LEGINY: České módní hříchy aneb Co si nikdy neobléct

18. 3. 2016
Mnoho žen si tento "prošlý" kousek oděvu velmi oblíbilo. Přitom leginy už dávno vyšly z módy a nesluší ani slečnám s modelkovskou postavou, natož pak těm, co mají do dokonalosti daleko!

Možná si nyní budou skalní příznivci tohoto kousku klepat na čelo, ale snad je naše argumenty přesvědčí, a i oni leginy odloží do nejtemnější koutu své skříně. Původně byly tyto elastické kalhoty určeny jen na cvičení. Svůj první boom popularity zažily v osmdesátkách. Tehdy se nosily modely extra lesklé a ve velmi výrazných barvách. Po několika letech však tento trend odezněl a ženy si na sebe znovu vzaly kalhoty.

Po dvaceti letech se leginy znovu objevily na mole a během následujících několika měsíců masově zaplavily ulice. Bohužel v nich ale zůstaly dodnes! Mnoho žen si bez nich nedokáže představit život, a dokonce je považuje za jeden ze stavebních kamenů svého šatníků.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Důvodů, proč leginy považovat za velký nešvar je více:

  • 1. Už opravdu dávno vyšly z módy. Můžete namítat, že si vytváříte své vlastní trendy, nosíte to, v čem se cítíte pohodlně, a nikdo vlastně není v právu vám diktovat, co na sebe. To je samozřejmě fakt! Z jiného pohledu by však moderní žena měla být otevřená novým věcem, novým tendencím, zkoušet něco doposud nepoznané a hlavně nevracet se do dob minulých. Právě tam patří leginy a kdo se o módu zajímá alespoň okrajově, toho v nich neuvidíte jinde, než v posilovně.
  • 2. Jsou nelichotivé! Je minimální procento žen s dokonalou postavou, tak proč dobrovolně podtrhovat to, co by jiný kousek chytře zamaskoval? Ať už jsou leginy ze sebe pevnější, „tlustší“ látky, stejně perfektně obkreslí nejen vaší siluetu, ale i strukturu kůže. Když stojíte před zrcadlem, může se vám zdát, že je vše v naprostém pořádku, ale zkoušela jste si v nich sednout? Ani delší svetry nebo tuniky, které se na leginy v lepším případě nosí, nejsou vhodnými zachránci, protože se vyhrnují a při sezení přirozeně poskočí nahoru.
  • 3. Je nespočet faux pas, které vás můžou potkat. Díky své struktuře každé leginy prosvítají. Opravdu každé! Když máte méně kvalitní kousek a ještě k tomu ho nosíte místo kalhot s kratšími vršky, celá ulice, nebo alespoň ta část, ke které stojíte zády, bude vědět, jaké máte prádlo. Místa, kde procházejí švy, při námaze prosvítají. Další, dost lechtivý moment je, když máte leginy vytažené moc vysoko a oni se zařezávají nebo dokonale obkreslují intimní partie. K zanedbanému looku můžou taky přispět vytahaná kolena nebo žmolky, které se po tak urputném používání objeví.

Doufáme, že jsme vás přesvědčili používat leginy pouze ke cvičení. Na běžné nošení volte raději kalhoty. Klidně ať je to černý jednoduchý model s úzkými nohavicemi, ale uvidíte sama, jak velký rozdíl to bude.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Během víkendu se ujistíte v tom, že máte kolem sebe lidi, kteří vás milují a podporují. Pro všechny případy se nevzdáte tvrdé dřiny, protože chcete být na vánoční dny připraveni. Zase to…

Nejčtenější články

Doporučujeme