osamělé

Dvě děti a sedm let na mateřské, zimní měsíce strávené v izolaci s nemocnými potomky, titul v šuplíku, obchod i školka půl hodiny autem a muž přicházející v době, kdy už děti spí. To vše je realita života „zelených vdov“ – žen, které žijí v nových čtvrtích, v nových domech v polích za městem.

Dříve se termín „zelené vdovy“ používal výhradně na Západě, na přelomu století se však vkradl také do slovníku českých sociologů a psychologů. Zelené vdovy jsou obvykle materiálně dobře zabezpečené, ale vnitřně strádají. Jsou zkrátka osamělé a zapomenuté, žijí stranou dění v místech, kde chybí infrastruktura. Osamělé zelené vdovy mohou po letech odloučení od společnosti a práce propadat depresím, nebo dokonce alkoholu či vábení muže, který na ně úplně obyčejně má čas.

Existují různé druhy nevěry? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Kvůli nepříznivému záření Marsu se vám nedaří v partnerském vztahu. Drahá polovička je na vás stále naštvaná, ale rozhodně k tomu nemá důvod. Pokud s ní přestanete komunikovat, bude jí to…