Křišťálová pyramida Květ života, 169 Kč,  milujemekameny.cz  Foto: Archiv firem

Křišťálová pyramida Květ života, 169 Kč, milujemekameny.cz Foto: Archiv firem

Shungit pyramida BOŽÍ OKO 15 cm, 4990 Kč,  paua.cz  Foto: Archiv firem
Orgonitová pyramida s minerály a spirálou cca 30 x 30 mm, 499 Kč,  sperkyakameny.cz  Foto: Archiv firem
Orgonitová pyramida – radost, naděje i optimismus s Aqua aurou, 1250 Kč,  kridlaandelu.cz  Foto: Archiv firem
Orgonit – pyramida 7 čaker na podporu fyzického a duchovního zdraví, 829 Kč,  milujemekameny.cz  Foto: Archiv firem
17
Fotogalerie

Léčivá pyramida má mít ozdravné účinky na tělo i mysl: Jak vyzkoušet její schopnosti?

Fenomén léčivé pyramidy znali a používali už ve starověkém Egyptě. Jak má léčivá pyramida fungovat a co dokáže uzdravovat? Víte, které známé osobnosti její sílu využívají? Podívejte se do naší galerie, jak mohou léčivé pyramidy vypadat, kde je koupíte a za kolik, případně kde je můžete navštívit. Vyrobit si také můžete svou vlastní, třeba z papíru.

Jaké účinky má léčivá pyramida?

Léčivá neboli meditační pyramida se používá k uzdravení duše a psychiky. Léčitelé věří, že přispívá k dobrému fyzickému a psychickému zdraví, dokáže totiž údajně chránit před negativním zářením a škodlivými vlivy z vnějšku. Vyrábí se z různých materiálů a v různých velikostech. Pyramidy mohou být malé do ruky, ale i obrovských rozměrů, určené pro pohodlnou relaxaci. Zvláště oblíbené jsou zahradní pyramidy, které slouží k pobytu uvnitř a meditaci. Po čase stráveném v pyramidě se má spouštět sebeozdravný proces, do těla se navrací ztracená energie, vyplavují se toxiny a mizí patogenní zóny, které stojí za vznikem vážných nemocí.

Které barvy vás zbaví deprese? Zjistíte ve videu:

Pokračování 2 / 7

Proč právě pyramida? Její tvar má dodávat životní sílu a štěstí

V pozitivní energii, kterou vyzařuje tvar pyramidy, věřili lidé odjakživa. Důkazem toho je starověký Egypt, kdy lidé pohřbívali panovníky s vidinou jejich posmrtného života do hrobek ve tvaru pyramidy i s věcmi, které za svého života používali. Věřili, že jim pyramida dodá novou sílu a štěstí. Říkalo se, že se v ní stejně jako v lidském těle skrývá duše. Ani samotný tvar není náhodný. Údajně má magický význam a mírní bolesti, léčí pooperační stavy, zlepšuje schopnosti koncentrace, soustředění a dodává blahodárnou životní energii.

Pokračování 3 / 7

Léčivé pyramidy mohou být malé i velké a z různých materiálů

Léčivých pyramid existuje více druhů. Odlišují se od sebe různými velikostmi a materiály. Nejznámější jsou malé pyramidy používané jako amulety či přívěsky a také terapeutické pyramidy z papíru a křišťálu, které se vejdou do ruky. Tyto druhy slouží převážně k získávání nové pozitivní energie, v případě terapeutických pyramid fungují i při barevné terapii. Dalším známým druhem jsou zahradní meditační pyramidy ze skla, dřeva, hliníku nebo z kovu i akrylu, zbavující neduhů a stresu.

Pokračování 4 / 7

Zázraky, nebo síla vesmíru?

To, že léčivá pyramida není pouhý mýtus, mají dosvědčit mnohé pokusy. Údajně se během noci, kdy byly uloženy v pyramidě, samy od sebe naostřily žiletky. Známé jsou případy ovoce, pečiva a dalších potravin, které se ani po mnoha dnech skladování v pyramidě nezkazily. Proslulá je i pyramidální voda. Jde o kapalinu měnící strukturu na základě čerpání energie z pyramid. Prospívá rostlinám, které díky ní nepotřebují hnojivo. Mohou ji pít lidé i zvířata, léčebné jsou také koupele v pyramidální vodě.

Pokračování 5 / 7

Kouzlo léčivé pyramidy znají i slavní

Léčebnou moc pyramid objevily také některé slavné osobnosti včetně žokeje Josefa Váni. Ten zejména před dostihy umísťuje své koně pod zavěšené pyramidy, aby načerpali sílu a byli vitální. Ale také sám závodník prý do léčebné pyramidy občas zavítá. Další celebritou využívající magickou léčbu pyramid je například Dagmar Havlová.

Pokračování 6 / 7

Vyzkoušejte sami, jak léčivá pyramida účinkuje: Vyrobte si svou vlastní nebo navštivte veřejnou

Pyramidy jsou běžně k dostání ve specializovaných obchodech i na e-shopech. Jejich pořízení je ale poměrně nákladné. Ceny se pohybují v řádu několika stovek až tisíců v závislosti na jejich rozměrech a materiálu. Malou léčebnou pyramidu si však doma dokážete vytvořit sami. Šablony na výrobu pyramidy z papíru nebo z kartonové krabice a stejně tak kalkulačku na výpočet jejích rozměrů naleznete na internetu, pak už je stačí jen správně vystřihnout a slepit.

Pokud si léčebnou sílu pyramidy chcete pro začátek jen vyzkoušet, máte možnost navštívit některou z veřejných pyramid. Největší z nich, vysoká 12,5 metru, se nachází v Bohdalově na Vysočině. Postavit ji nechal astrolog Emil Havelka jako kopii egyptské Cheopsovy pyramidy.

Je vysvěcená a postavená bez jakéhokoliv železného dílu. Vstup do ní je placený. Meditační prostor už má na kontě několik zázraků, a došlo v něm dokonce k uzdravení několika domácích mazlíčků. Kvůli léčbě zad tuto pyramidu navštívila také bývalá první dáma Dagmar Havlová.
 

Jak si ověřit, že léčivá moc pyramidy na vás funguje?

Pokud si chcete ověřit, že vás vaše malá léčivá pyramida pozitivně nabíjí, vyzkoušejte základní test, kdy k její špičce přiložíte svou dlaň. Měli byste ucítit silné brnění nebo příliv tepla.

Pokračování 7 / 7

Jak pyramidu orientovat a umístit?

Ať už si vyberete jakoukoli léčivou pyramidu, je důležité ji správně umístit, aby fungovala přesně tak, jak má. Obecně platí, že by měla být orientována severojižně. Špičkou přijímá energii z vesmíru, naopak zezdola v ní působí energie ze Země.

Kde léčivé pyramidy můžete zakoupit nebo navštívit? Podívejte se do galerie.

Doporučujeme

Články odjinud