Lehký oběd vám zlepší náladu

2. 7. 2001
Lehký oběd vám zlepší náladu
Znáte ten pocit únavy po dobrém obědě? Nechce se vám zpět do práce, jediné, co vás v tu chvíli láká, je sladké nicnedělání nebo spánek. Jak je možné, že vás jídlo tak unavilo?

Lehký oběd vám zlepší náladu

Znáte ten pocit únavy po dobrém obědě? Nechce se vám zpět do práce, jediné, co vás v tu chvíli láká, je sladké nicnedělání nebo spánek. Jak je možné, že vás jídlo tak unavilo? Zvolili jste příliš těžké jídlo.

Vhodnou volbou potravin můžete docílit toho, že budete plni energie a zlepší se i vaše paměň. Které potraviny je vhodné poobědvat?

Energii vám dodá jídlo bohaté na proteiny - ryby, mušle, garnáti, krocaní prsa, nízkotučné jogurty, netučné mléko nebo obsahující bór - grepy, jablka, hrušky, ořechy, brokolice, luštěniny.
Paměň vám zlepší zinek - luštěniny, produkty moře ( pozor na konzumaci v těhotenství), obilniny,
riboflavin - mandle, mléko, játra, karoten - listová zelenina, pomeranče, zelenina a jídla bohatá na tiamin - ořechy, otruby, pšeničné klíčky.

Vyvarovat byste se rozhodně měli alkoholu, kávě, máslu, umělým sladidlům, jídlům obsahujícím konzervační přísady a dobarvovaným jídlům.

Lehký a zdravý oběd vám zlepší náladu a zvýší vaši výkonnost ke spokojenosti vašeho šéfa.

Autor: Dana Alsherová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V podstatě jste klidní a vyrovnaní, ale v manželství je to spíše hurikán. Nejedná se o nic klíčového, ale raději našlapujte kolem partnera jako myšky, jinak to schytáte. V zaměstnání jde…

Nejčtenější články

Doporučujeme