Květiny, které mají příznivý vliv na pleť i vlasy: Jak využít růže, orchidej i ibišek?

28. 2. 2020
Květiny, které mají příznivý vliv na pleť i vlasy: Jak využít růže, orchidej i ibišek?
I když kalendář pořád ukazuje únor, venku už to vypadá, že se příroda chystá na jarní probuzení. Pro ty, které rády pečují o svoji pleť, to znamená možnost více čerpat z přírody a vytvářet si vlastní pečující produkty. Které květiny vám mohou pomoct ke kráse?

Růže

Růže se v kosmetice používá od pradávna. Je to díky obsahu výživných látek a také díky jejím antibakteriálním a dezinfekčním účinkům, které zklidňují podrážděnou pokožku. Navíc růžový olej má silné regenerační účinky a je často obsažen v přípravcích pro stárnoucí a zralou pleť. Chcete-li si vyrobit přírodní pleťovou vodu (toner) pro dokonale hladkou tvář, stačí smíchat růžovou vodu (koupíte v lékárně) s glycerinem a aplikovat každý den před spaním – při opakovaném používání bude vaše pokožka jemnější a zdravější. Pokud naopak toužíte po domácí pleťové masce z růží, smíchejte okvětní lístky růže s růžovou vodou a medem, poté naneste na obličej a nechte chvíli působit.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Náročné pracovní tempo vás vyčerpává, ale už vám dochází, že na všechno sami nestačíte. Umíte se však rychle rozhodovat, což vám zaručí udržení nynější pozice. Milí Štíři, nesmíte si…

Nejčtenější články

Doporučujeme