Který minerál vám chybí ?

21. 8. 2000
Pokud vás sem tam něco trápí, příčinou může být nedostatek některého minerálu. Pročtěte si následující otázky a uvidíte, co vám možná chybí.

Který minerál vám chybí ?

Pokud vás sem tam něco trápí, příčinou může být nedostatek některého minerálu. Pročtěte si následující otázky a uvidíte, co vám možná chybí.

Máte potíže se srdcem? vápník
Jste často nervózní? železo, draslík, hořčík
Lámou se vám nehty? vápník, železo, zinek
Máte bledou pleň? vápník, železo
Nemůžete otěhotnět? zinek
Trpíte nespavostí? vápník, draslík
Cítíte se bez příčiny unavená? železo
Trpíte křečemi v lýtkách? vápník, hořčík
Máte potíže s dýcháním? železo, draslík
Trpíte alergiemi? vápník

Mnoho těchto problémů může být také způsobeno nedostatkem vitamínů nebo jiných látek. Často také mají pouze psychickou příčinu.

Vápník:
Napomáhá stavbě kostí. Ťčastní se přenosu nervových impulsů, stará se o pravidelný tep srdce a chrání proti alergiím. Také bolesti hlavy a při menstruaci mohou být způsobeny jeho nedostatkem.
Vápník obsahuje mléko, mléčné výrobky, sója, mandle a játra.

Železo:
je důležité pro tvorbu červených krvinek, které rozvádějí kyslík po celém těle. Podporuje správné dýchání, svědčí nehtům a vlasům a chrání před vypadáváním. Železo obsahuje zelenina zelené barvy, vejce, drůbež, játra, ryby a vnitřnosti.

Draslík:
aktivizuje látkovou výměnu a chrání buňky před překyselením. Podporuje srdeční činnost a pomáhá při střevních potížích. Draslík obsahuje celozrnný chléb, ovoce a zelenina, zvláště sušené meruňky a banány.

Hořčík:
je antistresový minerál. Uvolňuje nervy a svaly, chrání před trombózami a embóliemi, působí na duševní vyrovnanost. Podporuje prokrvení kostí a kapilár. Hořčík obsahuje listová zelenina, ořechy, med a ryby.

Zinek:
je důležitý pro zdravé vlasy a nehty a nezbytný pro správné vidění. Podporuje také tvorbu hormonů a ovlivňuje ovulaci. Zinek obsahuje sója, pivní kvasnice, špenát, houby, hovězí játra, mořští živočichové a také kakao.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nespoléháte se na to, co vám osud nadělí a berete život do vlastních rukou. Nyní jste podnikaví a nebojíte uskutečnit své sny. Milí Štíři, ale všechno popořadě. Nevnímejte svět jako…

Nejčtenější články

Doporučujeme