Kuřáckou posedlost Matta Damona prozradily až nikotinové náplasti

5. 6. 2002
Kuřáckou posedlost Matta Damona prozradily až nikotinové náplasti
Charismatický herec Matt Damon, který zazářil mimo jiné ve filmech Dogma a Talentovaný pan Ripley, pečlivě skrývá své soukromí. Donedávna se mu dařilo před fanoušky i šéfy studií (kouřící herci jaksi „vyšli z módy“) tajit silnou závislost na nikotinu. Zatímco cigaretu, kterou pokaždé třímal v ruce při rozhovoru s novináři, označil za občasnou neřest, jeho kuřáckou posedlost prozradily až nikotinové náplasti.

Kuřáckou posedlost Matta Damona prozradily až nikotinové náplasti

Klepněte pro větší obrázek Charismatický herec Matt Damon (31), který zazářil mimo jiné ve filmech Dogma a Talentovaný pan Ripley, pečlivě skrývá své soukromí. Donedávna se mu dařilo před fanoušky i šéfy studií (kouřící herci jaksi „vyšli z módy“) tajit silnou závislost na nikotinu. Zatímco cigaretu, kterou pokaždé třímal v ruce při rozhovoru s novináři, označil za občasnou neřest, jeho kuřáckou posedlost prozradily až nikotinové náplasti.

Boj se závislostí na cigaretách zahájil teprve nedávno, když si v půlce cigarety uvědomil, že to bude jeho poslední výdech nikotinového kouře. Začátek je pro Matta opravdu těžký.
Důvodů proč přestat kouřit, má herec hned několik. Kromě zápachu, který jej provází na každém kroku, je to hlavně otázka zdraví. Ve Spojených státech se proti kuřákům bojuje už dlouhá léta.
Mattovi však jeho nešvar nejvíc vyčítá vlastní otec. Ten je zdravým způsobem života, který je „in“ nejen v Americe, doslova posedlý, a tak pochopitelně zhoubné cigarety u syna nedokáže vystát. Matt se nedávno objevil na jednom z hollywoodských večírků a snad poprvé v životě neodbíhal každou čtvrthodinu s krabičkou a zapalovačem do šatny, jako dříve. Na ruce měl nikotinovou náplast.
„Vždycky jsem se pověrám o pekle závislého člověka smál. Teď mám ale namále. Začal jsem s cigaretami už v rané pubertě a neuvědomil jsem si, že bych někdy mohl být závislý. Teď mě kouření štve a nedokážu si říct dost. Největší oporu mám v tátovi. Dokáže mě pořádně vystrašit dlouhým výčtem chorob, kterým, pokud s kouřením nepřestanu, zaručeně neuniknu. Mám ale pocit, že to tentokrát zvládnu,“ svěřil se plavovlasý idol ženských srdcí. (Plus)

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Do posledního pracovního týdne vcházíte se strachem. Vždyť se vám od začátku dubna vůbec nedaří a jste zbytečně podezíraví. Nějak se na vás všechno sype a hledáte pomoc u přátel. Věřte, že…

Nejčtenější články

Doporučujeme