Lámání a vypadávání řas: 4 pravidla, jak tomu zabránit

Lámání a vypadávání řas: 4 pravidla, jak tomu zabránit

Mnoho žen není se svým vzhledem spokojeno, pokud nemá na řasách aspoň čtyři vrstvy řasenky. Právě to ale může být chyba, obzvlášť pokud používáte voděodolnou maskaru. Oblast kolem očí je první, kde se projevují známky stárnutí. Většina z nich vzniká právě proto, že s řasami zacházíme nešetrně. Jak tedy na to?

Užívejte doplňky stravy obsahující kolagen a biotin

Právě látky kolagen a biotin jsou živiny, které mohou příznivě stimulovat růst řas. Biotin zlepšuje tvorbu keratinu, který pomáhá k zastavení a často k úplnému konci vypadávání řas. Kolagen je zase nezbytný pro zdravou kůži i řasy. Je bohatý na kyselinu hyaluronovou a oleje, které mají hydratační vlastnosti. Tyto doplňky stravy najdete většinou v lékárně, často i v drogériích.

Pokračování 2 / 4

Řasenku používejte opatrně

Pořiďte si novou řasenku každé tři měsíce, a to i ve chvíli, kdy vaše stará ještě nebude úplně vyschlá. Používání staré řasenky může vést k vysušování vašich řas a navíc se mohou přenášet bakterie do anebo kolem očí. Také proto se vyvarujte nanášení maskary až k samým kořínkům řas, zaměřte se spíš na jejich konečky.

Pokračování 3 / 4

Vždycky se odličujte

Je velmi důležité pokaždé odstranit řasenku z očí před spaním, může způsobit polámání řas, zatímco spíte. Neodličujte se také silou, abyste nedráždila vlasové folikuly, což by zase vedlo ke křehnutí řas. Když se budete odličovat, přidržte vatový tampon s odličovadlem po dobu 30 sekund na oku, aby se řasenka z řas uvolnila a šla snáze dolů.

Pokračování 4 / 4

Vyhýbejte se prodlužování řas

Neustálé doplňování, barvení nebo nalepování falešných řas může způsobit poškození folikul, takže se vaše řasy začnou lámat a často přestávají i růst. Jestliže z nějakého důvodu používáte falešné řasy každý den, dejte si záležet na výběru lepidla a zvolte si takové, které bude k vaší pleti a řasám co nejšetrnější.

Doporučujeme

Články odjinud