Kvíz: Jak dobře si pamatujete legendární první řadu reality show VyVolení? Otestujte se! | Foto: Profimedia

Foto: Profimedia

Kvíz: Jak dobře si pamatujete legendární první řadu reality show VyVolení? Otestujte se!

Už to bude téměř dvacet let, co měli čeští diváci vůbec poprvé možnost sledovat reality show VyVolení. Jednalo se o tak převratnou novinku, že během první řady připoutala k televizním obrazovkám miliony sledujících a z některých historicky prvních VyVolených se staly svým způsobem legendy. Vzpomínáte si na ně?

Principem reality show VyVolení byl společný pobyt diváky vybraných lidí ve vile, kde byla rozmístěna spousta kamer a mikrofonů, takže byli soutěžící pod neustálým dohledem. Diváci tak mohli nahlédnout do jejich soukromí, když spali, bavili se nebo se třeba sprchovali. Ze štábu dostávali pokyny k plnění nejrůznějších úkolů, štáb také rozhodoval o jejich přídělech jídla či alkoholu nebo o tom, jaké informace zvenčí se k VyVoleným dostanou. Ti neměli žádnou možnost komunikovat s okolním světem ani s rodinami. Ti nejvytrvalejší museli ve vile vydržet déle než tři měsíce. Soutěžící byli postupně vyřazováni během duelů, kde o jejich konci nebo pokračování v soutěži rozhodovali opět diváci.

Pamatujete si Petra Zvěřinu z VyVolených? Podívejte se na video:

Díky své sledovanosti se první řada VyVolených jako jediná zapsala do paměti diváků stejně jako někteří soutěžící. Asi každý si vzpomene na hysterické záchvaty vítěze reality show Vladka Dobrovodského, na namachrované hlášky Petra Zvěřiny z Václaváku, které zlidověly, na odhalování nahého těla Reginy Holáskové nebo na ukňouraného horníka Emila Zajace. Pokud vám tito soutěžící utkvěli v paměti, pak si vyzkoušejte náš kvíz!

Doporučujeme

Články odjinud