Květiny, které mají příznivý vliv na pleť i vlasy: Jak využít růže, orchidej i ibišek?

28. 2. 2020
Květiny, které mají příznivý vliv na pleť i vlasy: Jak využít růže, orchidej i ibišek?
I když kalendář pořád ukazuje únor, venku už to vypadá, že se příroda chystá na jarní probuzení. Pro ty, které rády pečují o svoji pleť, to znamená možnost více čerpat z přírody a vytvářet si vlastní pečující produkty. Které květiny vám mohou pomoct ke kráse?

Růže

Růže se v kosmetice používá od pradávna. Je to díky obsahu výživných látek a také díky jejím antibakteriálním a dezinfekčním účinkům, které zklidňují podrážděnou pokožku. Navíc růžový olej má silné regenerační účinky a je často obsažen v přípravcích pro stárnoucí a zralou pleť. Chcete-li si vyrobit přírodní pleťovou vodu (toner) pro dokonale hladkou tvář, stačí smíchat růžovou vodu (koupíte v lékárně) s glycerinem a aplikovat každý den před spaním – při opakovaném používání bude vaše pokožka jemnější a zdravější. Pokud naopak toužíte po domácí pleťové masce z růží, smíchejte okvětní lístky růže s růžovou vodou a medem, poté naneste na obličej a nechte chvíli působit.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední týdny jste se svým životem nebyli spokojení a bylo třeba řešit zásadní otázky. Na to vás moc neužije, protože máte spíš volnomyšlenkářský přístup. Ten vám nedovoluje škatulkovat…