Energie léčivých kamenů podle znamení: Jak nás mohou ovlivnit a jaký mají vliv na naše zdraví? | Foto: iStock

Foto: iStock

Energie léčivých kamenů podle znamení: Jak nás mohou ovlivnit a jaký mají vliv na naše zdraví?

„Věř a víra tvá tě uzdraví…“ Znáte? Aby ne! Vždyť jde o jednu z nejrozšířenějších biblických moudrostí. Pravdou zůstává, že ať už věříte čemukoli, je to dobrý základ budoucího úspěchu. A nemusí jít vždy „jen“ o zdraví, ačkoli právě to je v našem životě zřejmě to nejcennější.

Lidé odpradávna využívali nejrůznější prostředky k udržení vlastní spokojenosti a zlepšení kvality svých životů. Jedním z mocných nástrojů byly – a dodnes jsou – drahé kameny. Jejich energie umí pozitivním způsobem ovlivnit naše pocity, vnímání okolí i sebe sama a v neposlední řadě také naše fyzické i duševní zdraví. Dříve byly hojně využívány k nejrůznějším rituálům, vyráběly se z nich amulety, neodmyslitelně patřily k přípravě účelových lektvarů, chránily před uřknutím a jinými kouzly. Jejich historie v uvedeném slova smyslu sahá přinejmenším do starověku. Důkazy lze najít například už v některých záznamech ze starověkého Egypta.

Tip redakce Dáma.cz: Jak minerály podle znamení zvěrokruhu vybrat? Podívejte se na MANUMI!

Jak využít sílu podzimu v magii? Podívejte se na video:

Kromě konkrétních léčebných účinků jednotlivých minerálů jsou drahé kameny známé také svým pozitivním působením na energetická centra našeho těla, tzv. čakry. Umějí je pročistit, vyladit a celkově zharmonizovat. Jejich léčivé vibrace pomáhají překonat nejrůznější úskalí lidského života, posilují nás v těžkých chvílích a podporují v cestě k vytyčenému cíli.

Léčivých kamenů je celá řada. Rozdělují se například podle vhodnosti pro jednotlivá sluneční znamení, barevně podle působení na jednotlivé čakry a také na základě jejich individuálních zdravotních účinků na lidské tělo i mysl.

V následujících kapitolách se podívejte na některé z těch, které jsou určeny konkrétním znamením zvěrokruhu.

Pokračování 2 / 13

BERAN

Hematit – učí rozvážnosti, trpělivosti, násobí beraní sílu a sjednocuje jejich rozptýlenou energii.
Rubín – zdokonaluje na všech úrovních, zjemňuje energie, inspiruje a posiluje kreativitu; dokáže sexuálně působit, ukazuje ještě i další rozměr lidské sexuality.
Rudý opál – udržuje nositele v energii a pohybu; na druhé straně zmírňuje duševní nepohodu a učí jednat v souladu s tokem života.

Pokračování 3 / 13

BÝK

Achát – dodává sebedůvěru a podporuje kladné stránky nositelovy rozvážné zemité povahy; dodává trpělivost, posiluje výdrž a napomáhá realizaci myšlenky.
Chryzokol – umí odpoutat Býky od jejich spíše materiálního pohledu na život, jde o kámen pochopení, rovnováhy a souladu s vesmírnými zákony.
Růženín – kámen lásky a jemných citů; prosvětluje býčí duši, léčí srdce a pomáhá otevřít jej pro druhého člověka.

Pokračování 4 / 13

BLÍŽENCI

Žlutý karneol – je v souladu s pulzující energií tohoto znamení, zároveň však přináší stabilizující prvky, podporuje zemitost a směřuje nositele k vytvoření pevného základu. Jantar – zmírňuje strach, nervozitu, pomáhá uskutečňovat nositelovy sny; dodává klid a pocit bezpečí.
Akvamarín – pomáhá napojit se na své vyšší já, sjednotit se s vesmírnou energií a zůstat v souladu s ní i se sebou samým.

Pokračování 5 / 13

RAK

Jaspis – posiluje nositelovu výdrž, trpělivost a smysl pro realitu, propojuje s přírodou a touhou žít v souladu s ní a jejími dary.
Avanturín – mírní račí přecitlivělost, zklidňuje emocionální výkyvy; prohlubuje vztah k přírodě a umožňuje nalézt v ní podporu, klid a novou posilující energii.
Smaragd – má regenerační a omlazující účinky, otevírá srdce, učí nesobeckému jednání a prohlubuje intuici.

