Lenka Kořínková odpovídá na dotazy čtenářů

4. 4. 2001
Lenka Kořínková odpovídá na dotazy čtenářů
Milí čtenáři, posílám vám odpovědi na vaše dotazy a ráda bych vám touto cestou oznámila, že od května 2001 bude mít systém S.P.L.K. (Stravování Podle Lenky Kořínkové) své webové stránky.

Lenka Kořínková odpovídá na dotazy čtenářů

Milí čtenáři, posílám vám odpovědi na vaše dotazy a ráda bych vám touto cestou oznámila, že během léta 2001(možná i dříve!) "zahájí"systém S.P.L.K. (Stravování Podle Lenky Kořínkové) své webové stránky, na nichž budete dovídat vše, co potřebujete o S.P.L.K. vědět a kam budete také moci posílat své případné dotazy, příspěvky, recepty�zkrátka vše, co se týká S.P.L.K. Adresa je:
www.splk.cz

Jméno: Žuba Rebendova
Otázka: Srdecne zdravim pani Korinkovu. Mam viac Vasich kniziek. Zaujima ma zaradenie soje - podla Vas do kvetiniek, podla inych do bielkovin a teda do "masa". Ako to vlastne je? Inak mi taketo stravovanie vyhovuje a soju jem s chlebom alebo zemiakmi. Prajem vsetko najlepsie a tesím sa na novu knihu. Rebendova
Milá paní (slečno?) Rebendová, proč zařazuji sóju do kytiček vysvětluji ve své 1. knize Dieta? Já vím. Každý systém dělené stravy je založen na jiných zákonitostech a funguje na rozdílných způsobech kombinování stravy. S.P.L.K vnímá soju jako kytičku, protože je to vlastně luštěnina. Je to rovněž bílkovina, ale rostlinná - tedy kytičky. Je tedy naprosto v pořádku, že kombinujete sóju s chlebem nebo s bramborami. I já Vám přeji vše nejlepší.

Jméno: Lidus
Otázka: Chtěla bych se zeptat, kam patří cibule a hořčice, můžu obojí použít ke zvířátkům? Děkuji
Milá Lidus, o zařazení cibule a především hořčice píši podrobněji ve své 1. knize Dieta? Já vím. Hořčice patří do skupiny neutrální - kombinuje se tedy vždy libovolně se vším. Cibule je zelenina - záleží na tom, podle kterého grafu S.P.L.K. stravu kombinujete. Kombinujete-li podle grafu v 1.knize, platí tyto zásady: v kombinaci se zvířátky jíte cibuli libovolně, v kombinaci s kytičkami ji můžete jíst pouze tehdy, nejíte-li zrovna ten den ovoce. Pakliže ovšem kombinujete dle grafu ve 4. knize Dieta + 199 Vašich otázek a mých odpovědí - kde již nezamítám přímou kombinaci ovoce a zeleniny - můžete jíst cibuli libovolně kdykoliv a se vším.

Jméno: Františka
Otázka: Dobrý den paní Lenko. Vdala jste se, řekněte nám prosím něco o manželovi. A ještě dotaz: taky už nejste nejmladší, ale jak to děláte, že vypadáte pořád stejně? Moc Vám fandím, ale dietu podle Vás nedržím-asi bych zhynula hlady. Děkuji za odpověď
Milá Františko, můj muž David je fotograf, malíř a designér, je mu 27 let a je krásný tím, že věří v krásné věci. Má rád život. Nesnáší slovo manžel, takže mu, prosím, říkejte David. Ptáte se, jak to, že vypadám pořád stejně? Asi proto, že o věku nepřemýšlím. Slovo mladý a starý nespojuji s fyzickým věkem, ale s tím, jak člověk myslí. Jeho myšlení se odráží v celé jeho existenci. Jak myslí, tak žije a podle toho taky vypadá. Mějte se nádherně.

Jméno: Majka
Otázka: Milá Lenko, zajímalo by mě, zda se ještě věnujete herectví (popř. kde a v jaké hře Vás můžeme vidět), a čemu se momentálně nejvíce věnujete. Je mi moc sympatická Vaše mladistvá kuráž a bezprostřednost. Přeji Vám hodně štěstí, mějte se moc krásně. Majka (Brno)
Milá Majko, herectví se posledních 5 let nevěnuji. Celou svou bytostí se věnuji psaní knih o mém stravovacím systému S.P.L.K. Na toto téma byly již vydány 4 teoretické knihy a 3 kuchařky, v létě vyjde 4. kuchařka plná sladkostí - samozřejmě dle S.P.L.K. Také je na trhu můj první autobiografický román Austrálie? Žila jsem tam 7 let, v němž vyprávím o svém životě v Austrálii v 80 letech.. I Vy se mějte krásně.

