Kvůli dlouhověkosti by se Britové vzdali sexu

28. 11. 2006
Kvůli dlouhověkosti by se Britové vzdali sexu
Časy se mění a lidé s nimi. Zatímco dříve měli strach ze stáří, zejména z upadání tělesných a duševních sil, které provázela nemohoucnost, neschopnost postarat se sám o sebe a vzrůstající počet nemocí, dnes touží po dlouhověkosti. Prokázala to anketa, již mezi Brity uspořádala pojišťovací společnost Bupa.

Kvůli dosažení věku jednoho sta let je každý druhý respondent bez ohledu na pohlaví připraven začít žít zdrženlivě a odříkavě. Na úplnou sexuální abstinenci by přistoupilo 31 procent mužů a 48 procent žen. Převažující většina (94 procent) by však úctyhodné stáří nikdy nevyměnila za rodinu a přátele.

O dvacet procent méně účastníků přiznalo, že by se kvůli dlouhověkosti nikdy nevzdalo svého majetku. Zato dvě třetiny by uvažovaly o změně životního stylu, pokud by jim dopřál nějaká ta léta navíc. Téměř žádného z dotázaných by nelákal vzrušující život, kdyby měla za následek předčasnou smrt. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dostanete se do spárů podvodných obchodů, tak mějte oči otevřené. Nepodléhejte panice a pěkně s manipulátory zameťte! I když vás láká vidina zisku z podnikání, tak se bez něj obejděte. Na…

Nejčtenější články

Doporučujeme