Lenny Trčková prozradila své beauty triky: Pomáhá mi face jóga i kopřivy | Foto: Marta Režová

Foto: Marta Režová

Lenny Trčková prozradila své beauty triky: Pomáhá mi face jóga i kopřivy

Lenny Trčková je známá moderátorka, kterou si můžete pamatovat například z pořadu Sama doma či z nejrůznějších akcí. Jak to však dělá, že vypadá pořád mladě a svěže? Své tipy na krásu, super postavu i stravu vám prozradí na následujících řádcích.

„Pomáhá mi face jóga“

Moje tělo velmi pečlivě „vybírá“, co se mu líbí a co mu naopak nedělá dobře, ať už se jedná o stravu, sport nebo relaxaci a odpočinek. Stejně tak je tomu i u kosmetických přípravků. Volím proto vždy kvalitní a co nejvíce přírodní kosmetiku. Před více než rokem jsem se seznámila s kosmetikou Yage, která mé nároky splňuje. Vždycky jsem měla spíše sušší pleť, a hledala jsem proto nějaké přípravky, které by mi pleť vyživily, a to umí například Aqua splash, která pleť hydratuje v kombinaci buď s pleťovým olejem Au revoir Wrinkles, který navíc jemně pleť tónuje, nebo v kombinaci s Mystic Tansy Blue, což je pro mě ideální kombo pro zimní období.

Jak se ráno rychle nalíčit? Podívejte se na video:

Úvodní foto: Marta Režová

K tomu pravidelně přidávám ráno a večer face jógu a masáže gua shou. Ráda si pleť masíruji i jemným poklepáváním prsty po celém obličeji a jemně kolem očního okolí. Naučila jsem se to tak dělat už před mnoha lety a má pleť to evidentně oceňuje. Jednou týdně k tomu přidávám i jemný peeling. A přestože se tvrdí, že voda na pleť nepatří, každé ráno a večer pleť oplachuji ledovou vodou.

Pokračování 2 / 5

„Vyhovují mi veganské produkty na vlasy“

Na vlasy nejvíce používám veganské produkty, protože mi vyhovují. Také jsem zjistila, že dvojitým mytím šamponem jako u kadeřníka vlasy získají docela jinou kvalitu. Nezapomínám ani na vlasové veganské masky a jednou za čas si vlasy přeliji i jablečným octem pro lesk. Na jaře, když rostou mladé kopřivy, si párkrát udělám vývar z mladých rostlinek pro vyživení. Tím, že si vlasy už téměř polovinu života odbarvuji, vím, jak je důležité jim dávat kvalitní péči. A i tady bychom se znovu museli vrátit ke správné stravě a vnitřní rovnováze, protože ta je s vlasy velmi úzce spojena. Když v našem životě přetrvávají stresy a vnitřní nepohoda, vlasy řídnou a padají. Stejně tak je to i s nekvalitní stravou. Pokud je ale budete vyživovat i zevnitř, například pravidelnou konzumací avokáda, ořechů a jiných zdravých tuků, poznáte to nejen na pevnosti, ale i na pružnosti a lesku.

Pokračování 3 / 5

„Miluji pohyb“

Celý život tíhnu ke sportu a nejvíce mě baví individuálním sporty. Ráda chodím na dlouhé túry, lezu na lezecké stěně, jezdím na kole, cvičím jógu a jsem i lektorkou pilates, takže příležitostí se hýbat a být v pohybu je naštěstí dostatek. Když mám možnost, ráda jezdím na koni na dlouhé projížďky přírodou. Dřív jsem také hodně běhala, posilovala a dělala výbušné sporty. Teď už hledám spíše balanc i v tomto směru a hodně se snažím tělo co nejvíce protahovat, dávat mu i odpočinek a čas na regeneraci.

Pokračování 4 / 5

„Lehké hladovění mi dělá dobře“

Samozřejmě i pro štíhlou postavu je strava důležitá. Zjistila jsem, že potřebuji pravidelně jíst a ta pravidelnost pro mě znamená jíst pouze třikrát denně. To mi maximálně vyhovuje. Dříve jsem jedla spíš malé porce a častěji, ale cítila jsem, že to není moje cesta. Lehké hladovění mi dělá dobře.

Odmalička mi více vyhovuje rostlinná strava, takže jsem dlouhodobě vegetariánka, mé chuti jsou spíše slané než sladké, takže přestože ráda peču, většinou jen ochutnám a zbytek rozdávám svým blízkým. I proto je mi bližší spíš zelenina než ovoce, a jestli jsem na něčem absolutně závislá, jsou to ředkvičky. Jsem pro ně ochotna oběhnout i několik obchodů, než je najdu. Spořádám klidně tři svazky denně. Takže pokud mi někdo chce udělat opravdu radost, přinese mi velký balík krásných ředkviček! A stejně tak, jak je potřeba vyživit tělo zevnitř, i zvenčí tělo ráda opečovávám. Natírám se ráda různými oleji, například je skvělý olej z baobabu, arganový olej nebo čistý kokosový olej. Oblíbila jsem si také tělové kozí mléko, a když mám pokožku hodně suchou, používám Excipial u Lipolotio na exematickou pleť.

Pokračování 5 / 5

„Kosmetika je pro mě základ“

Každý měsíc chodím na kosmetiku. To je pro mě základ. Pleť dostane výživu, masáž ji znovu zpevní a k tomu si nechávám aplikovat i výživné masky, aby pleť získala pořádnou hydrataci. Obzvláště po zimě je to skutečně potřeba, protože cítím, že pokožka je dost vysušená. Důležitá je pro mě i zmiňovaná face jóga, která je úžasná na udržování pleti ve správné kondici a pevnosti. Cvičím jen pár cviků a ty časem obměňuji. Necvičím hodinu, ale třeba jen sestavu na pět až deset minut. Beru to jako příjemné udržovací cvičení, které můžu aplikovat kdykoliv a kdekoliv. Stal se z toho pro mne příjemný rituál, který nevynechávám ani jeden den.

Doporučujeme

Články odjinud