Květnový festival orientální tance

27. 5. 2008
Květnový festival orientální tance
Již potřetí se můžete vydat na Květnový festival, kde se představí orientální, nebo chcete-li břišní, tanec ve výběru toho nejlepšího, co česká scéna nabízí. Profesionální tanečníci a tanečnice, móda spojená s tancem a mnoho dalšího čeká na návštěvníky pražského paláce Akropolis.

Na Květnovém festivalu 2008 se představí profesionální české tanečnice, taneční skupiny a frekventantky tanečních kurzů ze všech koutů České Republiky. Stejně jako v předchozích ročnících, je i letos přichystána přehlídka tanečních stylů – od egyptského a tureckého kabaretního stylu, přes folklórní tance až po tribal či tribal fusion.

Ze zahraničních tanečníků budou letos pražské Akropoli kralovat dva muži – efektní tanec předvede Egypťan Ahmed Fekry a poprvé se představí zdejšímu publiku tanečník Prince Kayammer z Řecka.

V rámci doprovodného programu je možné navštívit také taneční workshopy či módní přehlídku tanečních kostýmů špičkové kvality. Nebude chybět ani ochutnávka lahodné orientální kuchyně, výstava fotografií a mnoho dalšího!

Letošní třetí ročník ale přináší novinku Česko hledá BellyStar, v podobě soutěže o nejlepší taneční video. „Naším cílem bylo obohatit Květnový festival o nový rozměr a také tak trochu rozhýbat dění na naší „orientální“ taneční scéně, “ vysvětluje ředitelka festivalu Anna Mrázová. Víc o soutěží včetně videí najdete na internetových stránkách http://www.kvetnovy-festival.cz>www.kvetnovy-festival.cz.

Květnový festival orientálního tance je jediný svého druhu v ČR, který nabízí přímou účast všem ženám věnujícím se orientálnímu břišnímu tanci amatérsky nebo profesionálně. Svým obsahem, nabídkou bohatého programu a délkou trvání uspokojí laického diváka i vášnivé tanečnice.

“Stejně jako loni jsou pro zájemce přichystány workshopy s předními českými tanečnicemi – Eglal, Mona, Layla Abdel. Ty se budou věnovat především specifikům klasického egyptského Raks Sharki,” říká Anna Mrázová, “já jsem si letos mimo jiné připravila pro zájemkyně seminář věnovaný hře a tanci na prstové činelky. Je to náročnější, ale právě o tyhle věci mají tanečnice stále větší zájem. Budou i dílny zaměřené na tribal a také na turecký tanec.

„Květnový festival není propagací jedné školy, či jednoho tanečního stylu,“ říká ředitelka festivalu a profesionální tanečnice Anna Mrázová známá jako Atiya a dodává, že organizátoři se srdečně těší na všechny, kdo chtějí festival kreativně obohatit.

Program festivalu je více než pestrý.

26.-29.5.2008 večerní taneční program od 21. hodiny v Dahab Mezze Restaurant, Dlouhá 33, Praha 1, vstup zdarma po 26. - Soňa Machová - finalistka Miss orient 2006 út 27. - Centrum tance Brno a K. Krejčová, solová vystoupení st 28.- Daila, Theresa (tribal) čt 29.- Aysun Olomouc, solová vystoupení, Lussia

30.5.2008 hlavní kulturní program Palác Akropolis Praha (taneční vystoupení, orientální bazar, malování hennou, promítání filmů, čajovna, arabské pochutiny, vodní dýmky výstava..) Vstup na bazar a doprovodné programy ve 13 hodin, začátek hlavního večerního programu v 19:00

účinkující: Atiya, studentky taneční školy Atiya, Hanka Lynch, studentky taneční školy Hanky Lynch, Mona, skupina Mona a Ahmed Fekry, děti z kroužku taneční školy Bel, Veronika Kulová (tribal), Adéla Ebertová a Martina Hartmanová-Čumpelíková, Aysun Olomouc, Rokkedet (tribal fusion) a další

31.5.2008 workshop Layla Abdel, Taneční studio Salome, Školská 1, Praha1

31.5.2008 hlavní kulturní program Palác Akropolis Praha (taneční vystoupení, módní přehlídka,orientální bazar, malování hennou, promítání filmů, čajovna, arabské pochutiny, vodní dýmky výstava..). Vstup na bazar a doprovodné programy ve 13 hodin, taneční vystoupení na "malé scéně" od 16 hod (vystoupí výherci videosoutěže, skupina Mona a další) a začátek hlavního večerního programu v 18:00 hod. Kromě návštěvy bohatého bazaru se můžete pobavit tancem s hudebním doprovodem, ochutnat orientální speciality, pokouřit dýmku, shlédnout taneční videa, kratičkou výuku orientálního tance, můžete si nechat ozdobit tělo orientálními motivy a mnoho dalšího.

Večerní program je pak rozdělen do tří bloků s přestávkami, předpokládaný začátek v 18 hodin

účinkující: Prince Kayammer, Ahmed Fekry, Mona, taneční skupina Mona, Atiya, Hanka Lynch , Eglal, Zorita Azrak a její orientální družina z Abu Dabi Baby, Layla Abdel, Oriana, Rena Milgrom, Stáňa Mužíková (tribal), Katka Krejčová, COT Brno - taneční skupina, COT Praha - taneční skupina, Šárka Černá, Sahar, Zafirah (gothic bellydance), Naila (tribal), Jedová růže (tribal), Martha Rokkedet (tribal fusion) a další

Součástí večer bude také přehlídka tanečních kostýmů ateliéru Silvie Szépe.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Co se týče domácnosti, do nějakých větších zásahů se raději nepouštějte. Renovace nebo různé kutilské práce odložte na jindy. Vaše ručičky by nemusely být teď tolik šikovné a i navzdory…

Nejčtenější články

Články odjinud