Kvíz: Co všechno víte o svatém Martinovi? Obstojíte se svými vědomostmi v našem testu? | Foto: Profimedia

Foto: Profimedia

Kvíz: Co všechno víte o svatém Martinovi? Obstojíte se svými vědomostmi v našem testu?

Svátek svatého Martina klepe na dveře a mnoho z nás se už jistě těší na tradiční pochoutky i tak trochu slavnostní náladu, která je předzvěstí blížících se Vánoc. Víte ale, kdo svatý Martin vlastně byl? Otestujte se v našem kvízu.

Svatý Martin je významnou postavou v křesťanské historii a jeho svátek se slaví po celém světě. Tento svatý muž je známý svou štědrostí a láskou k chudým a jeho příběh zahrnuje mnoho fascinujících legend a tradic, které jsou spojené s jeho jménem.

Jak vznikla tradice svatomartinské husy? Podívejte se na video:

Je mu zasvěceno přes 4,5 tisíce kostelů a kaplí po celém světě. Nejvíce jich je v Evropě, zejména ve Francii, kde stojí přes 1 500 kostelů a kaplí. V Česku je známá rotunda svatého Martina na Vyšehradě či kostel svatého Martina ve Frýdku-Místku či v Blansku.

Tento kvíz obsahuje deset otázek, které vás provedou životem svatého Martina, jeho legendami a tradičními oslavami, jež ho doprovázejí. Ukažte své znalosti a zjistěte, kolik víte o tomto významném světci a jeho dědictví. Po dokončení kvízu se dozvíte, jak jste si vedli a jaké znalosti máte o svatém Martinovi. Tak pojďme začít!

Doporučujeme

Články odjinud