Léčba žlučníku řízkem

30. 3. 2010
Léčba žlučníku řízkem
To někdy takhle na jaře se jednoho dne panička probudí a je zelená jako fotbalové hřiště. Je jí ouvej a jauvaj a žaludek dělá kotrmelce. Pod žebry dloube, dech se krátí, tužka v ruce, kterou sepisuje poslední vůli, se třese.

Klepněte pro větší obrázek

Ráno otevřu oko, panička se v předklonu šourá bytem a rozmýšlí, jakou píseň pro poslední rozloučení zvolit. Jestli zůstat u starého dobrého Poemu, nebo držet krok s módou a nechat obřadní síní zaburácet Hrobaře. Dočista nepomáhalo, když jsem jí pacičkou škrabala na nohu, aby mě vzala do náruče a pomazlila se se mnou. Nic. Když jsem to udělala asi po osmé, dostala jsem zlost, že umírá a nechce se se mnou ani rozloučit a zalezla jsem do pelíšku. Jenže to taky bylo špatně. To zase začala ronit slzy, že i tomu psovi je jedno, že vypustí duši. No vyznejte se v tom. Baštila prášky a jinak nic a když kostelní zvon oznámil poledne, řekla, že již dlouho a poctivě platí zdravotní i sociální pojištění a je načase, aby se zdravotnictví o ni postaralo. Nejbližší pohotovost není za rohem, jak bývalo zvykem, ale za mnoha rohy a pokud člověk nemá auto a řidiče, tak než se tam dostane stejně umře. Panička měla štěstí. Měla obojí. Paníček ji odvezl do nejbližší nemocnice a protože má z doktorů panickou hrůzou a básníčku za hodnýho kluka odříká i před doktorem na obrázku, když projeli branou špitálu, byl zelený stejně jako ona.

Řeknu vám, je to psina. To naše zdravotnicví se totiž rozhodlo, že peněz není nazbyt a šetřit se bude a přežít si zaslouží jen silný jedinec. Než se dostanete na pohotovost, podrobí vás testu. Slabší jedinec odpadá a umírá ve vstupní hale, trochu silnější vydrží až k výtahu. Ale tam jeho šance stejně končí. První bod hry Paciente nepřežiješ! je zjištění, kde se pohotovost vlastně ukrytá. Pán v budce, jež by měl informaci poskytnout, se mistrně ukrývá a pacient si musí poradit sám. Druhý bod Zaplať! je ještě lepší. Jeden ze dvou automatů rozměňuje papírové bankovky, chvíli váhá a pak si hraje na forbes v okamžiku výhry a chrlí drobné mince za rachotu, který ty první nebožtíky probouzí. Druhý automat pak spolyká příslušnou částku, konkrétně pohotovostních 90 Kč. No, nemít páníčka s sebou, nacpala by panička do automatu celou peněženku i s doklady, jen aby měla v ruce papír a mohla být ošetřena. Au au, bylo jí mooooc zle. Bod číslo tři – bez použití výtahu se do minus druhého podlaží člověk nedostane, protože je zamčeno. Výtah je starý, hodně pamatuje a jezdí podle počasí, ročního období a nálady. Té své. Když už se člověk dostane tam, kde je označena Lékařská služba první pomoci, je málem zdráv. Když je člověku zle, hodně zle, řeknu vám tedy, že tohle všechno absolvovat je výkon hodný zdravého mladíka. No vždyť jsem to už řekla, přece nebudou ošetřovat nějaké neperspektivní schoury. Kdo neprojde testem, doktora neuvidí.

Panička dostala injekci, kterou jí paní doktorka ani moc nechtěla dát. Nejspíš nevěřila jak moc je jí špatně. No to dá rozum – jak by jí mohlo být tak moc zle, když se probojovala až k ní! A tak panička žila na piškotech a suchých rohlících a neslazeném čaji a vážila deset deka i s postelí. Ani po injekci, ani po té stravě jí líp nebylo. A tak když to trvalo už moc dlouho, ztratila trpělivost a řekla si, že ještě než umře, udělá si poslední radost. A usmažila si řízek velikosti omeletníku a celej ho snědla. A pak si lehla a čekala, kdy z ní bude andělíček. Lezla jsem po ní a kontrolovalal, jestli dýchá. Olizovala jsem jí nos a bradu a šlapala jsem jí po tom nacpaném břiše. Jenže představte si – ono se nic nestalo. Tedy nic, ono se stalo to, že se jí udělalo dobře, za chvíli byla jak čiperka a tak si dala ještě malé pivo.A tak ta moje panička vynalezla nový lék. Nemá vedlejší účinky a moc chemie v něm není. Na žlučník, proti všem pravidlům, platí řízek. Dobrou chuť!

Vaše

Eni

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Příbuzní si mohou postěžovat, že jim nevěnujete dostatek času. Je to pravda, pečujete jen o sebe a na strasti partnera ani dětí nemáte náladu. Vše vykonáváte drilem a nedíváte se dopředu…

Nejčtenější články

Doporučujeme