Kvůli čemu upadáte do deprese? Odpověď najdete ve svém znamení

Kvůli čemu upadáte do deprese? Odpověď najdete ve svém znamení

Život někdy přináší spoustu stresujících situací. Někteří lidé je zvládají s nadhledem, jiní upadají do splínu, a dokonce u nich propukne deprese. Velmi záleží také na spouštěčích, které depresi nastartují. A významnou roli v tom sehrává také znamení zvěrokruhu. Co tedy spouští depresi právě u vás? Pokud to budete vědět, můžete se těchto situací vyvarovat.

Beran (21. března − 19. dubna)

Beran upadá do deprese, když ho druzí ignorují. Berani jsou lidé hodně zaměření na výkon a potřebují, aby je někdo obdivoval a aby na ně byla zaměřená pozornost. Pokud není, upadají do splínu a mohou se doslova potopit do deprese.

Pokračování 2 / 12

Býk (20. dubna − 20. května)

Býky deprimuje stagnace. Sice patří ke znamením, která mají ráda pohodlí a situace, které nejsou stresující, ale nakonec je právě takové začnou nudit. Přesto v nich setrvávají, a i když vědí, že to je pro ně špatné, pokračují v tom. Nedostatek pohybu, zastavený pokrok – to jsou věci, které Býky deprimují.

Pokračování 3 / 12

Blíženci (21. května − 20. června)

Blížence deprimuje žal a smutek ze zlomeného srdce. Ano, všichni se cítíme pod psa, pokud nám někdo zlomí srdce a opustí nás, ale Blíženci patří k těm, kteří to jen těžko překonávají. Budou si s sebou nést tuhle zradu po celý svůj život. A i když se budou navenek smát, půjde spíše o slzy klauna. Tvář klauna maskuje jejich vnitřní bolest.

Pokračování 4 / 12

Rak (21. června − 22. července)

Raci jsou nešťastní, když nevypadají dobře. Zní to možná poněkud povrchně, ale Rakům na jejich vzhledu záleží. Pokud nevypadají dobře, propadají depresi. S tou ale nakonec bojují pomocí své fyzické zdatnosti, takže se většinou dají brzo dohromady.

Pokračování 5 / 12

Lev (23. července − 22. srpna)

Lev začne být velmi rozrušený, když nedostane to, co chce, ať už je to konkrétní člověk, věc nebo nápad. Lev musí mít nad vším kontrolu, a když to nejde podle jeho plánu, utápí se v depresi. A nebojte se, že to nepoznáte, Lvi vám to dají vědět, jen pro případ, že by vám jejich smutek unikl.

Pokračování 6 / 12

Panna (23. srpna − 22. září)

Panna je velmi depresivní, když začne přemýšlet o svém vlastním životě. Má tendenci přemýšlet a vytvářet si fiktivní scénáře ve své hlavě a tyto scénáře vždy končí katastrofou. Panna předjímá špatné časy, které by mohly přijít, a tím ničí přítomnost těžkou depresí.

Pokračování 7 / 12

Váhy (23. září − 22. října)

Váhy jsou zarmoucené a někdy až depresivní z toho, že nedokážou ovládat všechny věci, které je v životě potkají. Jakmile se jim život vymkne kontrole a není vše harmonické, z důvodu nedostatečné kontroly se jejich splín zdvojnásobí. To se pak může u těchto citlivých duší objevit úzkost a deprese.

Pokračování 8 / 12

Štír (23. října − 21. listopadu)

Štíry deprimuje strach. Baví je nebojácně žít, dělat si, co chtějí, a sklízet plody svého úsilí. Milují to tak moc, ale zároveň si podvědomě uvědomují, že to nemůže trvat nikdy věčně. Strach ze smrti a konce pronásleduje Štíry a může u nich vyvolat deprese.

Pokračování 9 / 12

Střelec (22. listopadu − 21. prosince)

Spouštěčem deprese je pro Střelce samota. Střelec miluje dobrodružství, a i když mu vlastně mnohdy nevadí být sám, tajně se bojí, že bude sám příliš dlouho. I to v něm může nakonec vyvolat zmatek, smutek a splín, někdy i deprese.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh (22. prosince − 19. ledna)

Kozoroha deprimuje stárnutí. Tohle znamení zvěrokruhu nikdy nepřijme, že jde o přirozený proces, a neustále se snaží proti tomu bojovat. Jenže i když podstoupí chirurgický zákrok, aby změnil vzhled, vidí, že stárnutí se nedá zastavit, a tohle zjištění v něm vyvolá beznaděj a depresi.

Pokračování 11 / 12

Vodnář (20. ledna − 18. února)

Vodnáři nenesou dobře, když jim někdo řekne, že se mýlí. Kvůli tomu se budou snažit neustále druhým dokázat, že se naopak mýlí oni. Samotný boj je oslabí, strhne je o kousek dál, protože není přirozené bránit se urputně, pořád a bez odpočinku. To je věc, kvůli které bývají depresivní.

Pokračování 12 / 12

Ryby (19. února − 20. března)

Ryby deprimuje rodina. Ani ne tak samotná rodina, tedy konkrétní lidé, jako neschopnost některých členů rodiny spolu vycházet. Je pro ně důležitý pořádek a tradice, těžko nesou, když je ostatní nedodržují. Jsou velmi citlivé na to, když to v rodině neběží podle jejich představ. Neshody v rodině u nich často vyvolají úzkostné stavy a v horším případě i deprese.

Doporučujeme

Články odjinud