Lahodné máslové loupáky k snídani: Upečte si chutné makovky! Nic to není

8. 1. 2021
Lahodné máslové loupáky k snídani: Upečte si chutné makovky! Nic to není
Taky milujete, když vás ráno vytáhne z postele sladká vůně? Vyvolá ve vás pohodu svátečního dne? Upečte si makové loupáky. Není to nic složitého. Postup krok za krokem najdete i na videu s panem Cuketkou v úvodu článku.

Když jsou právě vytažené z trouby, nedá se jim vůbec odolat. Tohle je výborné snídaňové pečivo. A věřte tomu, že tak dobré v klasickém obchodě nemáte šanci koupit!

Ingredience (na 16 loupáků)

500 g hladké mouky

230 ml mléka (pokojová teplota nebo vlažné)

100 g změklého másla

75 g cukru

1 vejce (pokojová teplota)

30 g čerstvého droždí (nebo 10 g instantního)

5 g soli

vejce na potření

mák

Postup

Do mísy robota dejte mouku, cukr a sůl. Promíchejte a uprostřed vytvořte malý důlek. Přidejte část mléka a rozdrobené droždí. S částí mouky rozmíchejte na řídké těstíčko. Přikryjte a nechte 20 až 30 minut vzejít.

Pak přidejte zbylé mléko a vejce. Hnětejte v robotu s hnětacím hákem asi 10 minut. Přidejte změklé máslo a hnětejte dalších 10 minut, dokud není těsto sametově hlaďoučké. Zakryjte a nechte kynout 60 až 90 minut, dokud těsto neznásobí objem.

Vykynuté těsto rozdělte na 4 stejně velké díly. Každý vytvarujte na oválný bochník a rozválejte válečkem do vrstvy asi 0,5 až 1 cm silné. Plát těsta poté nožem rozdělte na čtyři stejně velké trojúhelníky. Trojúhelník si pak položte zaoblenou stranou k sobě a válečkem od sebe ještě jednou projeďte, aby se prodloužil do délky. Prsty ruky pak přiložte k okraji a mírným tlakem a tahem od sebe jej začněte rolovat. Přehmátněte si dlaněmi dolů a pokračujte v rolování směrem od sebe. Na těsto není potřeba tlačit. Vznikne vám pěkný srolovaný rohlíček. Je potřeba jej otočit tak, aby stočený cíp trojúhelníku skončil vespod. Je dobré cíp klidně i pořádně smáčknout, aby pod těstem pořádně držel.

Srolovaný tvar jemně uchopte prsty a vytvarujte do tvaru podkovy. Přeneste na plech s pečicím papírem, zakryjte a nechte dokynout asi 30 až 45 minut. Troubu si mezitím rozehřejte na 170 °C. Dokynuté loupáky potřete rozšlehaným vejcem. Dejte si záležet a pomašlujte je až úplně dospod k pečicímu papíru.

Pomašlované loupáky zasypte mákem a šup s nimi do trouby! Pečte 15 až 20 minut. Můžete se docela dobře orientovat podle barvy. Jakmile budou krásně zlato-hnědé, můžete je vyndat ven a nechat vychladnout na mřížce. Cely postup najdete na videu v úvodu článku. 

Další skvělé Recepty pana Cuketky najdete na Mall.tv!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Letošní rok byste rádi změnili hodně věcí. Rozhodně se chcete profesně realizovat a vydělat peníze na něco hodnotného a trvalého, jako je nový dům. Vlastní bydlení je sen, který byste si…

Nejčtenější články

Doporučujeme