Jméno: Diana
Otázka: Lze tento stravovací systém dodržovat i v těhotenství?
Milá Diano, o možnosti stravovat se dle mého systému i v těhotenství píši ve své 4. knize Dieta + 199 vašich otázek a mých odpovědí na str. 144 v kapitole nazvané Stravování podle L.K. a těhotenství. Ano, dle S.P.L.K. se můžete stravovat i v těhotenství, neboň v tomto systému jíte vše, pouze jídlo jinak kombinujete. Znamená to tedy, že v ničem nestrádáte, tělo dostane vše, co potřebuje, pouze v jiných, snadněji stravitelných kombinacích. Tento systém například pomáhá odstraňovat zácpu, která je někdy příznakem těhotenství.

Jméno: Marcela
Otázka: Ahoj Leni, mám k Tobě jeden dotaz, pro mne velmi důležitý, jak jinak. Začala jsem držet dietu, resp. program /již po několikáté/ od pol.ledna. Mám dotaz, po jaké době začne tento program fungovat? Kdy začnu konečně na váze ubývat? Již jsem to několikrát zkusila, ale účinek se nedostavil a tak jsem vše, asi předčasně, vzdala. Poradíš mi ?
Milá Marcelo, nevím, kolik vážíš a jak jsi vysoká, budu tedy vycházet z předpokladu, že opravdu trpíš nadváhou. Chceš-li začít hubnout rychle a zaručeně, pro začátek je nejlepší dodržovat graf z 1. knihy Dieta? Já vím - ten je nejvíce čistící. Neděláš-li v kombinacích opravdu žádné ani sebemenší chyby, měla by jsi zhubnout zhruba 2 kg za týden. Pakliže nehubneš, důvody můžou být různé: hormony, psychika, nesprávné kombinování, velké znečištění organizmu, takže první ztráta kil trvá déle�A nebo hraje roli fakt, že vlastně už vůbec hubnout nepotřebuješ, neboň Tvá váha je Tvému tělu přirozená. Ale to nevím, protože Tě blíže neznám. Čím častěji systém přerušuješ a opět s ním začínáš, tím se účinky snižují, tělo přestává reagovat. Takže je třeba se rozhodnout a vydržet. Měj se hezky.

Jméno: Lenka
Otazka: Dobrý den,snažím se už od léta stravovat podle S.P.L.K. Podařilo se mi celkem úspěšně zhubnout kolem 15 kg.Teď jsem ale na vážkách. Plánujeme rodičovství a nevím, jestli je vhodné stravovat se tímto stylem i v těhotenství, případně při kojení. Děkuji za odpověď.Vaše jmenovkyně Lenka
Milá Lenko, jak jsem již napsala v jedné z odpovědí - o možnosti stravovat se dle mého systému i v těhotenství píši ve své 4. knize Dieta + 199 vašich otázek a mých odpovědí na str. 144 v kapitole nazvané Stravování podle L.K. a těhotenství. Vás se týká i kapitola na str. 164 Stravování podle L.K. a co nato kojení. Ano, dle S.P.L.K. se můžete stravovat jak v těhotenství, tak i během kojení, neboň v tomto systému jíte vše, co se jí běžně, jídlo pouze jinak kombinujete. Znamená to tedy, že v ničem nestrádáte, tělo dostane vše, co potřebuje, pouze v jiných, snadněji stravitelných kombinacích, či ve formách, které jsou k organizmu laskavější (např. cukr - místo sacharozy fruktóza). Specifické kombinace nebo spíš oddělení stravy umožňují preciznější využití živin v jídle obsažených. Hodně štěstí.

Jméno: Martina Balínová
Otázka: Mohou se podle S.P.L.K. stravovat i děti?
Ano. Této otázce se obšírněji věnuji ve své 4 knize Dieta + 199 vašich otázek a mých odpovědí na str. 53 v kapitole Stravování podle L.K. a rodiče versus děti. V tomto systému stravování je zahrnut veškerý sortiment potravin, pouze se jinak kombinují. Znamená to tedy, že děti v ničem nestrádají, tělo dostane vše, co potřebuje, pouze v jiných, snadněji stravitelných kombinacích, či ve formách k organizmu laskavějších (např. cukr - místo sacharózy fruktóza). Specifické kombinace nebo spíš oddělení stravy tedy umožňují organizmu precizněji využít živiny v jídle obsažené. Organizmus se již od dětství neznečišňuje a nezatěžuje tolik, jako při "klasickém" kombinování. Mějte se hezky.

