Květiny proti vráskám

22. 1. 2007
Květiny proti vráskám
Rozkvetlá zahrada či skleník nabízí krásný pohled na nepřeberné množství odstínů okvětních lístků, vzduch je prosycen jemnými vůněmi. Zde byste asi nehledali recept proti stárnutí pleti. A přece, v květinách se skrývá mocná síla, která umí zastavit čas.

Po staletí sloužily květiny na ozdobu a také jako nezbytná součást parfémů. Pokud se objevily v pleťové kosmetice, pak jen kvůli vůni. Nejnovější poznatky vědců však ukazují, že krásné květy mohou sloužit nejen jako vonná složka, ale také jako vysoce účinná látky v boji proti předčasnému stárnutí pokožky.

Královský kosatec

Inovovaná řada Royal Velvet od Oriflame obsahuje výtažek z kořene kosatce Iris florentina. Tato aktivní složka působí velmi účinně proti stárnutí pleti tím, že zvyšuje produkci kolagenu a pomáhá udržet přirozenou vlhkost pleti. Snižuje výskyt vrásek, zvyšuje elasticitu a zpevňuje pleť. V nabídce naleznete denní krém na suchou a zralou pokožku, který revitalizuje a zároveň chrání před slunečním zářením s pomocí UV filtru č. 15.

Večer jej nahraďte bohatým nočním krémem, který se v průběhu noci postará o regeneraci obličeje a dekoltu a intenzivně zvyšuje hladinu hydratace po celých 8 hodin spánku. Nanosféry palmitátu vitaminu A pronikají hluboko do pokožky a regenerují nejpoškozenější partie. Účinně stimuluje tvorbu kolagenu, jenž podporuje elasticitu a omezuje tvorbu vrásek. Oba krémy byly vyvinuty speciálně pro potřeby pleti po 35. roce života.

Tajemství slaměnky

Slaměnku možná znáte jen jako drobné suché barevné kvítky. Ale věděli jste, že si slaměnka i po utržený v sobě uchovává vzácný esenciální olej? Právě v něm je ukryta síla, která si umí poradit v nerovnostmi pleti, vráskami i pigmentačními skvrnami. Tyto příznaky spolu se ztrátou jasu a pevnosti postihují pokožku po 40. roku.

“Abychom zajistili kompletní péči proti všem známkám stárnutí pleti, vytvořili jsme jedinečnou kombinaci ingrediencí: vysoce koncentrovaný organický slaměnkový esenciální olej, rostlinné oleje bohaté na Omega 3 a 6, minerální živiny a derivát vitaminu C. Výjimečná efektivnost tohoto komplexu byla potvrzena získáním nového patentu, kterým doplňuje patent L'Occitane na slaměnkový esenciální olej potvrzený před čtyřmi lety,” říká ředitel výzkumu francouzské značky L'Occitane. Právě tato značka nabízí komplexní péči pod názvem Immortelle, jejíž výrobky obsahují olej ze slaměnky.

Posledním přírůstkem celé linie je vysoce koncentrovaný noční slaměnkový krém obohacený jedinečnou kombinací aktivních ingrediencí. Ženám od 40 do 65 let nabízí kompletní péči a ochranu proti všem známkám stárnutí pleti a to nejen díky oleji z žluté slaměnky, ale také s pomocí pupalky dvouleté, lničky seté, hadince obecného a bruntáku lékařského.

autor: Simona foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně máte mnoho nápadníků, kteří se o vás ucházejí. Nejdříve vám to imponovalo, teď je to k vzteku. Ale můžete si za to sami! Pokud se vám do vztahu nechce a preferujete jen letní…