Komentáře k článku zpět na článek

farah.farah 19. 5. 2017 | 14:02

No ono obecně se psychika často podceňuje, lidi zapomínají na to že co je pro někoho kdo má zdravý nadhled jen takový malý mráček může být pro někoho jiné=ho vnitřně pocit totální katastrofy.Rozumem to vysvětlit nejde, když to tak někdo cítí tak to tak pro něj v tu chvíli je prostě reálné..... navíc v tohme věku doznívající puberty může být psychika labilnější tak nějak přirozeně, s někým ty hormony v pubertě prostě klátí víc než jinými.........konec konců ty sebevraždy z nešťatné lásdky bývají nejčastěji právě u mladých lidí. Hádám že částečně je to o zoufalství a částečně tam může hrát roli i takové to "snad alespoň až umřu tak vám dojde jak jste mi ublížili" prost trocu té demonstrace.........což nicméně nic nemění na tragickém výsledku. Jestli to ovšem šlo předvídat, těžko říct, každopádně z mé zkušenosti něco co spolehlivě nefunguje je zlehčovat cizí trápení....to akorát pomůže posměváčkovi že se cítí dobře jak toho chudáka utřel ale toho kdo má ty blbé pocity to akorát skopne ještě níž....někdy mají lidi pocit že když to zlehčí "v dobrém" že tomu člověku pomůžou uvidět že to není zase taková tragédie..jenže nědo kdo je v tak hluboké emoční depresi to bude akorát vnímat tak že mu nikdo nerozumí případně že je asi teda looser, když se s tím nedokáže vyrovnat.

Rambíša 19. 5. 2017 | 08:44

Děvče z článku zřejmě bylo dost citově labilní,asi nešlo rozpoznat,co myslí a co nemyslí vážně.Snad ti rodiče nebo sestra mohli tušit,že si to bere víc k srdci,než je zdrávo,ale myslím si,že nemá smysl si vyčítat,co mohli nebo nemohli udělat: zkrátka ona jednala naprosto nesmyslně a hlavně hned,s tím těžko mohli počítat.kdyby zvoli otrávení,tak by šance na včasnou pomoc byla,takto ne.Osobně dívku trochu chápu,že ji ten neúspěch ve škole i hoch ranil,ale ve skutečnosti se skoro nic nestalo:s klukem by se stejně dříve nebo později rozešla a ročník ve škole mohla zopakovat. Někteří lidé však nejsou schopni poznat,co je v životě důležité a co ne,a pak to skončí špatně.Pisatelka článku si fakt nemá co vyčítat,nemohla ničemu zabránit,leda sestru ve dne v noci hlídat,přivázat ji k posteli atd.atp.,což nikoho ani nenapadlo udělat.

lebahu 18. 5. 2017 | 14:40
mambule 18. 5. 2017 | 14:10

Smutný příběh. Popravdě řečeno, nevím, jestli bych na dceři takové trápení poznala. Je jí 21, tak snad už má víc rozumu a ví, že vše okolo nešťastné lásky časem přebolí. Potkala jí v životě už dvě velká neštěstí. První, v 11 letech dostala autoimunitní cukrovku, od té doby je závislá na inzulínu. Ač byla ještě děcko, musela jsem ji tehdy obdivovat, jak se ze vším vyrovnala. Druhé, když jí bylo 17, Kevin Dahlgren zavraždil jejího kluka - byla to ta čtyřnásobná vražda z Ivanovic u Brna. Nejmladší oběť David byl její spolužák a první láska z tanečních. Dlouho pak s nikým nechodila. No, říkám si, že když někdo v mládí dostane takové facky od života, že už pak musí být dost odolný.

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnešek vám bude v oblasti rodinných vztahů velmi přát. Až zvečera mohou přijít menší třenice, kterým…

Nejčtenější články

Články odjinud