Jméno: Milena
Otázka: Měřím 167cm a vážím 86kg. Je možné, abych pomocí Vaší diety zhubla na 60kg. Někdo se dokáže se svoji váhou smířit. Já ne. Děkuji za odpověď.
Mileno, jak jsem spočítala, chcete zhubnout 26 kg, což může být otázkou 4-5ti měsíců - když to půjde pomaleji. Muži zhubnou i 9 kg za měsíc, ale mužský organizmus prý hubne rychleji. Teď jsem v kontaktu s ženou, která zhubla za rok a 5 měsíců ze 120 kg na 73. Dle dopisů a náhodných reakcí lidí vím, že zhubnout pomocí S.P.L.K. 26 kg není žádný velký problém - myslím tím z podobné váhy, jakou nyní máte Vy, na váhu, jakou chcete - samozřejmě za předpokladu, že pravidla kombinování dodržujete poctivě. Nejlépe je začít " čistícím"grafem z 1. knihy Dieta? Já vím, a pak, chcete-li, přesedlat na mírnější graf z knihy 4. Dieta + 199 Vašich otázek a odpovědí, který rovněž funguje dokonale, je ovšem tolerantnější, svobodnější, někteří lidé při jeho dodržování hubnou mírněji, pomaleji. Tento graf je uveden ve všech mých kuchařkách. Takže se nemáte čeho obávat a já Vám přeji mnoho štěstí a pohody.

Jméno: Lucie
Otázka: Chtěla bych se Vás zeptat na znamení, dále Vaše dělená strava opravdu funguje, ale na mě asi tak před rokem, pak jsem začala jíst normálně, přibrala o 4 kg a před měsícem jsem se k tomuto stravování vrátila a nic, prostě jsem to držela asi 3 týdny, opravdu přísně.
Čím to může být? Díky za odpověď.
Milá Lucie, jsem narozena ve znamení Ryb. Co se Vašeho nehubnutí týče - přerušení systému S.P.L.K. někdy způsobí, že podruhé trvá déle, než tělo na systém zareaguje a než začnete hubnout. Takže to chce vydržet, vše dodržovat a čekat. Ale zase se na hubnutí moc nesoustřeďte, aby se Vám nezablokovala psychika, která má na stagnaci hubnutí také mnohdy vliv. S.P.L.K. funguje skvěle jako trvalý způsob stravování (já tak jím nonstop již 10 let). Čím častěji se tento systém přerušuje, tím pomaleji funguje. Zlomte vaz!

Jméno: Petr
Otázka: Lenko přeji hezký den.Vracíte se ještě někdy do Opavy. Máte tam ještě nějaké známé? Děkuji
Milý Petře, do Opavy jezdím minimálně, ale jezdím. Mám tam jednu ze svých věštkyní a také pár přátel, takže tu a tam se tam objevím. Zdravím Vás

Jméno: Vlasta
Otázka: Lenko, jak vzpomínáte na léta strávená v Austrálii? Žilo se Vám u protinožců lépe?
Milá Vlasto, u protinožců se mi v mnohém žilo lépe, především ve věcech každodenní pohody a laskavosti v mezilidských vztazích. Ale význam slova lépe je mnohoznačný. Nehledám v životě za každou cenu nejvýhodnější pozici, podstatný je pro mě můj růst a učební proces, kterým procházím. Podle toho, co se chci naučit, prožít a pochopit, si vybírám lidi a prostředí k životu. V životě mi jde především o poznání a zkvalitnění sebe sama.

Jméno: Lil
Otázka: Prosím o zodpovězení otázky, zda nízkotučné mléko, některé druhy sýrů a máslo, jak někteří udávají, patří do neutrální skupiny. Autoři tohoto názoru uvádějí, že mají nízký obsah bílkovin. Děkuji
Slovo neutrální má v každém stravovacím programu, systému či dietě jiný význam. V S.P.L.K.( Stravování Podle Lenky Kořínkové) slovo neutrální = ke všemu se hodící, tj. potraviny zařazené do této skupiny se kombinují se vším. Potraviny, které zmiňujete Vy, ovšem patří dle S.P.L.K. do skupiny živočišné a podle toho se také kombinují - opět pouze se skupinou živočišnou a neutrální, rozhodně tedy ne s čímkoliv.

