Lavash, tortilla, pita, kebab, gyros, tapas: Jak se vyznat v cizokrajných názvech jídel?

28. 4. 2021
Foto: iStock
Arménský lavash
Pokud občas cestujete nebo ráda ochutnáváte cizokrajné kuchyně, případně je ráda doma vaříte, jistě často narážíte na názvy pokrmů, které neznáte, nebo vás můžou mást. Jak se v nich vyznat a kde je jíst?

Arménský lavash

Bez jakého základu by se neobešla tradiční arménská kuchyně? Je jím Lavash (Lavaš), tradiční arménský pšeničný chléb, který ozvláštní řadu jídel a vnese vůni dálek do vaší kuchyně. Díky jeho vláčnosti do něj můžete zabalit řadu ingrediencí a snadno si doma vytvořit vynikající wrapy a pannini. Je také skvělým základem pro sladké a slané pečení.

Historie lavashe je dlouhá. V Arménii již po mnoho století po zimní sklizni obilí pečou lavash na stěnách rozpálené hliněné pece zvané tandúr (arménsky tanir), která je zapuštěna do země. Chléb se pak udržuje v suchu a před konzumací navlhčuje vodou. Lavash je navíc zapsán na seznamu UNESCO mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva!  I když lavash vypadá jako tortilla, jde o něco jiného. Oproti tortille se lavash jí i samostatně, natrhaný na kousky. Lavash je zpravidla vetší než tortilla. Tortilla je kulatá, zatímco lavash mívá více tvarů. Lavash obsahuje méně soli a konzervantů než trvanlivé tortilly na trhu. K dostání je i v Čechách, a to v prodejnách Kaufland, Globus, Rosa market, na Rohlik.cz a na e-shopu potravinyarax.cz.

Klepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu zatoužíte po společnosti dobrých přátel a veselení. Klidně si vyhoďte z kopýtka, ale nezapomínejte, že máte i víkendové povinnosti a únava je vám v patách. Většinu času tedy…