Lenka Zahradnická: Bulvár ráda nemám, ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat

11. 8. 2014
Do povědomí diváků zapsala poprvé asi jako Veverka v Ordinaci v Růžové zahradě. Její herecký repertoár je ale mnohem širší... Kde všude můžete vidět tuhle krásnou a sympatickou herečku?

Jako herečka začínala Lenka Zahradnická v pražských divadlech Radar a Disk, několik let působila i v angažmá v kladenském divadle, odkud nedávno odešla. Televizní diváci si ji pamatují i ze seriálů Škoda lásky, Helena, Obchoďák, Život je ples, Kriminálka Anděl, Vyprávěj a z mnoha dalších. Zahrála si i epizodní roli ve snímku Vratné lahve. Letošní léto tráví Lenka převážně na Pražském Hradě v roli Héró v divadelní hře Mnoho povyku pro nic, kterou uvádí Letní shakespearovké slavnosti.

Prozradíte něco o své roli?

Mladá, krásná, naivní a bohatá. Taková je Héró. Veskrze kladná postava oblíbené divadelní hry, které je dost ukřivděno a ublíženo. Přijďte se podívat a uvidíte sami.

Co Vy a Shakespeare?

Setkala jsem se s ním poprvé asi v 17 letech, kdy jsem hrála Violu ve Večeru tříkrálovém, poté na škole, i když pouze v krátkých ukázkách. Teď si užívám roli Héró. Hrát pod širým nebem má své kouzlo. Už samotné místo má úžasnou atmosféru. A když se sejde parta skvělých lidí, jako se to povedlo nám, je to zážitek za zážitkem. Ačkoli hrajeme každý den to samé představení, rozdílů je mnoho. Každé má svůj půvab a myslím, že se to musí zkusit na vlastní kůži. Jinak co se týká Shakespeara, nesmím zapomenout ani na výpomoc v divadle Radar, kde jsem slíbila hrát Olivii ve Večeru tříkrálovém.

To je jeden z dalších Vašich pracovních plánů?

Ano. Také mě čeká oficiální premiéra v A studiu Rubín v představení Hubte trampy, serou v lese. Co bude dál, ví jen někdo jiný. Jsem na volné noze, takže vůbec netuším, co bude. Je to trochu adrenalin. Budu čekat, co mi osud přichystá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Také hrajete v seriálu Svatby v Benátkách...

Ano, ale pokud chcete vědět, jak se bude můj příběh vyvíjet, nemohu to prozradit.

V tomto seriálu ztělesňujete sestřičku, která touží po vdavkách. Chcete se vdávat doopravdy?

Nikdy nevím, jak na tuhle otázku odpovídat. Nejsem odpůrce svateb, ale že by to byl můj životní cíl, se říct taky nedá. Nechávám se překvapovat, dost často i sama sebou, takže jednoznačné ano nebo ne ode mě neuslyšíte.

Prozradíte něco o svém příteli?

Je nejlepší. Víc si necháme jen pro sebe…

Často býváte zmiňována v souvislosti se svými bývalými partnery Tomášem Klusem nebo Vojtou Dykem. Vadí Vám to hodně?

Nic s tím nemůžu udělat a pokud to dokola někoho baví číst a prohrabovat se tím, je to jen jeho volba. Bulvár ráda nemám, ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat.

Jak se vůbec vyrovnáváte s tím, co se o Vás píše ve společenských rubrikách a v bulváru?

Nijak. Jsou to takové bludy, že se není ani s čím vyrovnávat. Kdo mě zná a má mě rád, ví, kde je pravda.

Jak relaxujete?

Jógou, procházkami s pejskem a posezením u dobrého vína.

Na jógu nedá dopustit mnoho lidí. Čím Vás tak okouzlila?

Józe jsem doslova propadla a speciálně jednomu studiu na Vinohradech. Jmenuje se Yogata a nacházím tam vše, co potřebuju. Geniální práci s tělem, člověkem a duší. Tím pádem už nikde jinde nic dalšího nehledám. Kruh se uzavírá, našla jsem to správné a víc už nepotřebuji. A chodím tam tak často, jak mi pracovní tempo dovolí. Snažím se čtyřikrát týdně, ale není to pravidlem. Bohužel.

Jste majitelkou pejska, jak dokážete skloubit péči o něj s Vaším povoláním?

Musím to dokázat. Jiná volba ani není. Je to krásná zodpovědnost a Fanynka je úžasná, takže mi to dělá jen jednodušší.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento pracovní týden byl nadmíru náročný a vy si potřebujete skutečně odpočinout. Dejte na rady nejbližších a zpomalte své tempo. Relaxace s příjemnou aktivitou je trefa do černého. Jen…

Nejčtenější články

Doporučujeme