Jméno: Marie
Otázka: Ahoj Lenko, kdyby Ti někdo nabídl filmovou roli, přijala bys ji? Existuje nějaká role, která je tvým snem? Přeji ti hodně pohody.
Milá Marie, záleží na tom, jaká role by to byla. Kdyby se mi líbila, určitě bych ji přijala. Nemám zrovna vysněnou roli, ale mám ráda smysluplné příběhy a baví mě ztvárňovat role spíš hlubší, než povrchní. Moc Tě zdravím

Jméno: Rapavý
Otázka: Bude vo vašej novej knihe graf s nejakými novinkami?
Poslední změna v grafu je v mé druhé kuchařce nazvané Kuchařka? Já sním�Týká se vaječného žloutku, který jsem zařadila do skupiny neutrální. V mé nové kuchařce sladkostí dle S.P.L.K., která snad vyjde v létě, budou taky nějaké doplňky a upřesnění, hlavně co se týče oleje. Zjistili jsme, že olivový olej se může dle zákonitostí S.P.L.K. kombinovat se vším v libovolném množství. Což je skvělé.

Jméno: Růža
Otázka: Kdy asi kniha bude na pultech knihkupectví? Moc se na ni těším.
Ptáte-li se na kuchařku sladkostí dle S.P.L.K., chtěla bych, aby vyšla koncem léta. Je skvělá, takže i já se na ni už moc těším.

Jméno: Hanka
Otázka: Milá Lenko, právě jsem se rozhodla pokusit se stravovat podle vašich rad. Myslím si, ze dělená strava je opravdu velmi účinná forma, jak se zbavit par nadbytečných kil. Bohužel se ale nacházím právě v Rakousku a nemám tu možnost si zakoupit knížky, které jste Vy napsala. Proto bych Vás touto cestou chtěla poprosit o zaslání několika důležitých informací, popř. receptů, podle kterých se mám řídit při tomto způsobu stravování. Dále by mě zajímalo, za jakou dobu se zhruba objeví první výsledky..ztráta přebytečných kil?
Rovněž by mě zajímalo, jestli existuje nějaká homepage, kde bych se o této dietě mohla více dozvědět, a kde bych i pár receptů najít mohla. Předem Vám moc děkuji..a přeji Vám mnoho dalších úspěchů v životě. S pozdravem H. Pindová..
Milá Hanko, od května budou v provozu naše webové stránky, adresa: www. splk.cz - dozvíte se na nich o S.P.L.K. úplně vše, počínaje grafem a konče recepty. Průměrná ztráta kilogramů jsou 2 kg za týden. Dodržujete-li vše přesně, efekt se objeví okamžitě (samozřejmě za předpokladu, že je co zhubnout). Budete-li si chtít objednat knihy, napište mé kolegyni Pavlíně Šalamounové, která Vám k tomu podá veškeré informace (např. ceny knih, postup při objednávání atd.). Adresa je: : Pavlína Šalamounová, Šalounova 1937/10, 149 00 Praha 4 - Chodov.

Jméno: Michaela Bradová
Otázka: Ona to ani není otázka. Já se SPLK stravovala naprosto normálně a vážila jsem 58 kg. Teď mám 80, sebevědomí v síti .Já bych potřebovala jen takové malé pobídnutí, slovní pomoc. Já Vás totiž moc a moc obdivuji. A přece jen otázečka. Carob je neutrální, to vím. Ale koupila jsem si oříšky v carobu, ale měla jsem pocit, že je tam cukr. Je to možné ? Moc Vás zdravím a dík za to, že jste. Miš.
Milá Míšo, takže nejdříve to pobídnutí: štíhlá figura není vše, inteligenci, cit a lásku ještě rozhodně nikomu nenahradila. Nicméně, pusňte se do hubnutí, chce-li se Vám. Nechce-li se Vám, netlačte na sebe a počkejte, až se Vám chtít bude. Hlavně se mějte ráda. Co se carobu týče, ano, je to neutrál. U všech výrobků je nutné číst složení na obalu. Pakliže na nich není složení uvedeno, raději je nekupujte. Mějte se nádherně, i Vám díky za to, že jste.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zatímco v práci se blýská na lepší časy, ve vztahu to opět pořádně vře. Nedokážete se s partnerem na ničem dohodnout a dělá vám to vrásky na čele. Hlavně si tím nenechte otrávit pracovní…

Nejčtenější články

Doporučujeme