Legendární koktejly, které zvládne každý

31. 8. 2009
Legendární koktejly, které zvládne každý
Máte rádi míchané drinky, přijde vám jejich příprava příliš složitá a necítíte se na ni? Pak právě pro vás jsou jako stvořené jednoduché koktejly s colou a různými druhy alkoholu, jejichž přípravu zvládne opravdu každý a navíc bez větších nároků na suroviny.

Čekáte návštěvu a chcete pro ni připravit míchané koktejly? Chcete si zpříjemnit večerní posezení na terase nebo u televize a v klidu si vychutnat lahodné koktejly, ale nechcete jejich přípravou strávit příliš mnoho času? V tomto případě jistě oceníte jednoduché mix drinky s colou. Můžete si tak dopřát např. Bacardi Cuba Libre, Jack & Coke nebo tequilové Charro Negro.

Bacardi Cuba Libre – osvoboďte Kubu!


Oblíbený mix drink Cuba Libre vznikl na přelomu 19. a 20. století. V době kdy američtí vojáci na Kubu přivezli oblíbený americký nealko nápoj, smíchali jej s místním Bacardi a Klepněte pro větší obrázek přidali limetu. Drink nazvali právě Cuba Libre, neboli osvoboďte Kubu.

Ingredience na přípravu jednoho koktejlu
4 cl Bacardi Superior Rum
1 cl čerstvé limetové šťávy
15 cl Coca-Cola
Limetka na ozdobu
Led

Postup
Vysokou sklenici typu long naplníme ledem, přidáme Bacardi Superior, zastříkneme šťávou z vymačkané limetky a dolijeme Coca-Colou. Na závěr lehce promícháme a ozdobíme limetkou.


Jack & Coke

Již legendární kombinace Jack Daniel´s s perlivým nápojem, kterou snad ani není třeba připomínat. Jedná se o tradiční, ale stále oblíbenou variantu, kterou si oblíbí nejen muži, ale i jejich něžné polovičky.Klepněte pro větší obrázek

Ingredience na přípravu jednoho koktejlu
4 cl Jack Daniel´s Tennessee Whiskey
15 cl Coca-Cola
Led

Postup
Nalijte 4 cl Jack Daniel´s Tennessee Whiskey na led, dolijte Coca-Colou a nechte v ústech rozvinout lahodnou chuť.


Charro Negro

I tequilu můžeme smíchat s colou - vznikne nám tak koktejl Charro Negro, který je oblíbeným drinkem nejen v Mexiku. Klepněte pro větší obrázek


Ingredience na přípravu jednoho koktejlu
4 cl El Jimador Reposado
15 cl Coca-Cola
Led
Plátek limety / citronu na ozdobení


Postup
Do sklenice s ledem nalijeme tequilu El Jimador Reposado, Coca-colu, okraj sklenice můžeme ozdobit nakrojeným plátkem citronu nebo limetky.


Zdroj:

Double-U PR

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Je pravda, že za sebou máte náročný pracovní týden a vaše tělo si žádá odpočinek a doplnění energie. Naštěstí jste optimisté a nemíníte se ničím deprimovat. Pouštíte se do oblíbených…