Kudy kam, aneb proč bychom se neztratily?

11. 1. 2011
Kudy kam, aneb proč bychom se neztratily?
Nevím jak vy, ale panička se dokáže ztratit i u Alberta. A kdyby jen u Alberta! Ona se ztratí i cestou domů. Jestliže se pravidelně ztrácí na nákupu, asi si umíte představit, jak to vypadá, když jede na výlet.

Je pravda, že toho vidí víc, než člověk, který si naplánuje trasu a chytře se jí drží. Takový jedinec vyjede z bodu A, zamíří do bodu B a tam také bez zbytečných zajížděk a včas dojede. Ne tak panička. Podobnost s předchozím člověkem je jen ta, že vyrazí z bodu A. Ovšem k bodu B se blíží přes body C,D,E,F a někdy jí ani abeceda nestačí. Pokračuje římskými číslicemi a vypomáhá si azbukou, kterou se učila kdysi ve škole. Jenže co ona všechno vidí, o tom se vám ani nezdá. Každý obyčejný výlet se mění na cestu kolem světa.

Zatleskala jsem pacičkami, když jsem zjistila, že její nový telefon má v sobě ukrytou navigaci. Panička taky tleskala a páníček to pochmurně komentoval, že teď se neztratí obyčejně, ale s asistencí. A tak jsme prvně vyrazily na výlet ve třech. Panička, já a ta paní, co v tom telefonu povídá. Když jsem ji prvně uslyšela, zaštěkala jsem. Nikoho nevidím, jen slyším! A ten někdo nám nakazuje, kudy máme jet!

„Jeďte třista metrů rovně a na kruhovém objezdu odbočte druhý výjezd vpravo…..“ No páni, to je věda! Poslechly jsme. Byly jsme spokojené a ta paní taky. To se nám to jelo. Protože si panička ještě nekoupila dálniční známku, do cíle naší cesty jsme jely po staré silnici. Jenže ta paní nevěděla, že nemáme dálniční známku. „Po sto metrech odbočte vpravo!“ zazněl rozkaz, ale panička neposlechla a jela rovně. Když se blížila k odbočce, paní důrazně opakovala, že máme odbočit vpravo. Možná kdyby mohla, tak by paničku i něčím přetáhla, že neposlouchá. A když jsme odbočku minuly, paní navztekaně začala vyprávět, že cosi přepočítává. Prý trasu, ale kdo ví, co tam přepočítávala. Já bych řekla, že například ztracené navigované motoristy. Psssst, ona totiž taky dělá chyby, já to vím. Janě taky radila a když Jana stála na konci rozestavěné silnice a nevěda kam dál, paní tvrdila, že má jet ještě dalších dvěstě metrů a pak odbočit doleva. Paní asi nevěděla, že Jana nejedu na kombajnu, ale ve škodovce. Asi měla momentálně nastavený nějaký zemědělský program.

Byla to opravdu legrace, ale když jsme se dost nasmály, tak paničku tu paní vypnula. Povídala, že dobře ví, že má jet pořád rovně a až mine označení města do kterého jedeme, tak že snad umí číst, aby věděla, kde je. Že paní zapne zase až tam a pak ať se ukáže. A ona vám to našla! Ta naše telefonní paní je šikovnější, než ta Janina.

Myslím, že si na našich cestách užijeme dost legrace ať už tu paní pustíme ke slovu, nebo ne. A už se na to moc těším.

Vaše Eni

ČTĚTE TAKÉ:
Adam Levine z Maroon 5 se svlékl!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nezkoušejte nic nového, pokud se na to skutečně necítíte. Na druhou stranu nebuďte až moc stydliví. To se také nenosí. Prospěla by vám zlatá střední cesta. S nadřízeným se nedokážete…

Nejčtenější články

Doporučujeme