Květiny do koupelny rozhodně patří

16. 11. 2001
Květiny do koupelny rozhodně patří
Pokud máte v koupelně dostatek světla, neměly by v ní chybět květiny. Ty jsou velice vhodným doplňkem i do sebemenší koupelny.

Květiny do koupelny rozhodně patří

Pokud máte v koupelně dostatek světla, neměly by v ní chybět květiny. Ty jsou velice vhodným doplňkem i do sebemenší koupelny. A aby byl výsledný efekt opravdu působivý, měla by být barva vegetačních nádob sladěná s odstínem obkládaček eventuelně sanity.

Jaké rostliny se hodí do koupelen?

Koupelna je ideálním místem pro rostliny, kterým vyhovuje vlhké a teplé prostředí. Domovským stanovištěm těchto rostlin jsou většinou vlhké a tepl é tropy a subtropy. Proto jim vyhovuje vysoká vzdušná vlhkost koupelny / ta činí asi 80 %/, která se udržuje nejen v době sprchování či koupele, ale vlastně během celého roku. Vzduch zvlhčují i ručníky při sušení, vlhkost zvyšují také kapky vody rozstříknuté v umyvadle, ve vaně nebo ve sprše, protože pomalu vysychají. Tyto rostliny potřebují také kromě vysoké vlhkosti i vyšší teplotu, která v koupelnách bývá. Jsou také náročné na rozptýlené světlo, které díky časté orientaci koupelen na sever či východ rovněž nechybí. Ideálním stanovištěm se koupelny jeví v případě kapradin. Z ostatních rostlinných druhů, kterým prostředí koupelen maximálně vyhovuje, to jsou: Sleziník, Šáchor, Fikus, Monstera, Ledviník, Parožnatka, Filodendron, Kykatka a Netík.

Autor: Dana Alsherová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Planety dnes maximálně ovlivní vaše citové záležitosti. Mnozí lidé, kteří žijí nebo pracují vedle vás, by vám rádi pomohli. Rýsují se dokonce nová přátelství nebo známosti. Dnes je vám co…

Nejčtenější články