Květiny do koupelny rozhodně patří

16. 11. 2001
Květiny do koupelny rozhodně patří
Pokud máte v koupelně dostatek světla, neměly by v ní chybět květiny. Ty jsou velice vhodným doplňkem i do sebemenší koupelny.

Květiny do koupelny rozhodně patří

Pokud máte v koupelně dostatek světla, neměly by v ní chybět květiny. Ty jsou velice vhodným doplňkem i do sebemenší koupelny. A aby byl výsledný efekt opravdu působivý, měla by být barva vegetačních nádob sladěná s odstínem obkládaček eventuelně sanity.

Jaké rostliny se hodí do koupelen?

Koupelna je ideálním místem pro rostliny, kterým vyhovuje vlhké a teplé prostředí. Domovským stanovištěm těchto rostlin jsou většinou vlhké a tepl é tropy a subtropy. Proto jim vyhovuje vysoká vzdušná vlhkost koupelny / ta činí asi 80 %/, která se udržuje nejen v době sprchování či koupele, ale vlastně během celého roku. Vzduch zvlhčují i ručníky při sušení, vlhkost zvyšují také kapky vody rozstříknuté v umyvadle, ve vaně nebo ve sprše, protože pomalu vysychají. Tyto rostliny potřebují také kromě vysoké vlhkosti i vyšší teplotu, která v koupelnách bývá. Jsou také náročné na rozptýlené světlo, které díky časté orientaci koupelen na sever či východ rovněž nechybí. Ideálním stanovištěm se koupelny jeví v případě kapradin. Z ostatních rostlinných druhů, kterým prostředí koupelen maximálně vyhovuje, to jsou: Sleziník, Šáchor, Fikus, Monstera, Ledviník, Parožnatka, Filodendron, Kykatka a Netík.

Autor: Dana Alsherová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na startovní čáře nového pracovního týdne se cítíte jako ryby ve vodě. Začíná vám to báječně pálit a poradíte si se vším, co je kolem. Dokonce i kolegové si k vám chodí pro radu. A buďte…

Nejčtenější články

Doporučujeme