LENKA (41): Zamilovala jsem se do právníka, vyklubal se z něj nevěrný pošťák

16 komentářů

Dasa63
19. prosince 2019 • 21:28

Kriste pane, zamilovala se do právníka a on to byl pošťák, to je tragédie! A to nepozná řeč právníka od řeči pošťáka? A ten červený diplom měl za co? Vysoká pošťácká? Dva tři rozhovory na téma jeho vzdělání a mám jasno, ne? To jsou úplně neuvěřitelné příběhy. A tři měsíce ho neviděla a nebylo jí to divné? A sežrala mu tu samou historku 2x? Občanku mi teda ještě nikdo ukazovat nemusel a diplom taky ne. Přece poznám notorického lháře od vzdělaného člověka. A když ne, tak mám holt smůlu.

Noral
16. prosince 2019 • 8:09

Takových týpků jako by tento pán,jsou plné seznamky.Proč to dělají,čert ví.Dnes najít chlapa co nelže jako když tiskne,je téměř nemožné.
Tímto se omlouvám těm výjimkám,kterým stačí jedna manželka,nebo jedna přítelkyně,a mají smyslupnější koníčky než lovit na seznamkách ženy které se např.z důvodu pracovního nebo rodinného nemají jak seznámit.A pak ty důsledky zanechají člověku v duši šrámy,to mi věřte.A hlavně způsobí velkou nedůvěru celkově v muže.

j66
15. prosince 2019 • 22:34

Jestli k ní chodil domů a měla třeba drahé šperky a pod. tak já chápu, že chtěla vidět občanku. Důvěřovat je sice v pořádku, ale pokud by se jí něco cenného ztratilo, tak by vypadala na policii jak úplná trubka, která si pustí do bytu kohokoli.
Nicméně nechápu proč chtěla vidět diplom? To je přece profesní záležitost důležitá pro zaměstnavatele :!:
Jaký význam má diplom pro osobní (přátelský, milenecký, manželský) vztah dvou lidí? K čemu jí to bylo, že ji ukázal diplom?

Elynor
15. prosince 2019 • 22:51

@j66: Tu občanku chtěla hned na první schůzce, že by už v tu dobu pomýšlela na to, že si ho vezme domů, a že tam má drahé šperky? A jak pohled na občanský průkaz zabrání krádeži? Jako úplná trubka vypadá teď. Přestože si zkoušela pána neuměle prolustrovat, tak jí to vůbec k ničemu nebylo. 8-)

j66
15. prosince 2019 • 23:25

@Elynor: Já jsem po nikom občanku nechtěla a po mně ji taky nikdo nechtěl. Avšak různí lidé mají různou zkušenost. Pokud předchozí partner lhal a podváděl, tak si myslím, že se žádost o prokázání totožnosti dá pochopit. Asi bych chtěla vědět, z čeho nedůvěra vznikla, ale zase nic tak strašnýho mi na tom nepřijde. Já se za sebe nestydím a občanku bych ukázala. Diplom teda určitě ne, pokud by mě dotyčný nechtěl zaměstnat .

j66
15. prosince 2019 • 23:16

@Elynor: Občanka krádeži nezabrání, ale můžete policii aspon sdělit, kdo se u vás doma vyskytoval.

Rambíša
15. prosince 2019 • 13:29

Ta Lenka je z rodu těch (hloupých) naivních žen,co sednou na lep "vojákovi z Afgánistánu" a naposílají mu milióny,než jim to konečně sepne (v jejich zřejmě malinké mozkové uzlině) a jdou s pláčem na policii....Rozhodně by normálně přemýšlející osoba chtěla vědět i takové "maličkosti",jako kde pán bydlí,kde pracuje, různé podrobnosti,které by hned lháře odhalily.Jenže někomu stačí jen pomyšlení na "holuba",i když ho na té střeše ani nevidí,hlavně,že to není omolousaný vrabec! ,třebas i vhodný a dobrý.

helza
15. prosince 2019 • 13:18

Já nevím, možná, že jsem úplně pitomá, ale vůbec si nedovedu představit, že bych na počátku (vlastně i v průběhu) jakéhokoliv vztahu měla ukazovat někomu občanku, či dokonce diplom, abych ho ubezpečila o tom, čím jsem. To bych okamžitě mizela. Navíc s jistotou, že mému protějšku nešlo o mě, ale o to, čím jsem, což bych fakt nesnesla. Lenka dělá dobře, že chce zůstat singl, normální chlap s čistým svědomím by si takové "trapasy" stejně nenechal líbit. Myslím si, že jí to prošlo snad jen díky tomu, že ji pán bral s reservou - jako bokovku.

