Kynutý borůvkový koláč jako od babičky. Tenhle moučník hravě zvládnete

23. 7. 2021
Foto: Profimedia
Kynutý borůvkový koláč jako od babičky. Tenhle moučník hravě zvládnete | Foto: Profimedia
Největší klasika! Řidší kynuté těsto, které se krásně rozprostře na plechu. Na to vrstva borůvek a navrch máslová drobenka. Všichni by pak chtěli ještě jeden kousek.

Ingredience

700 g borůvek (klidně mražených)
300 g polohrubé mouky
250 ml vlažného mléka
100 g másla
100 g cukru
1 vejce
1 vanilkový cukr
2 lžičky citronové kůry
20 g droždí
špetka soli

Na drobenku:
100 g polohrubé mouky
100 g cukru
100 g másla

Postup

Do mísy dejte mouku, cukr, vanilkový cukr a sůl. Promíchejte a ve středu vytvořte důlek. Přidejte asi dvě třetiny mléka a rozdrobené droždí. Rozmíchejte s částí mouky v míse na řídké těstíčko. Zakryjte a nechte na asi 20 minut vzejít kvásek.

Přidejte zbylé mléko, vejce a rozpuštěné (ne horké) máslo. Hnětejte v robotu s pomocí hnětacího háku nebo vařečkou alespoň 10 minut. Zakryjte a nechte kynout 60 minut.

Do misky dejte suroviny na drobenku, promíchejte a kousky másla rozemněte na drobenku.

Vykynuté těsto dejte na plech a rovnoměrně rozvrstvěte. Přidejte borůvky a zasypte drobenkou. Pečte v troubě rozehřáté na 180 °C asi 30 minut. Celý recept pana Cuketky najdete na videu v úvodu článku. Další jeho rychlé recepty najdete ZDE v pořadu Recepty pana Cuketky na Mall.tv

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se přehoupne týden do své druhé poloviny, tak se postavíte na nohy. Najednou si řeknete, že nejste nikomu pro smích. Je možné, že odejdete ze stávající práce, protože cítíte změnu.…