Foto: iStock

Foto: iStock

 Foto: KS Kosmetický salón Kamila Stašová
Laminace obočí před a po Foto: KS Kosmetický salón Kamila Stašová
Laminace obočí před a po Foto: KS Kosmetický salón Kamila Stašová
Laminace obočí před a po Foto: KS Kosmetický salón Kamila Stašová
7
Fotogalerie

Řekněte dost neupravenému obočí. Díky laminaci budete cool

Stojíte každý den před zrcadlem, snažíte se usměrnit své obočí a dodat mu nějaký tvar? Většinou se to nedaří zcela podle vašich představ, chloupky neustále uhýbají a po pár hodinách jsou zase jinde, než chcete? Vyzkoušejte laminaci obočí. Díky této kosmetické proceduře získáte upravené, atraktivní a krásu podtrhující obočí. Co je to laminace a kolik stojí? Průběh procedury přiblíží kosmetička Kamila Stašová.

Co to je laminace obočí?

Jedná se o speciální metodu úpravy obočí, díky které narovnáte a usměrníte neposedné chloupky. Získáte tak upravené, hustší, širší a plnější obočí. Aplikací speciálních roztoků se obočí také zvýrazní a ztmavne. Někomu však toto zvýraznění nestačí a v rámci úpravy svého obočí požaduje také barvení, což jde ruku v ruce s laminací.

Obočí si můžete nechat vytvarovat podle vašich požadavků. Světovým hitem je však vyčesání chloupků směrem vzhůru. Nejenom filmové hvězdy a modelky díky tomuto tvaru dodávají své tváři cool a svěží vzhled.

Po této kosmetické úpravě si vaše obočí udrží tvar po několik týdnů, navíc bude chráněné před větrem, mrazem či UV zářením.

Laminace je vhodná pro každého, kdo chce zvýraznit či vyplnit řídké a tenké obočí. Spokojení budou také ti, kteří mají rádi výrazné orámování obličeje a nemají každé ráno čas věnovat se svému obočí několik minut. Nejedná se kosmetickou úpravu jen pro ženy. Často ji absolvují také muži.

Kdo má nízké čelo nebo velmi tenké obočí, měl by na laminaci zapomenout. Výsledek by mu mohl na kráse spíše uškodit než přidat.

„Laminace obočí se nedoporučuje, avšak ani nezakazuje, těhotným a kojícím ženám. Důvodem je vyšší přecitlivělost a možný nižší efekt procedury. Podobně to funguje také při menstruaci. Pokud moji klienti trpí alergiemi, mají poškozenou kůži v oblasti očí (např. lupénkou, seboreou nebo aktivním akné), překládáme proceduru na jiný termín,“ vysvětluje kosmetička Kamila Stašová z kosmetického salonu v Přerově.

Kolik stojí laminace obočí a proč se často spojuje s lash liftingem?

Ceny laminace obočí se liší podle jednotlivých krajů a přípravků, které se v kosmetických salonech používají. Zpravidla se jedná o cenu v rozmezí 500–1500 Kč. Většina salonů nabízí proceduru laminace obočí ve výhodných balíčcích se zafixováním a zvýrazněním řas takzvaným lash liftingem.

„Lash lifting je jedním z nejoblíbenějších a nejžádanějších ošetření mých zákaznic. Díky natočení a nabarvení řas získáte krásný a rozzářený pohled. V kombinaci s upraveným obočím budete nepřehlédnutelná. Výhodou těchto dvou procedur je samozřejmě i zjednodušení a zrychlení ranní úpravy vizáže. Jedná se také o ideální řešení pro všechny ženy, které nemají rády líčení,“ dodává Kamila Stašová.

Jak dlouho vydrží laminace obočí?

Laminace zafixuje vaše obočí na dobu 4–6 týdnů. Sama poznáte, kdy už požadovaný tvar přestává držet a je potřeba znovu navštívit kosmetický salon.  

Jak se připravit na laminaci obočí?

Žádné speciální přípravy nejsou potřeba. Šikovná kosmetička si poradí s každou tváří, obočím i klientkou. Doporučuje se však:

 • Několik týdnů před procedurou nevytrhávat obočí. Kosmetička odstraní nadbytečné chloupky sama a nestane se, že by jí pak ty potřebné chyběly. Naopak je vhodné používat speciální sérum na výživu a růst chloupků.
 • Nespalte se na sluníčku nebo v soláriu.
 • V den laminace nepoužívejte v oblasti obočí žádné tužky, gely a jiný make-up. Kosmetička bude mít méně práce s odlíčením a odmaštěním pokožky. Výsledek laminace pak bude maximální.

Průběh laminace obočí

Jak procedura laminace obočí probíhá? Celá procedura zabere zhruba 1–1,5 hodiny. Kamila Stašová ji popisuje takto: 

 • Nejdříve svým zákazníkům vysvětlím, co se s jejich obočím stane. Je důležité, aby si uvědomili, že obočí změní svůj tvar, bude hustší, širší a výraznější.
 • Obočí je potřeba před procedurou odlíčit, vyčistit a odmastit.
 • Nanese se sérum, které má za úkol změkčit chloupky a otevřít jejich šupiny. Vše se překryje na 4 minuty fólií. Pak se obočí vyčeše směrem nahoru a opět se zakryje na dalších 6–8 minut fólií. Suchým tamponkem se sérum odstraní.  
 • Další fází je nanesení jiného druhu séra, které šupiny chloupků uzavře a zafixuje. V této fázi již upravujeme obočí do požadovaného tvaru. Po 10–12 minutách sérum odstraníme navlhčeným tamponkem.
 • Nyní se vyměří přímo v obličeji správný tvar obočí. Ve vzniklé šabloně se vyplňuje a barví obočí.
 • Tvar a drobné detaily se doladí pinzetou a voskem.
 • Poslední fází je keratinové sérum, které dodá obočí potřebné živiny a vitaminy.
 • Obočí se ještě může zafixovat voskem či gelem, aby zůstalo po celý den zpevněné. 

Jak pečovat o obočí po laminaci?

Péče o obočí, které prošlo laminací, není nijak složitá. Zahrnuje několik základních bodů:

 • Minimálně 24 hodin, nejlépe 48 hodin, obočí nenamáčejte a nevystavujte velkému vlhku, například v sauně či páře. Neplánujte si také nadměrné slunění či návštěvu solárního studia.
 • První noc po proceduře spěte na zádech. Nenarušíte si tak tvar nového obočí.
 • Obočí vhodným způsobem hydratujte a vyživujte. Použít k tomu můžete speciální krémy, séra či oleje.
 • Nesnažte se obočí nějak mechanicky narušovat a zbytečně na něj nesahejte.

Laminace obočí doma

Rychlou, avšak krátkodobou laminaci obočí si můžete dopřát také doma. Obočí fixujte metodou Soap Brows, při níž použijete speciální fixační mýdlo. Nevýhodou této metody je, že tuto úpravu obočí musíte každý den znovu opakovat. A jak na to?

 • Obočí odličte a vyčistěte.
 • Přichystejte si fixační mýdlo a kartáček. Kartáček navlhčete a přidejte trochu mýdla.
 • Kartáčkem obočí vyčešte a zafixujte do požadovaného tvaru přesně tak, jak potřebujete.

Doporučujeme

Články odjinud