Laserová operace očí

3. 3. 2016 Reklama
Laserová operace očí
Toužíte se ráno probudit a ihned vidět každý detail kolem sebe? Už nikdy nepřemýšlet nad tím, kam jste založili brýle? Zažít nepopsatelnou svobodu při sportu nebo cestování? A už nikdy neutrácet za nové dioptrické brýle nebo kontaktní čočky? To je jen malý výčet výhod, které vám laserová operace očí přinese. Laserová operace trvá několik minut a její výsledek vám pozitivně ovlivní celý váš život. Vždyť život bez brýlí nebo čoček je skvělý.

Jaké oční vady je možné vyřešit laserovou operací?

Zda je právě pro vás operace vhodná, rozhodne lékař na základě výsledků z důkladného předoperačního vyšetření. Optimální věk pro laserovou operaci očí je v rozmezí 20 - 45 let. Laserová operace očí umožňuje šetrně a rychle odstranit oční vady, jako je krátkozrakost nebo dalekozrakost, včetně možných kombinací s astigmatismem. Při jednom zákroku je možno, povětšinou bezezbytku, odstranit vady od cca 0,75 D do 9 D.

Laserová operace může asymetrickým zákrokem provést i částečnou úpravu vetchozrakosti, tedy potřebu brýlí na čtení, která vzniká s postupem věku u lidí nad 40 let. Také akomodativní typ šilhání, který je často sdružen s krátkozrakostí, lze pomocí laserové operace odstranit.

Laserová operace očí není vhodná pro osoby mladší 18 let, kterým se zrak stále nějakým způsobem vyvíjí a upravuje. Také není vhodná pro pacienty s nestabilizovanou krátkozrakostí, dále pro pacienty tupozraké, se změnami na sítnici, pro jedince se sníženou tvorbou slz nebo s jinými dalšími závažnějšími očními chorobami.

Předoperační vyšetření

Samotnému výkonu předchází velmi důkladné vstupní vyšetření. S pomocí nejmodernějších přístrojů a sérií komplexních testů se vyloučí veškeré rizikové faktory. Je velmi důležité, aby pacient ve vlastním zájmu nezatajil údaje o svém zdravotním stavu. Sedm dní před vyšetřením a sedm dní před operací není možné nosit kontaktní čočky, neboť tím může dojít ke změně zakřivení rohovky, čímž by mohl být negativně ovlivněn i samotný výkon.

Na vyšetření vás nejprve čeká změření dioptrií na refraktometru, dále vám bude změřen oční tlak na bezkontaktním tonometru. Poté bude provedeno měření na speciálním diagnostickém systému pro přední segment oka, pro topografii a aberometrii rohovky. Pak následuje podrobné vyšetření lékařem, který provede vyšetření segmentu oka, očního pozadí, změření tloušťky rohovky, změření brýlí a stanovení korekce.

Klepněte pro větší obrázek

Průběh operace

Po příchodu a registraci na recepci nemocnice nebo specializované klinice budete přesunuti do předsálí operačního sálu. Zde obdržíte všechny léky a kapky potřebné k domácímu ošetření společně s podrobným vysvětlením. Dále vám budou do očí nakapána anestetika - znecitlivující kapičky. V případě velké nervozity můžete dostat prášek na zklidnění.

Po znecitlivění očí budete převedeni na operační sál, kde proběhne samotná operace. Operace probíhá pouze v lokálním znecitlivění a je naprosto bezbolestná. Během celého výkonu budete navigováni lékařem, dostanete přesné instrukce, kam se dívat, které světýlko sledovat, apod.

Laserová operací očí je záležitostí několika minut, samotné laserování pak trvá pouze několik málo desítek sekund. Lze ho absolvovat na obou očích současně. Operace se provádí ambulantně a vyžaduje jen minimální použití mechanických nástrojů. Laserový paprsek, řízený počítačem, odstraní povrchovou část rohovky a tím změní její zakřivení. Dioptrická vada oka se tak během operace vyrovná.

Pooperační průběh

Po operačním výkonu budou vaše oči znovu ošetřeny a budete propuštěni domů. Je nutné mít s sebou doprovod, který vás ihned odveze autem domů. Po operaci se prospěte a nechte oči dostatečně odpočinout. Bezprostředně po operaci bývá vidění mírně zamlžení. V následujících dnech se vidění rychle zlepšuje. V průběhu prvního týdne po operaci je naplánovaná kontrolní prohlídka.

Operace a léčba očí na klinice Lexum

Oční klinika Lexum pečuje o zrak svých pacientů již od roku 1993. S léčbou očí má tak více než 20 let zkušeností. S pomocí nejmodernějších přístrojů a sérií komplexních testů odhalí každou nedokonalost vašeho oka a právě na základě takovéhoto dokonalého poznání jsou lékaři schopni společně s pacientem vybrat zákrok, který bude právě pro něj tím nejlepším. Ke každému pacientovi je přestupováno individuálně, vždy přesně podle jeho potřeb a požadavků.

Klepněte pro větší obrázek

Laserová operace na klinice Lexum

Na klinice je využíváno velké množství moderních metod a prověřených léčebných postupů, díky čemuž může lékař pro každého zvolit opravdu “na míru” tu nejvhodnější metodu zákroku. Před samotnou operací podstoupíte důkladné vstupní vyšetření. V rámci programu PREMIUM INDIVIDUAL LASER, kdy je využita jedinečná a plně individualizovaná léčba, jsou vám k dispozici všechny v současné době nejmodernější léčebné postupy prováděné pomocí laserů.

Léčba šedého zákalu a dalších očních vad

Na klinice Lexum se zaměřují také na léčbu jednoho z nejčastějších onemocnění očí, na léčbu šedého zákalu. V současné době neexistují žádné léky či speciální brýle, které by mohly šedý zákal odstranit. Jedinou možností je operační zákrok, během něhož vám bude z oka vyjmuta zakalená čočka, která bude následně nahrazena čočkou umělou. Díky nejmodernějším čočkám se tak můžete vrátit do doby, kdy jste viděli ostře a bez sebemenších problémů.

Na klinice vám pomohou s léčbou jakékoliv oční vady. Zaměřují se na léčbu keratokonusu, sítnice a sklivce či zeleného zákalu. Na klinice je také prováděna komplexní diagnostika a léčba šilhání, tupozrakosti a dvojitého vidění - diplopie, a to jak u dětí, tak i u dospělých. Dále jsou na klinice prováděny plastické operace různých změn v oblasti očních víček a jejich okolí, a to jak kvůli zlepšení zraku, tak z důvodu zlepšení vzhledu.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu. Ruku na srdce, poslední dobou nemáte čas na aktivity, které jsou spojeny s hodnotným…