Elynor
15. prosince 2019 • 11:04

Do třetice - kdokoli by po mně chtěl občanku, měl by smůlu. To může chtít jenom Policie ČR a to pouze když k tomu má podstatný důvod. Jo, pravda, ještě v bance je to celkem únosné, ale tam už musí chtít podepsaný souhlas GDPR a když jim ho nedám, tak taky pešek. Aby chtěl vidět občanku nějaký jantar jen tak pro svůj plezír, to chtít může, ale neuvidí, ani tu "lítačku" ne. Nevěříš, tak běž - dle přísloví "kdo nevěří, ať tam běží". Nevím, kam má běžet, ale bylo by mi to dost jedno. ]:-D

Elynor
15. prosince 2019 • 10:57

K příběhu - taky mě překvapil. Zdejší dno je zřejmě ještě o dost hlouběji, než bych čekala. Tahle laťka by se nedala ani podlézt, ta už leží na zemi a noří se do bláta. ]:-D Lenka jako literární postava asi nebude nejostřejší tužka v penálu, ale zas takovou hlupačku jste z ní udělat taky nemuseli. 8-D

Karel2529
15. prosince 2019 • 9:20

Kde jsou ty staré dobré časy, kdy se v občanském průkazu uvádělo i zaměstnání? Dříve se lidé sice za obyčejnou ale poctivou práci stydět nemuseli. Paní to samozřejmě přímo nepřizná, ale chtěla více právníka bankéře než obyčejného pošťáka. Jistě by mu pak odpustila i tu rodinu a ráda by setrvala v pozici milenky.

Elynor
15. prosince 2019 • 10:52

@Karel2529: Karle, teď jste mě překvapil - vy jste pamětník dob, kdy byl občanský průkaz skoro knížka a dávala se tam razítka zaměstnavatelů? A já vás měla maximálně za čtyřicátníka. :-) Inu, vy se nezdáte. Ale máte asi pravdu, právníka by Lenka jistě radši. ]:-D

Karel2529
15. prosince 2019 • 11:17

@Elynor: Nejsem ještě ani čtyřicátník. Ale pobavilo mě, že paní chtěla vidět občanku, což zní rozumně, ale pak se spokojí s tramvajenkou, což už smysl nedává. Proto mi to připomnělo, že dříve se práce uváděla v OP. Celý ten příběh je nesmysl, protože tam vůbec nemluví o bydlení. I když to působí, že pán se nastěhoval k té ženě. Ona k němu byla podezřívavá, ale nikdy nebyla u něj doma? Nikdy se nebyla podívat, kde a jak pan právník bydlí? Nebo snad ten pošťák měl byt navíc, zatímco rodina žila jinde? Paní chce vidět diplom ze školy, ale přitom přehlédne jak a kde žije, kdy a kde pracuje atd.

Elynor
15. prosince 2019 • 11:40

@Karel2529: Jo tak. No, dřív se skutečně dávalo do občanky razítko zaměstnavatele, že aby bylo jasno, že dotyčný není příživník a je řádně zaměstnán. Dnes tam ovšem nemusí být ani titul, ani stav (ženatý/svobodný/rozvedený), a bydliště jen trvalé, kde se ten člověk vůbec nemusí zdržovat a může bydlet úplně jinde. Takže ani z občanky se toho člověk zas tak moc nedozví. Ale je fakt, že jak už bylo níže zmíněno, dneska se dá dohledat člověk snadno na internetu. Už jen podle jména. Zejména pak jako právník by byl snadno identifikovatelný - kdyby skutečně byl právník. A souhlasím i s tím, že pán přinejmenším u Lenky občas přespával, když mu pomáhala balit věci a na konci mu předávala igelitku. Že by u ní přímo bydlel, to si myslím, že ne - že by to doma těžko zdůvodňoval manželce. :-))

mambule
15. prosince 2019 • 8:00

Paní Lenka by nemohla k policii! :-)
V dnešní době je totiž skoro každý absolvent vš k nalezení pomocí gúglu. Ledaže by sám pracoval u policie (nebo v tajných službách nebo v armádě) :-)
Falešný diplom - to si ovšem dal chlapec na své story docela záležet :-)

Dasa63
19. prosince 2019 • 21:32

@mambule: asi tu storku o právníkovi nevyprávěl poprvé, tak se mu výroba diplomu vyplatila :-\

Doporučujeme

Články odjinud