Lázně nejsou jen „pro starý“. Přesvědčí vás o tom Mariánské Lázně!

27. 5. 2020 Reklama
Lázně nejsou jen „pro starý“. Přesvědčí vás o tom Mariánské Lázně!
Taky si pamatujete, jak vám prarodiče vyprávěli, jak jezdili do lázní a jak to tam bylo fajn? Určitě jste si taky říkali, že byste se tam jednou taky vydali a poznali tu krásu na vlastní oči. Jenže důchod je pořád v nedohlednu. Co s tím? Prostě se do těch lázní vydejte hned! Nejsou jen pro seniory. A klidně s sebou vezměte i děti.

Většina z nás má mylně zažité, že do lázní jezdí jen senioři, které trápí řada zdravotních neduhů. Bolí je kolena a záda, mají cukrovku, špatně se jim dýchá. V boji se všemi těmito neduhy jim pomáhají uhličité koupele, pití minerálních pramenů, skotské střiky, koupání v bahně a další procedury. Proč by si je ale nemohli dopřát i mladší generace?

Naučte se odpočívat

Po odpočinku totiž toužíme všichni. Klouby, záda nebo nohy občas bolí každého. Stejně tak je mezi námi stále víc jedinců s kožními nebo dýchacími potížemi. I na ně může změna prostředí, vzduchu a nějaká ta procedura pozitivně zapůsobit.

Lázně jsou prostředkem relaxace i pro sportovce a ty, kdo mají fyzicky namáhanou práci. Úlevu jim může přinést koupel ve vířivce, perličková koupel, hydromasáž i Kneippova koupel.

Klepněte pro větší obrázek

Náš tip: Sice jsou mezi tuzemskými lázněmi nejmladší, přesto přímo vyzývají k odpočinku. Mariánské Lázně se pyšní nejen elegantními lázeňskými domy, zpívající fontánou a krásnou promenádou. V okolí je spousta míst, které nesmí vašim zrakům uniknout.

  • Udělejte si procházku na vrch Hamelika, projděte si stezku Kladská, pokochejte se pohledem na miniatury hradů a zámků, zajděte si na golf.

  • Stýská se vám po moři a pláži? Zkuste lesní koupaliště Lido, nebo pokud s sebou máte auto, zhruba 30 kilometrů odtud se můžete slunit na pláži rybníka Betlém.

  • Máte s sebou děti? Vydejte se k Prelátovu prameni, kde najdete dětské hřiště s přírodními atrakcemi jako mlýnky na potoce, umělé potůčky a malá jezírka.

  • Vychutnejte si lahodné minerální prameny. Některé najdete přímo na kolonádě, k jiným vás zavedou zdejší parky a lesy.

  • Milujete zlatavý mok? V okolí najdete hned několik pivovarů. Klenotem mezi nimi je Chodovar, kde svlažíte hrdlo výtečným pivem, bříško naplníte chutným jídlem a tělo naložíte do pivní koupele.

Klepněte pro větší obrázek

Lázně nebo wellness

Po wellness občas zatouží každý. Naložit se do vířivky, zaplavat si v bazénu, vypotit se v sauně, nechat se pořádně namasírovat. Jenže lázně – to je mnohem víc.

  • Každé lázně mají své minerální prameny. Osvěžující minerálky, které mají navíc pozitivní účinky na zdraví.

  • Procedury se neomezují jen na bazén, sauny a masáž. Nabídka je o hodně širší.

  • Do mnoha wellness center s vámi nemohou děti. Do lázní je klidně můžete vzít s sebou.

Náš tip:Mariánských Lázních vzniká animační klub Coolonáda, který se zaměřuje na cestování rodin s dětmi do lázní tak, aby si ho užili úplně všichni. Děti se nebudou nudit na pokoji, než rodiče absolvují procedury. Rodiče si zase nemusí procedury odpouštět jen proto, aby byli s dětmi.

Lázně jsou na dlouho

Máte pravdu. Kdo se do lázní jede léčit, ten by tam měl zůstat minimálně 2 týdny. Kdo si ale chce odpočinout, užít rodinu, ten se sem může vydat i na kratší dobu. Týden je super, zaneprázdněným postačí i víkend.

Víte, že během této doby podstoupíte stejné procedury, jejich cílem ale nebude léčba? Vy u nich budete relaxovat a uděláte také něco pro krásu. Vaše pleť bude hydratovaná, voňavá a krásně hladká.

 

Horoskopy

Hned od pondělí se cítíte nějak jinak. Při komunikaci s opačným pohlavím jste více otevření a nebojíte se projevit své city. Bohužel v práci jste pozadu a nic nejde podle zajetého plánu.…

Nejčtenější články

Doporučujeme