Láska a sex opravdu procházejí žaludkem: Pro lepší orgasmus si s partnerem vychutnejte dobré jídlo

Láska a sex opravdu procházejí žaludkem: Pro lepší orgasmus si s partnerem vychutnejte dobré jídlo

Jídlo a sex zkrátka patří k sobě. To, že lidské tělo funguje lépe s plným žaludkem, je vědecky dokázáno, ale je to tak také při sexu? Nafouklé břicho ani kručící prázdný žaludek není pro nikoho vzrušující. Přesto se ale jídlo dá využít k tomu, aby váš sex byl ještě lepší a prožitek intenzivnější.

Prázdný žaludek sexu neprospívá

Dělat jakoukoliv činnost s prázdným žaludkem je nepříjemné, náš mozek totiž přestane fungovat, deaktivuje se a soustředí se jen na ukojení základní lidské potřeby, kručící žaludek rozhodně nebude partnerovi připadat vzrušující a nenažhaví ho na společné chvíle, naopak – může ho znervózňovat. Jakmile je naše tělo spokojené, žaludek je plný – mozek se okamžitě aktivuje. Zároveň bylo odborníky potvrzeno, že lidské tělo je také vnímavější k dotekům, právě když nemá hlad.

Co to je vaginální suchost? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Proč se milovat hodinu po jídle

I před samotným sexem je vhodné mít žaludek zaplněný, není ale ideální najíst se příliš. Po velkém jídle by lidé měli se sexem počkat alespoň šedesát minut, kdy je potrava strávená, ale nebudete mít hlad. Také je důležité přemýšlet nad tím, co sníte, vyhněte se hlavně mléčným výrobkům, čerstvému pečivu nebo projímavým potravinám, jako jsou třešně či švestky.

Pokračování 3 / 5

Když chcete skvělý sex, těmto jídlům se vyhněte

To, co před sexuálními hrátkami sníte, může mít velký vliv na váš orgasmus. Špatně zvolené potraviny mohou stát za mnohými trapasy během sexu! Vyvarujte se každopádně nadýmavých luštěnin, chřestu, který vytváří nakyslý zápach genitálií, nebo červenému masu, jež vyžaduje náročné trávení. Co tedy jíst? Dejte si lehčí jídlo, drůbeží maso, rybu nebo mořské plody – často dokonce zvyšují chuť na sex. Skvělé jsou třeba jahody a banány.

Pokračování 4 / 5

Zkuste afrodiziaka pro lepší zážitek

Afrodiziakum je označení pro potraviny a látky k povzbuzení sexuálního vzrušení, touhy a libida. Termín vznikl z řečtiny odvozením od bohyně Afrodity – bohyně lásky, krásy a plodnosti. Afrodiziaka umějí zlepšit náladu, eliminovat stres a především zvýšit prokrvení a také citlivost intimních partií. Mezi nejznámější přírodní afrodiziaka patří ústřice, hořká čokoláda, chilli, zázvor, skořice, vanilka, kotvičník nebo maca peruánská. Pokud se tedy chcete naladit spolu s partnerem na společné chvíle, konzumujte jídlo s afrodiziaky.

Pokračování 5 / 5

Jídlo ovlivňuje chuť spermatu

Ženy, které často provozují orální sex, si stěžují na chuť partnerova spermatu. To, že se do chuti spermatu promítají potraviny a pitný režim partnera, je známá věc. Proto zbystřete, konzumuje-li váš milenec velké množství alkoholu, kávy, ostrá jídla, koření, česneku, cibule či masa, může mít jeho sperma nepříjemnou a hořkou chuť. Pro zlepšení chuti je vhodné dodržovat pitný režim, jíst co nejvíce sladkého ovoce či pravidelně popíjet ananasový džus. Stejná opatření by měly dodržovat ženy, které mají problém se zápachem vaginy.

Doporučujeme

Články odjinud