Kvíz: Blíží se advent. Jak dobře znáte staré české zvyky a tradice tohoto předvánočního období? | Foto: iStock

Foto: iStock

Kvíz: Blíží se advent. Jak dobře znáte staré české zvyky a tradice tohoto předvánočního období?

První adventní neděle klepe na dveře a s ní přichází i řada nejrůznějších zvyků a tradic. V každé rodině se dodržuje něco jiného, ale nikdy není na škodu zkusit i něco nového. Jak dobře se v adventních záležitostech vyznáte? Otestujte se!

I když se možná snažíte každoročně vyhnout předvánočnímu shonu a období před vánočními svátky pro vás bývá stresující, musíte aspoň v koutku duše uznat, že vánočně nazdobené město, třpyt stromečků za okny i vůně vánočního cukroví má něco do sebe.

Jak si na advent nazdobit truhlíky? Podívejte se na video:

Období adventu a Vánoc je zkrátka kouzelné a atmosféra dříve či později strhne nejen děti, ale i dospělé. Někdy k tomu stačí vánoční výzdoba, jindy pomůže vůně i chuť svařeného vína podávaného na adventních trzích za zvuku koled, zkrátka každá z nás má svůj způsob, jak si advent užít.

Některé staročeské tradice jsou ale společné a dodržují se téměř v každé rodině. Často to bývá pečení cukroví, zapalování svíček na adventním věnci, věšení jmelí či procházka na náměstí na rozsvěcení obřího vánočního stromku. Jaké zvyky dodržujete vy a jak dobře adventní obyčeje znáte? Otestujte své znalosti v našem kvízu!

Doporučujeme

Články odjinud