Kteří slavní trpí bipolární poruchou: Mel Gibson, Mariah Carey i Petr Muk

29. 11. 2018
Bipolární afektivní porucha je vážné duševní onemocnění, které postihuje přibližně jednoho až dva lidi ze sta. Nevyhýbá se ani slavným osobnostem, nemocní trpí poruchami nálad: depresemi, mániemi či smíšenými stavy. Které hvězdy svádí dennodenní boj se záludnou nemocí a které ho prohrály?

Bipolární afektivní porucha trápila i Miloše Kopeckého 

Bipolární afektivní porucha je duševní onemocnění, při němž nemocný trpí prudkými návaly nespoutaného, klamného nadšení, po nichž následuje zlom a hluboká deprese. Dříve se tomuto onemocnění říkalo maniodepresivní psychóza. Smutek, pasivitu, poruchu spánku, únavu střídá příliv energie až neklid. Obě fáze se střídají. O nemoci se v poslední době začalo hovořit v souvislostí s kauzou Čapí hnízdo, protože jí trpí dcera premiéra Babiše Adriana Bobeková. Nemoc postihla i mnohé slavné, zpěváka Petra Muka, spisovatele Otu Pavla nebo herce Miloše Kopeckého. Které další české i zahraniční hvězdy postihla?

Co to je bipolární afektivní porucha? Čtěte ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Máte dojem, že si s vámi osud zahrává. Zkraje měsíce jste byli profesně bezradní a momentálně jste opět nad věcí. Nadřízený si vás považuje, dokonce si můžete pomoci k lepšímu pracovnímu…