Lékaři odmítli operovat obézního pacienta

22. 8. 2002
Lékaři odmítli operovat obézního pacienta
Několik minut před započetím zákroku pacienta převezli z operačního sálu zpět na lůžko. Důvod byl jednoznačný: nepřiměřená tloušňka. Když obézní muž slyšel, že operace nemůže být provedena, protože je příliš tlustý, myslel si, že začala působit narkóza a blouzní.

Lékaři odmítli operovat obézního pacienta

Klepněte pro větší obrázek

Když nezabírají diety, cvičení ani lázeňské pobyty, začnou nešňastní obézní lidé pomýšlet i na chirurgické zákroky. Zvláště ženy pomýšlejí jako na poslední možnost na liposukcí, operativní odsátí tuků. Pokud se však pro podobný, mnohdy příšerně vyhlížející zákrok, rozhodnou, měly by se operatérům přijít raději včas ukázat. Svá nadbytečná kila hodlal svěřit do péče lékařů také jeden značně obézní muž ve španělské metropoli Madridu. Operace mu měla pomoci ke štíhlejší postavě, ale i zachránit život. Srdce ani plíce už kapacitně nestačily zásobovat kyslíkem obrovské tělo a hrozilo jejich selhání.

Několik minut před započetím odborného odtučňovacího zákroku však pacienta převezli z operačního sálu zpět na lůžko. Důvod byl jednoznačný: nepřiměřená tloušňka.
Když obézní čtyřiačtyřicetiletý muž slyšel, že operace nemůže být provedena, protože je příliš tlustý, myslel si, že začala působit narkóza a blouzní. Špatnou zprávu přinášející lékař však opakoval: �Jste moc tlustý. Operaci nemůžeme provést. Vážíte totiž dvě stě třicet kilogramů. To je moc i pro naše technické podmínky. Operační stůl by vás neunesl. Je sestrojen na maximální váhu sto devadesát pět kilogramů.�
Trapnou situaci se snažily zlehčit dietní sestry. Jejich úkolem v příštích týdnech bude, aby pacientova váha klesla nejméně o pětatřicet kilogramů. Jinak se madridský pekař Gonzalo Diaz operativního odstranění tuku zřejmě kvůli selhávajícím životně důležitým orgánům nedočká. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Je čas věnovat se činnostem, kde vyniknou vaše pohybové schopnosti. Nebojte se experimentovat! Najděte si koníčka, při které nebudete sedět jako pecky u stolu! S jedním členem rodiny si…

Nejčtenější články

Doporučujeme