Legendy jamajského reggae poprvé v Čechách!

29. 1. 2010
Legendy jamajského reggae poprvé v Čechách!
Tarrus Riley & The Blak Soil Band (Jamaica) Dean Fraser, Duane Stephenson, I-Octane (Jamaica) Sista Carmen (sp), U-Cee & Puppa Condor (de) 4. Února 2010, Praha, Lucerna Music bar

Začátkem února se v Čechách poprvé představí tři velká jména současného jamajského reggae! Tentokráte to ale nebudou interpreti, kteří zažili svou největší slávu v minulém století, ale tři zpěváci, kteří patří mezi nejpopulárnější jamajské hitmakery právě teď! Poprvé tak můžeme v Čechách slyšet skutečně aktuální zvuk jamajského reggae v provedení mistrů tohoto žánru. Jamajka je plná talentovaných zpěváků, muzikantů, dancehallů i nahrávacích studií. Žádná jiná země na světě nemá tolik hudebníků na čtvereční kilometr, jako tento chudý ostrov v Karibiku, který je schopný reagovat na nejrůznější aktulní hudební trendy s takovou rychlostí. Prosadit se v takové konkurenci rozhodně není nic snadného, proto koncert jamajské první ligy znamená vystoupení opravdu zkušených a velmi talentovaných interpret, kteří stojí za vaší pozornost.

Tarrus Riley patří k naprosté špičce reggae jako charismatický zpěvák i geniální textař. V roce 2007 získal na Jamajce svůj první titul “Artist of the Year”, ale o rok později se svým albem “Parables” posbíral hned většinu hlavních cen v rámci Reggae Academy Awards. Od ceny za nejlepší reggae song roku a nejvíce populární píseň přes nejlepší mužské vokální vystoupení až k nejkulturnějšímu umělci roku. V roce 2009 Riley získal zvláštní cenu Caribbean-American Heritage Award a letos je nominován za své koncerty a novou desku “Love´s Contagious” na nejlepšího reggae interpreta roku 2009 v rámci britských MOBO Awards… Společně s ním navíc přijedou v rámci velkého evropského turné i dva další pozoruhodní zpěváci. Jména Duane Stephenson a I-Octane vám možná zatím moc neříkají, ale stačí kouknout na internet po jejich videoklipech, abyste viděli, že i oni patří k velkým jamajským talentům. Všechny tři doprovodí kapela The Blak Soil band legendárního saxofonisty jménem Dean Fraser. Lepší sestavu si lze těžko představit, ať už z pohledu zkušeností, hudební geniality a jejich autorské produkce.

Večer odstartuje vedle selektorů exkluzivní společná showcase, kterou připravuje v Praze žijící zpěvák U-Cee z německé kapely Royal Family, Sista Carmen z United Flavour a Puppa Condor, který pochází z Chile a aktuálně žije v Berlíně. Na tento koncert míří fanoušci kvalitní muziky nejen z Německa, ale i okolních zemí, protože to bude skutečně velký večer pro labužníky... Zkoukněte ale raději odkazy na videa, které to řeknou lépe než tisíc slov.

Koncert pořádá Move Association, Lucerna Music bar, JahMusic a Beat Promotion za podpory Hlavního města Praha. Nejlevnější předprodej na www.moveticket.cz a na pokladně LMB.

Videoklipy:

Tarrus Riley: “She´s Royal”

Tarrus Riley: “Good Girl Gone Bad” (feat Konshens)

Duane Stephenson: “Augustus Town”

I-Octane: “Loose A Friend”

Sista Carmen / United Flavour: “Babylon”

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento víkend nebude zrovna pohodový a do všech domácích prací se budete doslova nutit. Hlavně nepropadejte depresivní náladě! Vždyť se můžete potěšit mnoha hezkými věcmi. Neberte životní…