KVĚTA (55): Vyznání lásky jsem si vyluštila v křížovce, milujeme se dodnes

KVĚTA (55): Vyznání lásky jsem si vyluštila v křížovce, milujeme se dodnes

Najít pravou lásku se nepoštěstí hned, když se to ale podaří, stojí to za to. Květa měla jako mladá holka před lety to štěstí, a co víc, vyznání od svého milého našla v křížovce!

Někdo moudrý kdysi řekl, že puberta je období, kdy má rozum dovolenou a city pracují přesčas. To byl přesně můj případ. O rychlé vzplanutí jsem neměla nouzi, ale na opravdovou velkou lásku jsem si musela chvíli počkat.

Do továrny jsem nastoupila se svou kamarádkou Monikou. Ve firmě pracovaly většinou ženy a chlapů tam bylo jen pár. Přesto nás obě jeden zaujal a rozhodly jsme se dát si závod, která z nás ho uloví.

Věděly jsme, že je svobodný, bezdětný a jmenuje se Milan. Byl urostlý, svalnatý, měl jemné rysy, vždycky byl hezky oblečený a nádherně voněl. Zkrátka ten typ, do kterého se musíte zamilovat, i kdybyste nechtěla.

Vyzkoušely jsme na něj obě všechny ženské fígle, ale on stále odolával. Neustále jsme ho volaly z údržby, aby nám opravil pojistku (kterou jsme šikovně vyšroubovaly), sem tam se ho jakoby náhodou dotkly, ale nic.

To už jsem do něj byla tak zamilovaná, že jsem ztrácela stud i soudnost. Dokonce jsem se na něj šla podívat na nohejbalové hřiště během tréninku.

Nevím, jestli to bylo řízení osudu, ale když mi míč odražený z Milanovy nohy přistál na obličeji a on ke mně přiběhl, něco se v něm asi zlomilo. Starostlivě mi otíral krev z nosu a bál se, jestli mi něco neprovedl. Konečně moje snaha vyvrcholila pozváním na rande.

Věděla jsem, že Milan má kromě nohejbalu ještě jednoho neobvyklého koníčka. Připravoval do časopisů křížovky. Nechápala jsem, jak něco takového může zvládnout, a také jsem ho za jeho schopnost obdivovala. Ostatně jak jsme spolu randili, připadal mi čím dál úžasnější.

Když mi po půlroční známosti dal do kabelky křížovku, bylo mi jasné, že to není jen tak. S bušícím srdcem jsem se pustila do luštění tajenky, která byla nejtajemnější, nejnapínavější, a hlavně nejosudovější v mém životě.

Dopracovala jsem se po dlouhé námaze k citátu: „Svatba udělá z dvou lidí jednoho, těžké je ale určit, který to bude.“ Byla jsem štěstím bez sebe, protože se mi splnil sen a můj osudový muž mě neobvyklým způsobem požádal o ruku. A láska nám vydržela neuvěřitelných třicet let až dodnes a trvá dál.

Doporučujeme

Články odjinud