Pokračování 6 / 13

LEV

Tygří oko – podporuje pružnost ducha, umožňuje rozpoznávat vlastní chyby, posiluje schopnost nalézt svůj střed a vnitřní rovnováhu.
Granát – posiluje odvahu, vůli a napomáhá úspěchu v podnikání; drží lví sexuální energii v rovnováze a pomáhá nasměrovat ji k tvořivosti.
Citrín – posiluje lví sílu vyrovnat se i s nepříjemnými životními zkušenostmi, ve kterých se Lev cítí nejistý, dopomáhá k jejich pochopení; podporuje kreativitu.

Pokračování 7 / 13

PANNA

Jaspis – podporuje nezištnost a čistý záměr, otevírá srdce a zároveň podporuje zdravý rozum; pomáhá svěřit se silám matky Země a čerpat z ní energii pro realizaci svých záměrů.
Sodalit – prohlubuje a směruje myšlení Panny, schopnost prosadit se v každodenním životě, posiluje vnitřní klid a soustředění.
Lazurit – posiluje intuici a důvěru v univerzální zákony, pomáhá zaměřit pozornost na širší souvislosti.

Pokračování 8 / 13

VÁHY

Jaspis – pomáhá nositeli propojit se s energií matky Země, podporuje schopnost rozhodování a posiluje vytrvalost na cestě k realizaci svých záměrů.
Jadeit – otevírá a harmonizuje srdce, poukazuje na krásy přírody a učí Váhy čerpat její energii, prohlubuje a stabilizuje emoce.
Růžový turmalín – působí na srdeční čakru, uvolňuje příliš těsné emocionální struktury, umožňuje vhled a nalezení vlastního středu.

Pokračování 9 / 13

ŠTÍR

Černý opál – ukazuje Štírům cestu k vlastní hluboké podstatě, zbavuje strachu uvolnit se a odevzdat se silám Vesmíru, v nichž je zárodek veškerého života.
Obsidián – umožňuje nositeli hlouběji proniknout do hlubin svého podvědomí, procítit a pochopit nevyřešené emoce a dostat se ke Zdroji a Světlu.
Rudý turmalín – stabilizuje Štírovy emoce a brání přílišné citové fixaci, otevírá duchovní cestu.

Pokračování 10 / 13

STŘELEC

Modrý topaz – pomáhá nalézt inspiraci a světlo duše, uvolňuje a vnáší rovnováhu. Ametyst – podporuje vnitřní sílu a víru v intuici, pomáhá nalézt smysl života, sebedůvěru a hluboké poznání i pochopení univerzálních zákonů.
Zelený avanturín – kámen klidu, harmonie a vnitřní síly; zaměřuje se na energii přírody a učí vnímat jemnější energie v nejrůznějších podobách.

Pokračování 11 / 13

KOZOROH

Adulár – zmírňuje zemitost a jistou tvrdost tohoto znamení, umožňuje přijmout vlastní emoce a zorientovat se v nich, posiluje víru v moudrost srdce, pomáhá otevřít se novým zkušenostem.
Obsidián – umožňuje nalézt vnitřní světlo a nejhlubší pravdu, chrání i v těch nejsložitějších životních situacích.
Záhněda – pomáhá rozeznat vnitřní světlo a hloubku svého bytí, podporuje prosazení se.

Pokračování 12 / 13

VODNÁŘ

Tyrkys – inspiruje a uklidňuje zároveň, pomáhá v realizaci úkolů, harmonizuje duchovno s materiálnem, ochraňuje před nežádoucími vlivy.
Opál – podporuje radost z proměnlivosti života, podněcuje nové zkušenosti a hlubší pochopení věcí, umožňuje sebepoznání a cestu k sobě.
Akvamarín – harmonizační kámen vedoucí k lepšímu pochopení sebe sama, projasňuje mysl a čistí duši, propojuje nositele s jeho vyšším já.

Pokračování 13 / 13

RYBY

Korál – harmonizuje a stabilizuje, vyrovnává emoční nerovnováhu a výkyvy v životě, podporuje schopnost přizpůsobit se toku života.
Tyrkys – ochranný kámen, odvrací nežádoucí okolní vlivy a umožňuje nalézt nevyčerpatelný zdroj mocné univerzální energie.
Jadeit – je v souladu s jemností a citlivostí nositelů tohoto slunečního znamení; posiluje klid a vnitřní rovnováhu, učí důvěřovat moudrosti srdce a těšit se z krásy života.

Doporučujeme

Články odjinud