Lék proti drogové závislosti je na světě

16. 5. 2002
Lék proti drogové závislosti je na světě
Lék proti drogové závislosti se tajně zkouší pod dohledem pracovníků OSN. Tvrdí to alespoň britský deník Daily Telegraph. Vynalezl jej vietnamský lékař Trng Khuon Dang, a to poněkud nekonvenčním způsobem.

Lék proti drogové závislosti je na světě

Lék proti drogové závislosti se tajně zkouší pod dohledem pracovníků OSN. Tvrdí to alespoň britský deník Daily Telegraph. Vynalezl jej vietnamský lékař Trng Khuon Dang, a to poněkud nekonvenčním způsobem: po smrti bratra, jenž se předávkoval heroinem, se stal sám cíleně na drogách závislý, aby postupně vyzkoušel čtyři tisíce přírodních preparátů, než konečně našel takový, který dokáže během rekordních třech dnů narkomanův organismus kompletně detoxikovat.

Lék, jenž se má už během dvou let začít prodávat pod názvem Heantos, je údajně už dokonce klinicky vyzkoušený. Tajného pokusu pod dohledem speciálního týmu OSN se zúčastnilo čtyři tisíce vietnamských dobrovolníků - toxikomanů. Z pout drogové závislosti se podařilo díky Heantosu definitivně vymanit plné dvě třetiny, což je mnohem vyšší úspěšnost než u dosud užívaných metod léčby.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani na chviličku nepomyslíte v práci na odpočinek, přitom byste ho tolik potřebovali. Valí se na vás hromada úkolů a máte potíže s jejich vykonáváním. Především se uklidněte a zbytečně…

Nejčtenější články

Doporučujeme