Květiny do koupelny rozhodně patří. Jaké?

28. 9. 2015
Pokud máte v koupelně dostatek světla, neměly by v ní chybět květiny. Ty jsou velice vhodným doplňkem i do sebemenší koupelny.

Koupelna je skvělým místem pro rostliny, kterým vyhovuje vlhko a teplo. V koupelně se pohybuje vzdušná vlhkost kolem 80 %. Nejvlhčeji je v ní samozřejmě během koupele. Vzduch zvlhčují také mokré ručníky, popř. jakákoli voda, která se odpařuje. V koupelnách bývá obvykle také vyšší teplota než v ostatních částech bytu. Proto ideálními rostlinami do koupelen jsou ty, které pocházejí z tropů a subtropů. Rostliny tropických deštných pralesů navíc nebývají náročné na světlo.

Koupelny jsou ideálním místem pro kapradiny. Výběr je opravdu široký. Krásně vypadají stromovité kapradiny, netík (Adiantum), žebrovec (Blechnum) sleziník (Asplenium) nebo třeba ledviník (Nephrolepis). Nevadí jim přímé světlo, dobře se jim bude dařit i na okně. Nemusíte je rosit, přirozená vlhkost v koupelně je pro ně dostatečná. Jediné, co nesnášejí, je nepravidelná zálivka a vysychání. Jejich substrát by měl být neustále dostatečně vlhký. Že je s nimi něco v nepořádku poznáte, když jim začnou "rezavět" špičky listů. Často tak reagují právě na nepravidelnou zálivku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud je vaše koupelna spíše tmavšího charakteru, bude se vám hodithorská palma (Chamaedorea elegans),lopatkovec (Spathiphyllum),ledviník a dračinec (Dracaena). I když jsou tyto rostliny na světlo nenáročné, počítejte s tím, že porostou pomaleji, než kdyby měly světla dostatek.

Kouzelně dekorativní rostlinou jealokázie . Umistěte je do polostínu a nepřelívejte je, jsou na to háklivé. Skvěle vypadají taképarožnatka (Platycerium) a exotické anthurie . Do závěsných květináčů můžete zasadit třeba břečťan , to je nezmar mezi rostlinami.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Už pár dní nejste ve své kůži, což má neblahý vliv na profesní výkony. Právě v tomto týdnu jste nejvíce unavení a nevíte, jak splnit všechny klíčové úkoly. Určitě to bude problém. Jen…

Nejčtenější články

Doporučujeme