Leonardo DiCaprio slaví osmačtyřicáté narozeniny Foto: Profimedia

Leonardo DiCaprio slaví osmačtyřicáté narozeniny Foto: Profimedia

Jako dítě zářil v reklamách a později prvních herecky náročných snímcích Foto: Profimedia
Jeho talent byl nepřehlédnutelný Foto: Profimedia
Zahrál si mentálně retardovaného bratra Johnnyho Deppa Foto: Profimedia
Nezapomenutelný je jako romantický Jack z filmu Titanic Foto: Profimedia
29
Fotogalerie

Leonardo DiCaprio slaví 48: Přítel mu vyfoukl roli, miluje mladé modelky a včely

Leonardo DiCaprio slaví 11. listopadu své osmačtyřicáté narozeniny. I když má jeden z nejpopulárnějších hollywoodských herců talentu na rozdávání, v soukromém životě neměl až takové štěstí. Neoženil se a je svobodným mládencem. A hodně dlouho si počkal i na Oscara. Jak je to s jeho výběrem partnerek a proč ho chtěl agent jako malého přejmenovat?

Reklama na mléko a zkouška ohněm

Leonardo DiCaprio se herectví věnuje už od puberty. Umělecký talent v tu dobu prokázal hned v několika náročných rolích. Ještě před filmem účinkoval v reklamách a už počáteční pracovní počiny odhalovaly, že je v něm obrovský potenciál. Jako teenager poprvé exceloval v autobiografickém snímku Dospívání po americku po boku Roberta De Nira. A právě on sám si Leonarda pro roli vybral ze čtyř stovek mladíků na castingu.

Leonardo brzy poté zazářil ve skvělém dramatu Co žere Gilberta Grapea, kde si zahrál s Johnnym Deppem. Leo představoval jeho mentálně postiženého bratra a jeho herecký výkon byl neuvěřitelně přesvědčivý. V pouhých devatenácti letech si díky tomu mladý Leo už vysloužil svou první nominaci na Oscara.

Jak Leonardo i jeho fanoušci oslavovali výhru prvního Oscara? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Agent chtěl, aby si změnil jméno

Legendárního DiCapria jsme dnes mohli oslovovat úplně jinak. Když mu bylo deset let, jeho agent mu poradil, aby si své jméno změnil na zvučnější a vhodnější pro americký showbyznys. Doporučoval mu oslovení Lenny Williams. Herec se podle jeho rady zjevně nezařídil a dobře udělal.

Pokračování 3 / 7

Nezapomenutelný Jack i bohatý Gatsby

V roce 1996 si Leonardo DiCaprio v moderním pojetí shakespearovské klasiky dramatu Romeo a Julie střihl hlavní roli Romea. U filmařů se poté zapsal jako herec romantických rolí, což vedlo jeho kroky k velkofilmu Titanic, díky němuž se stal idolem dívek a žen po celém světě a navíc zde našel přátelství na celý život v podobě herecké kolegyně Kate Winslet. Navzdory přání tisíců fanoušků byli ale vždy pouze přáteli, což trvá dodnes. 

Jako zapovězený romantik se Leonardo ukázal na stříbrném plátně nesčetněkrát. Brilantní výkon podal jako Velký Gatsby, sukničkáře bravurně předvedl v Chyť mě, když to dokážeš nebo ve Vlkovi z Wall Street, dramatickou tvář odhalil ve filmech Revenant či Počátek.

Pokračování 4 / 7

Na Oscara si musel počkat

I přes řadu neopakovatelných hereckých výkonů a množství oscarových nominací si nadaný DiCaprio na výhru nejprestižnějšího filmového ocenění musel dlouho počkat. Umělec kvůli několika po sobě jdoucím neproměněným nominacím sklízel posměch médií a fanoušků, kteří ho kvůli „čekání“ nešetřili kousavými poznámkami.

Teprve v roce 2016 se filmový Jack mohl radovat, když mu vítězství popáté konečně vyšlo. Získal oscarovou sošku za nejlepší výkon herce v hlavní roli v Revenantovi (Zmrtvýchvstání) režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita. Za zmínku stojí také DiCapriův poměrně nedávný počin K zemi hleď!. Herec se v něm jako vědec snaží zachránit svět, což je mu vzhledem k jeho zapálení pro ekologii blízké.

Pokračování 5 / 7

Producent, ekologický aktivista a filantrop

Všichni známe Leonarda DiCapria především díky charismatickým filmovým rolím. Herec se ale věnuje také jiným činnostem, je například aktivním environmentalistou, a dokonce se z něj stal velvyslanec OSN pro klimatické změny. Na stejné téma se angažuje též jako filmový producent, od roku 2019 chystá nový snímek podle knižní předlohy spisovatele Jacka Ewinga s názvem Rychleji, výše, dále – Skandál Volkswagen.

Při svém boji za životní prostředí podpořil hollywoodský mecenáš už stovky dobročinných projektů. Nedávno se spolu s dalšími filantropy rozhodl hledat řešení změny klimatu a úbytku živočišných druhů. DiCaprio investoval do projektu jménem Earth Alliance. Kromě toho umělec přispěl značnou částkou například i na hašení ničivých australských požárů v roce 2020.

Pokračování 6 / 7

Věčný mládenec Leonardo DiCaprio

Není tajemství, že Leonardo je starým mládencem. Po boku se mu už vystřídalo hodně úspěšných žen. Známá je hercova slabost pro světové topmodelky. Jeho partnerkami byly supermodelky Gisele Bündchen, Gigi Hadid či herečka Blake Lively. O herci a jeho románcích panují nelichotivé řeči, podle nichž s žádnou přítelkyní nevydrží déle než do jejích pětadvaceti let, kdy ji opět vymění za mladší.

V minulosti se už Leo rozešel s několika přítelkyněmi zanedlouho poté, co překročily pověstnou pětadvacítku. Zatím poslední byla modelka Camila Morrone, s níž byl čtyři roky až do září 2022. Jestli je načasování hercových rozchodů skutečně jen náhoda, můžeme pouze hádat. Nyní je hollywoodská legenda ve vztahu s modelkou ukrajinského původu Mariou Beregovou, které je teprve dvacet dva let. Zda jim láska vydrží i po překonání zmíněné věkové hranice, se musíme nechat překvapit.

Pokračování 7 / 7

Vyfouknutá role a slabost pro včely

Mezi dlouholeté přátele filmové ikony patří herec známý ze Spider-Mana, Tobey Maguire. Znají se už od dětství. Tráví spolu volný čas včetně dovolených a jejich přátelství překonalo nejednu těžkou zkoušku. Mimo jiné třeba situaci, kdy se Leo snažil získat roli Petera Parkera alias Spider-Mana. Nejdříve se o něm sice jako o možném pavoučím muži uvažovalo, tvůrci ale dali nakonec přednost právě Tobeymu Maguireovi.

Spolu se oba herci objevili například ve snímku Velký Gatsby, kde se z nich v rámci děje stali kamarádi, jako je tomu ve skutečnosti. Další zajímavostí, kterou jste o Leovi možná netušila, je jeho netradiční záliba. Kupodivu se ve volném čase nevěnuje ani tak posilování, jako spíš včelařství. Údajně jsou právě včely Leonardovou velkou vášní.

Doporučujeme

Články odjinud