Lehký a osvěžující! Letní salát z marinovaných cuket podle Koko

26. 8. 2020
Lehký a osvěžující! Letní salát z marinovaných cuket podle Koko
Cukety zpravidla nekonzumujeme v syrové podobě, ale tento lahodný salát pracuje s cuketami bez tepelné úpravy. Rozšiřte si svůj repertoár letních salátů. Podrobný postup najdete i na videu.

Salát ze syrových cuket

Ingredience na 2 porce

2 menší cukety
Malá hrstička ořechů (lískových nebo vlašských) či slunečnicových semínek
3 lžíce olivového oleje extra virgin
1 stroužek česneku
10 snítek tymiánu
Kůra z ½ citronu
Šťáva z ½ citronu
Sůl
Pepř
Čerstvá bazalka

Postup

Nejprve si nasekejte ořechy, které opražte na suché pánvi. Jakmile se krásně rozvoní, jsou hotové. Na pánvi rozehřejte olivový olej, přidejte kůru z citronu, česnek a tymián. Nechte takto opékat cca 8 minut, aby olej nasál všechny chutě. Mezitím si cukety pomocí škrabky nakrájejte na tenoučké plátky. Středy cuket vynechte, potřebujeme jen pevnou část cukety. Z oleje vyndejte kůru a česnek, z tymiánu oberte smažené lístečky a vraťte do oleje. Přelijte do misky, vymačkejte citronovou šťávu, přidejte sůl, pepř a cukety. Vše důkladně promněte, aby všechny plátky byly obalené olejem, nakonec přidejte bazalku a rovnou servírujte.

Na přípravu salátu se podívejte na videu:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je tento týdnu ve vašem znamení, a tak se sice dostanete do patálií, ale nebude to nic, z čeho by nešlo vybruslit. Máte takovou milou a nekonfliktní náladu, což u vás nebývá úplně…