Lásky Dany Batulkové

16. 3. 2014
Od té doby, co žije Dana Batulková opět na svém rodném statku v Kolodějích, věnuje většinu svého volného času svým milovaným psům. Sama říká, že děti jsou už odrostlé, a ona se nemá pořádně s kým pomazlit tak, jak se mazlívala s dětmi. Za bezmeznou lásku a přátelství svých psů se jim odměňuje pravidelnými procházkami, skvělou péči a častými dárečky, kterými jim zpříjemňuje život.

Dana Batulková je šťastná, že žije mimo světla velkoměsta a užívá si život po boku přírody a zvířat. „Já jsem na statku vyrostla, takže jsem vždycky měla psy, kočičky a zvířátka kolem sebe. Teď to mám posílené tím, jak děti už jsou velké a nikdo se se mnou takhle nemazlí. Já mám teď prostě pejsky,“ vysvětluje svou lásku ke psům a dále se o ní rozpovídá: „Nedávno jsme byli na dovolené na Lanzarote. Měli jsme tam skvělou průvodkyni, milovnici psů Janu.

Ta nám vyprávěla o plemenu Kanárských chrtů - Podenco. Lovci je tam používají k lovu králíků na lávových polích. Když se pejsek zraní nebo zestárne, tak ho vlastně vyhodí, protože už neslouží. Běhají po ostrově, kde není ani voda a většinou končí v útulcích, kde je po nějaké době uspí.

Jana spolupracuje s útulkem Sára, který tam vede Češka a jejich snahou je umístit pejsky k dobrým lidem. Zrovna měli k převozu dva pejsky do Prahy k novým majitelům, tak jsme se nabídli, že je rádi předáme. Díky tomu jsme byli svědky dojímavé scény, kdy v letištní hale čekali natěšení majitelé na své nové miláčky a spolu s nimi tam čekalo na budoucí kamarády pět dalších Podenců, které se podařilo zachránit už dříve, a mají už v Čechách nový domov. Měli jsme skvělý pocit pomoci.“

Před třemi lety si pořídila fenku Maďarského Ohaře - vyszlu, kterou pojmenovala Abby. „To je tak strašně něžná povaha. Ještě tím, jak je to holčička. Já jsem z ní pořád úplně nadšená,“ vypráví o své milované fence Dana Batulková, která má s Abby společnou dokonce i barvu očí a vlasů, v Abbyině případě srsti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Aby si udělaly radost, navštívily společně obchod s chovatelskými potřebami na Petrském náměstí. Abbynka hned věděla, co má dělat. Cestou z domova spala, a tak při příchodu do obchůdku překypovala energií. Hned se chopila pevného přetahovacího provazu a začala si s ním hrát. Ale ještě víc než provaz ji nadchla pruhovaná plyšová kočička, o kterou svou paničku tak dlouho prosila, až si ji nakonec směla vzít a pak už ji téměř nepustila z tlamy. To až když majitelka obchodu začala přinášet pytle s granulemi, které Abby postupně jedny po druhých ochutnávala, aby si nakonec vybrala ty, které jí chutnaly nejvíce.

„Abby má vztah k jídlu velice pozitivní. Má teď trošku nadváhu, a tak jsem musela snížit dávky jídla a kupuji méně kalorické granule,“ říká Dana Batulková, jejíž Maďarská vyszla není žádné vyžle, ale pěkně stavěná a dobře vypadající fenka. Když úprava jídla nepomůže, má Dana Batulková mnohem originálnější nápad, jak se s lehkou nadváhou své fenky vypořádat: „Taky je pravda, že se vyhýbáme konfrontaci s hubenými vyszlami. Zásadně s nimi nekamarádíme,“ žertuje herečka.

Výchova a psí charakter jsou velice důležité, ale každá panička, a Dana Batulková není výjimkou, si přeje, aby její pes také skvěle vypadal. A tak Abby dostala od své paničky ještě světle žlutý kožený obojek, který ji padl jako ulitý. Dana Batulková ještě Abbynce vybrala kabátek s odrazkami, aby byla i při nepříznivém počasí v suchu a aby byla vidět.

„Abby má skvělou srst, nemusím s ní vůbec nic dělat. Jednou za čas ji vyčešu, ale není to úplně nutné. Ty malinké, zapichující se chlupy, budou stejně všude, viď,“ usmívá se a pohledem směřuje na nic netušící Abby, která má zrovna tlamu od ucha k uchu. Těžko říct, jestli své paničce alespoň trochu rozuměla, nebo jen koukala na pytel s pamlsky, který Dana Batulková držela v ruce.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dalo by se říci, že je pondělí šťastným dnem, protože kolem sebe rozhazujete jen tak pozitivní energii, která proudí ve vašem těle. Pracovně vynikáte ve všech směrech a kolegové se mohou…

Nejčtenější články

Doporučujeme